Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Dante gibi yarısındayız ömrün diyen Cahit Sıtkı Tarancı'nın belirttiği orta yaşın iki mislinden fazla kaldım bu dünyada bakalım beden yolculuğu nereye kadar,  bir dörtlük, Su gibi aktı geçti seneler/ Baştan su idim sonra sürüklenen taneler/ Şunu çok iyi anladım ki /Geldiğim her yeni bir an beni mutluluk bekler/

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Gençler Güleceksiniz!

Sakın sol elinizle falan yemek yiyenlerden misiniz, size şeytan demişler çünkü..İnsanlarımızın bu hale gelmesi ve o çocukluğum ve gençliğimin geçtiği güzelim ve nahif İstanbulu ne hale getirmiş üzüldüm ,kız kardeşim de hala orada yaşıyor ve aynı şikayetlerde, Cehaletin maalesef yozlaştırdığı insanlarımız bir de ayırım tehlikesinde ,o sığındık dedikleri dinin birinci öğretisi her şeyin ve herkesin "bir"olduğu ana bazında olan biteni anlatır ve insanlara aklını çalıştırmayı birinci düstur olarak belirtir.. Oysa insanımıza okumak ve o aklı çalıştırmak çok zor gelir yani gayret göstermek,bir bilenin peşine takılıp sürüklenmek ve onu yüceltip ağzına bakmak en kolay yol.. Cesaretiniz ve gençlere yönelen tavrınız takdire şayan ,var olun..

17 Şubat 2018 10:30
Türkiye'nin, En Büyük Sorunu Nedir?

Yazınız çok şeyi vurguluyor yani meselenin özünü..Ülkemizdeki cahilliğin sebebi yine bir cahilce davranıştan ötürüdür, kendine hizmeti kendine yol yapmış bir osmanlı idarecisinin "şeyhülislamın","matbaa gavur icadıdır" fetvası ile okuma dolayisiyle tahsil işinin yüz yüz elli sene ertelenmesi söz konusu olmuştur,hatırlayın o ara şimdi islam diye anılan ülkelerin tümü osmanlı toprakları içindeydi..Buradan şu anda islam neden geri diye sorulan sorulara biraz da bu sebepten bakalım.. Atatürk ile atılım yapmış ülkemizin eğitim yolundaki gelişmesi İnönü zamanında başlatılan Köy enistitüleri ile gayet güzel yürürken ve umut aşılarken bu sefer köy ağalarının meclise doldurduğu akraba vekillerin "marabalar başımıza öğretmen oldu" telaşı ile yine İnönüye ağlata ağlata kapattırılmışlardır.. Dokunduğunuz bu güzel konuya bir de bu gözle bakalım,selam ve sevgiler..

11 Ocak 2018 11:50
Hallacı Mansur / Kaybolan Zindan

Çok güzel bir pasaj ve bu konuda başka anlatımları da merakla beklerim ,Diyemezsek enel hak/sonda oluruz helak,sevgi ve saygılar..

24 Eylül 2017 08:57
 
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 156
Kayıt tarihi
: 26.01.17
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster