Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Kasım '19

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
139
 

Türkiye; Yedi İklim

Kasım 18, 2019

Uzun zamandır insanların özgeçmişlerini okuyorum, nedendir bilmiyorum merak işte; kim kimdir, kimlerdendir, hangi okula gitmişler, daha önce yapmışlar falan merak ediyorum.

Birçok insanın birçok insanla birlikte olduğu aslında bazı insanların daima köşe başlarını tuttuklarına dair bir izlenim var ki; özellikle bazı illerin insanları çalışkanlıkları sebebiyle midir, zekâlarından ötürü müdür yoksa daha bilinmeyen özellikleri mi vardır bilinmez, sanat camiasından, ticarete, hatta mafyaya kadar hemen her alanda bir şekilde diğer şehirlerin insanlarına hemen her alanda fark ediyorlar.
 
İlginç bir şekilde bundan on yıl kadar önce 1. Dünya Savaşından yaklaşık yirmi yıl önce Osmanlı İmparatorluğunu karış karış dolaşan gezgin bir İngiliz’in (o zamanlar, gezgin, arkeolog sıfatıyla çok seyahat ediliyordu) ancak neredeyse  özet kadar  olan, incecik bir nüshası elime geçmişti ve orada şehir, şehir bölge, bölge inanılmaz bir analiz vardı ve böyle bir zamanda bile bölgesel olarak insanlarımızı tanıdığımı zannetmiyorum
 
İnsanları tanımak sanattır, insanları tanımak gelecektir, insanları tanımak geçmiştir. Birlikte yaşanılan insanlar hakkında bilgi sahibi olmak birçok konuda insana önemli bir fikir verir. Belki en basiti doğru bir iletişim kurulmasına vesile olabilir.
 
İletişim, doğru iletişim de az şey değildir!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2002
Toplam yorum
: 311
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 166
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ih..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster