Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ekim '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
309
 

Türkiye - Yunanistan

Yıllardan beridir birbirleri hakkkında dostluk cümleleri sarfeden hatta bunu ispat adına bir çok etkinlik düzemleyen, kardeş ülke görünümü içinde olmaya çalışan komşu iki ülkenin maçı var bu akşam.

Bizim açımızdan hem 2008'e katılabilmek hem de tarihsel boyutuyla ehemmiyet arz eden bi mücadele.Öncelikle futbol mehmetçiklerine başarılar diliyorum.2008'e ise bu kadronun illaki gideceğine olan inancımı tüm olumsuzluklara, kaybedilen, hoyratça harcanan puanlara rağmen yitirmemiş bulunuyorum. Nedendir ?!! bilmem Yunanistan maçları hep farklı bir atmosferde oynanmıştır.Onlara karşı alınan mağlubiyetin 2008'e katılamamaktan çok üzeceğini düşünüyorum Türk halkını.

Aslında nedendir?=sualinin cevabı tabiki tarihi rekabetle alakalı. Şimdi maçta bi taşkınlığın yaşanmaması, teoride var olan ama pratiğinin pek mümkün olacağına inanamadığım bu dostluk müsabakası umarım çirkin olayların gölgesinde kalmaz. Maç sonrası akıllarda kalan dosluk gösterileri ve keyifli bol pozisyonlu ve sonucu lehimize bir mücadele olur. Ha bir de şu ulusal lafına takılıyorum elimde olmadan. Sanki milli demek daha doğru içten ve samimi bir ifade gibi geliyor.Ulusal biraz soğuk ve yapay mı ne?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Futboldaki fanatizmin çok saçma ve çok boş olduğunu düşünüyorum Yazınızda birbirine tuhaf bir cümle kullanmışşısınız: 'futbol Mehmetciklerine başarılar dilerim' şaşkınlıkla okudum doğrusu. Savaşa mı gidiyor futbolcular yoksa maç mı yapacaklar. Oyuncu ve tarafatarlardaki rekabet duygusu centilmenlikle yaşanmalı, çatışmaya dönüştürülmemeli. Kelimeler bazen davranışlardan tehlikeli olabilir. Davranışlarsa bazen asla telafi edilemeyebilir. Bırakın futbol futbol olarak kalsın.

ışılldak 
 17.10.2007 15:50
Cevap :
Merhaba.Türkiye Yunanistan maçı ile ilgili yazıma ilişkin yorumunuzu dikkatle inceledim.Yıllarca amatör olarak futbol oynamış ve futbolun bu anlamda içinde olduğuna inanan biri olarak şunu bilmenizi istedim.Yazımda fanatizmi tetikleyici yada onayan tek cümle yoktur.Futbolun mehmetçikleri ifadesi ise yerinde bir ifadedir.Zira sahada hem bedensel hemde ruhsal bir savaş verilir.Bunu futbolu bilen herkes bilir.Hatta çok koşan takımlar için savaşan takım ifadesi kullanılır.İstemeden böyle düşünülmesine neden olmuşsam özür diler saygılar sunarım  19.10.2007 20:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 379
Kayıt tarihi
: 03.10.07
 
 

1981 yılında Konya'da dünyaya geldim. Şu an mağazacılık işiyle uğraşıyorum. Evli ve bir çocuk bab..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster