Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Haziran '14

 
Kategori
Spor
Okunma Sayısı
65
 

Türk sporu batıyor

Türk sporu batıyor
 

Ülkemizde futboldan sonra basketbol da çığırından çıktı. Galatasaray Liv Hospital, Fenerbahçe Ülker maçına çıkmayacağını açıkladı.

Elbette futbolda da, basketbolda da işlerin bu hale gelmesinin en büyük nedeni beceriksiz ve kasıtlı federasyonlar.

TFF, şike suçundan hüküm giyen Aziz Yıldırım’ı ve Fenerbahçe’yi korudu. Aziz Yıldırım’ın suçsuz olduğuna karar verdi. Fenerbahçe de dahil olmak üzere şikeye adı karışan takımları küme düşürmedi. Ama UEFA Fenerbahçe’ye, Beşiktaş’a ve en son Sivasspor ile Eskişehirspor’a cezayı kesti. Yani şikede Avrupalıları uyutamadılar.

Şikeden hüküm giymiş biri başka bir ülkede spor dünyasından anında silinirken bizde hala başkanlığa devam ediyor ve şimdi de basketbolu karıştırıyor. TBF de buna alet oluyor.

Aziz Yıldırım ve ekibi artık sadece futbol değil, Türk sporu için bir tehdit unsuru haline geldiler. Fenerbahçe gibi bir kulübün alnına şike lekesini bulaştıran bu ekip, hala utanmadan iş başında kalıyorlar ve de bas bas bağırıyorlar.

Hatta yaptıkları suçları örtmek için Atatürk’ü bile kullandılar. İnsanları Anıtkabir’e yığarak gerçekleri ve gündemi değiştirmek istediler.

Aziz Yıldırım ve adamları, ‘’ Başarı için her yol mübahdır ‘’ şeklindeki Makyavelist anlayışa sahipler. Onlar, ortamı germeyi ve bağırarak, baskı kurarak sonuca ulaşmayı kendileri için yol seçmişler. Şimdi bu planı basketbolda uyguluyorlar.

Galatasaray kulübü bu durum karşısında haklı olarak Fenerbahçe Ülker maçına çıkmama kararı aldı.

Türk sporunun temizlenmesi için bedel ödemek şart gözüküyor. Galatasaray kulübü bu bedeli ödemeyi göze alarak önemli bir adım atıyor.

Aziz Yıldırım gibileri Türk sporundan uzaklaşmadan spora barış ortamı kazandırılamaz. Çünkü O ve onun gibiler gerginlikten besleniyorlar.

Fenerbahçe’nin de bu yönetimden kurtulması çok önemli. Çünkü Fenerbahçe, Türk sporunun önemli kulüplerinden biri. Bu anlamda Fenerbahçe’nin normalleşmesi Türk sporunun normalleşmesi adına atılacak en büyük adım olarak gözüküyor.

Fenerbahçe’nin adı şaibeden uzak, ilkeli, kurallı, çağdaş değerleri benimsemiş ve medeni bir başkana ve yönetime ihtiyacı var.

Hukukun uygulandığı, suçluların güçlü olmadığı, adil, huzurlu bir spor ortamı dileğiyle…

tolgaersari@hotmail.com

https://twitter.com/tolgaersari

https://www.facebook.com/tolgaersari

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 910
Toplam yorum
: 63
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 333
Kayıt tarihi
: 02.03.08
 
 

Yazmak benim için bir tutku, bir yaşam kaynağı. Sadece basit bir hobi olarak açıklanamaz yani. Be..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster