Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

AYFER AYTAÇ GAZETECİ YAZAR

http://blog.milliyet.com.tr/ayferaytac

11 Nisan '18

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
27
 

Türk Polis Teşkilatı 173 Yaşında

Türk Polis Teşkilatı 173 Yaşında
 

Tüm şehit polislerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.


DÜN GİRDİKLERİ YENİ YAŞLARI KUTLU OLSUN. FEDAKÂR POLİSLERİMİZ SEVDİKLERİYLE HEP MUTLU OLSUN…

1845’de Osmanlı zamanlarındaki kuruluşundan bu yana yaşadığımız tüm olumsuzluklarda ilk aklımıza onlar gelir (Polisi Arasak mı” denir. Onların pek çoğu fedakârca çalışır, kendi aileleri yollarını özlemle beklerken onlar halkın huzuru için yarışır. Çoğu saygılı, vatandaşa hürmetli, ukalalar gülün dikenleri gibi; güzelliklerin yanında dikenleri dikkate almayız. Nitekim polisimiz bu ülkenin evlatları. Bazıları akrabamız, bir yakınımız. Neticede her biri insan evladı. Yorulanı var, yıprananı var. Yaptıkları iş kolay değil. Onca yükle yüksünmemek herkesin harcı değil. Her birine sevgiler sunuyoruz. Tüm emniyet teşkilatımızın her  mutlu günlerini kutluyoruz. Görevlerinde başarılar diliyoruz. Başarılara imza atanları, mesleki kariyerinde ödül alan polislerimizi örnek oluşlarından dolayı tebrik ediyoruz.

İnsanların hak ve özgürlüklerinin güven altında bulundurulması gereklidir. Günümüzde devletler, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, insanların can ve mal güvenliğini koruma, yasa hâkimiyetini sağlamak istemektedirler. Bunun için yasalara ve yasaları uygulayacak bir kuvvete gerek vardır. Türkiye sınırları içerisinde bu görevi yürüten teşkilatlardan biri, Polis Teşkilatıdır.

Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Emniyet Teşkilatımızın ve polisimizin, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inancımız tamdır.

Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, halkımızın huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan ve yurdumuzun her köşesinde özellikle de şehrimizde görev yapan tüm polislerin Polis Bayramını kutluyorum.

Ayfer AYTAÇ – ayferaytac.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 422
Toplam yorum
: 206
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 157
Kayıt tarihi
: 08.12.14
 
 

Gazeteci-yazar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster