Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '10

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1048
 

Türkçe okuma yarışması Berlin

Türkçe okuma yarışması Berlin
 

BERLİN KREUZBERG TÜRKÇE OKUMA ÖNELEME YARIŞMASI


T.C. Berlin Başkonsolosluğu Eğitim Ateşeliği'nin himayelerinde ve Berlin Başkonsolosluğu Eğitim Ateşesi Ali Can Bey'in önderliğinde düzenlenen 2010 Berlin Güzel Türkçe Okuma Yarışması Bölge Önelemeleri yapılmaya başlandı. Öncelikle Bölge birincilerinin seçileceği yarışmalarda yaş gruplarına ve sınıflara göre her bölgeden 3-4. sınıf vede 5.6. sınıf öğrencileri arasından seçilecek bölge birincisi öğrenciler daha sonra tarihi belirlenecek olan Berlin Türkçe Güzel Okuma Yarışması Finalinde yarışacaklar.

Bu yarışmalar kapsamında yapılan Kreuzberg Bölgesi Öneleme yarışmasına öğrencileriyle birlikte gelen velilerde öğrencileriyle birlikte aynı yarışma heyecanını yaşadılar. Hepside birbirinden başarılı ve güzel okuyan öğrenciler arasından birincileri belirlemekte Jüri Üyesi Türkçe Öğretmenleri bir hayli zorlandı.

Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler ve yarışmaya katılan bütün öğrenciler teker teker başarıları ve katılımlarından dolayı tebrik edildi.

Berlin'de güzel dilimiz Türkçe'nin öğretimine aralıksız olarak devam edilirken bir anlamda bu tür yarışma ve etkinliklerde öğrencileri Türkçe öğrenmeye motive etmek açısından oldukça büyük önem arzetmektedir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 71
Toplam mesaj
: 45
Ort. okunma sayısı
: 1488
Kayıt tarihi
: 10.09.07
 
 

Yabancı diller okudum. Eğitimle ilgili yazılar yazmayı, deneyimlerimi paylaşmayı paylaşmayı seviyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster