Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ekim '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
210
 

Türk olmak

Türk olmak
 

AKP kongresinde, milli birlik konuşması yapan Başbakan, Saidi Nursiden, Mevlanaya kadar, bir çok isim saymış, milli birliğimizi sağlayan. Dili varıp da, bir tek, Atatürk, diyememiş. Oysa, Osmanlı kimliğimiz olan, ümmetçiliği silip, bizi millet yapan, Atatürk.

Geçtiğimiz aylarda, milli bayramlarımızdan birinde, Kurtuluş savaşını anlatan, Cumhurbaşkanımız da, bir türlü Atatürk diyememişti. Tarikat şeyhleri, Mollalar, o, bu, şu, var, Atatürk yok. Milli birliğimizle ilgisi olmayan, daha bir çok isim sayabilirdi, başbakanımız, onlarda, başka sefere inşallah.

Atatürkün yaptığı her şeyi silip, tersine çevirme gayretleri, giderek daha belirginleşiyor. Millet olmaktan, giderek uzaklaşıyoruz. Mezhepler, tarikatlar, tekkeler, zaviyeler, yeniden su yüzüne çıkıyor. Milli birliğimizi bunlar sağlayacak. Etnik kimlikler, AKP iktidarı döneminde ortaya çıkarıldı. Dikkat edin, AKP den önce, PKK vardı. AKP ile, PKK nın yanına, Kürt sorunu eklendi. Durup dururken, Alevi açılımı ortaya atıldı. Bu açılım, Alevi vatandaşlarımızı dillendrdi. Ardından Çerkezler, Lazlar, Gürcüler, konuşmaya başladılar. Milli birlik konuşmaları değil bunlar, Düpedüz, ayrılıkçı konuşmalar, Hepsi, ana dillerinde eğitim, ana dillerinde televizyon istiyorlar. Başbakanın tespitine göre, 32 etnik gurubumuz var. 32 dilde eğitim, 32 dilde TV yayını. Kürt çalacak, Gürcü oynayacak ve Milli Birliğimiz sağlanacak. Atatürk, tüm etnik gurupları, bir çatı altında toplayıp, onlara millet olmayı öğretmişti. Ne mutlu Türküm, diyene, cümlesinden, kimse gocunmuyordu. AKP, " yarın biri çıkıp, ne mutlu Kürdüm, derse ne olacak" deyinceye kadar. Başbakana göre, Saidi Nursi, Mevlana, Yunus Emre, Ahmet Kaya, Sabahat Akkiraz, milli birliğimizin, katalizörleri. Başbakanımızın saydığı isimlere bakın, her kesimden, her görüşten isim var. Neden? Milli birliğimizden. Duyan, duymayan, bilen, bilmeyen, desin ki: Bakınız, Başbakanımız her görüşe değer veriyor, Atatürkten başka. Madonnayı niye saymamış? O da çok dinlenlerden. Milli birliğimize yardımcı olabilirdi,

Ben diyorum ki: Aklı başında olan her kes, Türk kimliği altında toplanmalı. Ana kimliğimiz TÜRK olmalı. TC hepimizin saydığı, sevdiği ve değer verdiği Devletimiz olmalı. Hepimiz, Ay Yıldızlı bayrak altında toplanmalıyız. Herkesin etnik kimliğine saygı duyarak, değer vererek, tek millet olmalıyız. Kürdümüz, Lazımız, Çerkezimiz, Gürcümüz, Pomağımız, Arnavutumuz, olmalı. Ama, tek yürek olmalıyız. Keserle, satırla, yırtık çarık ve boş mide ile, kurtuluş savaşını, biz işte böyle kazandık. Avrupalı bunu hazmedemedi. Şimdi bu birliği yıkmak için uğraş veriyorlar. Kullandıkları iki silah var. PKK ve Demokrasi.

Birileri demişti ki: Demokrasi, bizim için, amaç değil, araçtır. Bunlar, yazıldı, söylendi. Ama unutuldu, unutturuldu

Ne demişler, "insan hafızası, unutma özürlüdür.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Atatürk, onların temsil ettikleri gerici zihniyetin kalbine saplı bir güneş. Nasıl onun adını anabilirler ki. Maazallah dudakları yanar. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 04.10.2009 23:39
Cevap :
Yüreğinize sağlık. Segilerimle.  05.10.2009 10:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 320
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster