Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mayıs '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
385
 

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki "çürük elmalar"...

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki "çürük elmalar"...
 

Sağlam elmaları ilaçla çürüterek Türk Silahlı Kuvvetleri içine sokan kişi...


TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ İÇİNE bu "ÇÜRÜK ELMALARI"  kim soktu?

Bu sabah, "milliyet,com.tr"de bir haber okudum... Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri'nin ihtiyacı olan kurmay subayları yetiştiren Harp Akademilerine giriş sınavlarının soruları, Ankara'daki Zafer çarşısında satışa çıkarılmış...

Haberin içinde, soruları "pazara düşürenlerin" muhtemel adresi olarak "Fethullahçı Gülen Örgütü" gösterilmiş; ama gösterilmeseydi de, ben bu bloğu yazarken o adresi işaret ederdim...

Elbette, bu soruları dışarıya sızdıran "çürük elmalar", ya Harp Akademileri öğretim görevlileri arasından ya da Genelkurmay Başkanlığı'ndaki konuyla ilgili görevli elemanlar arasından çıkmıştır... Yapılan soruşturma elbette çok yönlü olacaktır. Muhtemelen, Harp Akademileri'ndeki ve Genelkurmay Başkanlığındaki, özellikle basım işleri ile görevli sivil memurlar da bu soruşturma kapsamına alınacaktır

Benim, OKUYARAK YA DA GÖREREK EDİNDİĞİM BİLGİLER ŞUNLARDIR...

Önce, küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum... Bu hatırlatma, "dün dündür, bugün bugündür" deyişi ile, "ününe  ün katmış", 9.Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel ile ilgilidir.

-- Süleyman Demirel, 1990 öncesinde, İslamcı  kesimin yayınlarında olan Yeni Nesil Gazetesi ve Köprü Dergisi'ne şöyle bir demeç veriyor :

"İmam Hatip okullarının gayesi, sadece din adamı yetiştirmek değildir. Dinini bilen Türk vatandaşı doktor, mühendis, hakim olsa daha iyi değil mi? Bugün ortaöğrenime giden 240-250 bini klasik eğitime ilaveten din eğitimi veren okullara gidiyor. Bu okulların önü üniversiteye açıktır. Onu biz yaptık..."(1)

NOT: Demecin daha devamı da var ama, onlara da, "Tevhid-i Tedrisat Kanunu ve İmam Hatip okulları" başlıklı ve konusu, "eğitim ve öğretimi" olan blog dizimde değineceğim.

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, 1990 yılındaki, Tevhid-i Tedrisat Kanunu'a ters düşen bu açıklamaları,  bana göre, büyük olasılıkla, bu demeçten bir kaç yıl sonra, ABD desteğiyle Türkiye'de, bir "Ilımlı İslam ideolojisi" oluşturmak ve bu ideolojiye uygun bir "İslam Devleti" kurmak amacındaki Fethullah Gülen ve cemaati için iyi(!?) bir başlangıç olmuştur. 

-- Şimdi de, Ankara DGM Savcılığının  hazırladığı iddianamenin, Fethullah Gülen hareketinin Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızma gayretlerinin ve polisi TSK'ya karşı kullanma amaçlarının belirtildiği bölümüne bakalım.

"Gülen'e göre, askeriye, mülkiye, hukuk, eğitim teşkilatlanması gereken kurumlardır. Üst düzey bürokratlarla sıkı ilişkiler kurmak, içişlerinde ve polis teşkilatında örgütlenmek cemaatin vizyonu içindedir"(2)

Devamla...

"Fethullahçılar, İmam Hatip Okulu çıkışlılarını, Harp okullarına sokma girişimleri başarısız kalınca türbansız kültürlü bayanları askeri öğrenciler ile tanıştırıp evlendirme yolunu seçerek, 10 yıl içinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nde söz sahibi olmayı hedeflemişlerdir... Bunun yanında, devlet ve hükümetlerden "hoşgörü" kredisi alan Fethullahçılar, TSK'yı ele geçirmek amacıyla, subay ve astsubay çocuklarını kendi okullarına ve dershanelerine kaydettirmeye; yetiştirilen çocukları da askeri okullara sokmaya çalışmışlardır."(3)

Sonuç : Başka söze gerek var mi, Türk Silahlı Kuvvetleri içine "çürük elmaları" sokanlar ve buna yeşil ışık yakanlar belli değil mi?

Bu bloğumu, hala ve ısrarla Fethullahçı çizgide yürüyen muhteremeler(!?) ithaf ediyorum...

 

cdenizkent

 ---------------------- :

(1) "Açık Pencere", Milliyet Gazetesi, Ekim 1996 ve aynı gazete, "Eğitim Köşesi", Kasım 1996.

(2) İlgili iddianamenin bu bölümü, Cumhuriyet Gazetesinin, 2 Eylül 2000 tarihli sayısından alınmıştır.

(3) İlgili iddianamenin bu bölümü de, Milliyet Gazetesi'nin 1 Eylül 2000 tarihli sayısından alınmıştır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 937
Toplam yorum
: 2432
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1381
Kayıt tarihi
: 11.12.07
 
 

İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimi İstanbul'da tamamladım. İstanbul Üniversitesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster