Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
562
 

Türkan Saylan...

Türkan Saylan...
 

gülen yüz herşeyin göstergesidir.


Belki geç belki çok geç ama insan çoğu zaman ne yapması gerektiğini bilmiyor, böyle konularda. Konuya Türkan abla mı desem, hocam mı desem, kısacası nasıl ifade edebileceğimi bilmediğim saygıdeğer insana Allah'tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına en içten dileklerimle baş sağlığı diliyorum.

Evet, çok büyük bir kayıp verdik. Benim aslında tam olarak ergenekon davası ile tanıdığım ve tanıdığım içinde çok memnun olduğum hocam, aradan kısa bir zaman geçtikten sonra hayata gözlerini yumdu. Çok isterdim ona yardım etmek, onunla demokrasi savaşı vermek, ülkeyi savunmak ve ülke için, ülkemiz için en önemli varlık olan gençlerimizi çocuklarımızı okutmak, okutulmalarında yardımcı olmak, çok isterdim.

Olmadı demek istemiyorum. Çünkü herşeye rağmen çok güler yüzlü, sevecen bir insan olan hocam bizim karamsar olmamızı da istemezdi. O yüzden biz gençlik onun bıraktığı yerden devam ettirmeli ve daha fazlasını becerebilmeliyiz. Git gide karışan veya karıştırılan ülkemizde aydınlarımız bir hiç gibi, alınıp götürülüyorlar. Kapıda belki de içeride ama göremediğimiz çok büyük bir tehlike ile yüzyüzeyiz.

Türkan hocam için ne yazsam boş. Onun önünde saygı ile eğiliyorum sadece.
Umarım Atatürk ün bıraktığı bu ülkeye hak ettiği değeri artık verebilir ve bu iş için emek harcayan insanların uğraşılarınıda boşa çıkarmayız.

Bu kısa ve öz yazıda alınması gerekenler yazıldı. Anlayana.......

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 573
Kayıt tarihi
: 08.05.09
 
 

Hayata dair çok fazla beklentim var aslında, fakat bu beklentileri karşılayabilcek zamanı yaratma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster