Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Şubat '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
183
 

Türkiye adaletinden cinayete açık teşvik!

Türkiye adaletinden cinayete açık teşvik!
 

Kan donduran bu resim internetten alıntıdır.


Bugün televizyonda gördüğüm bir haber canımı öyle sıktı ki önüme kilit olan halsizliğimi ve bozuk musluk gibi akan burnumu hiçe sayarak bir yazı yazdım! Hem de evimde internet olmamasına rağmen.

Ankara'da öğretmenlik yapan bir kadın boşanmak üzere olduğu kocasından tehdit aldığını söyleyerek devletten koruma talebinde bulunuyor. Genelde bu tür koruma taleplerine duyarsız kalan devlet ne hikmetse bu kadına koruma sağlıyor.

Bu elbette iyi bir gelişme ancak hikâyenin bundan sonrası insanın içini açacağı yerde acıtıyor!

Güya devletin koruduğu bu kadın, kocası tarafından sekiz yerinden bıçaklanıyor.

Kadıncağız hastanede verdiği yaşam savaşını kazanıyor. Bu yüzden olsa gerek kadını bıçaklayan zanlı tutuksuz yargılanıyor!

Koruma talebinde bulunan kadınların isteklerine kayıtsız kalan, hatta onlarla “en kötü ihtimalle ölürsün,” diyerek dalga geçen devlet bu kadına koruma sağlıyor ama yeterli olamıyor.

O da yetmezmiş gibi kadını öldürmeye teşebbüs eden eli bıçaklı zanlıyı, tutuksuz yargılayarak resmen ödüllendiriyor.

Lütfen elinizi vicdanınıza koyun. Bu olay cinayete teşvik değil de nedir?

http://www.internethaber.com/bicaklayip-korkudan-karakola-sigindi-507817h.htm

Asi Güvercin

asiguvercin60@hotmail.com

Tarih: 27.02.2013 14:30

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kadın cinayetlerinde devletin ya da devlet içinde bazı güçlerin bilinçli bir şekilde olayı kolaylaştırdığı yönünde halkta da ciddi şüpheler oluşmaya başladı.

Kerim Korkut 
 23.03.2013 10:19
Cevap :
Devlet aciz kadını yeterince koruyamadığı gibi saldırganı da cinayet işlemedikçe içeri sokmazsa olacağı bu. Bence bu kanı değil gerçek! Sağlıcakla...  23.03.2013 17:51
 

İnanamıyorum artık pes dedim kadın bir dahaki sefere olursa ki inş. olmaz kendini korumak için adamı öldürse onu içeri atarlar hay adaletin adaletine....selamlarımla

Tülay EKER 
 28.02.2013 11:28
Cevap :
Memlekette hayatı tehlikede olan kadına koruma verilmiyor, verilen koruma da bu kadar koruyor. Hayatı tehlikede olan kadın mezara girmedikçe de tehdit eden hapse atılmıyor. Sence bu skandal değil de nedir Tülay abla? Sağlıcakla...  04.03.2013 20:14
 

Yanlışa karşı, suça karşı, haklılığa hakka hukuka karşı bu denli duyarsız olan bir TOPLUM'un en doğal sonuçlarıdır bunlar.Unutma ki devlet dediğin şey de bu toplumun insanlarından oluşuyor.Akılsızlık ve duyarsızlıklar had safhadadır artık bizim toplumumuzda.Suç toplumdadır derken bunu söylüyorum ben zaten.Kim görevini yapmayana karşı çıkıyor, kim herhangibir yanlışa karşı çıkıyor? Birileri bir yanlış yaptımı kaç kişi hesap soruyor, hesap soran var mı? Çok çok az kişi. BİR ALIŞKANLIKTIR BU Ali. Herkesin kendi ufak çevresinden mahallesinden sokağından başlar bu, bütün topluma yayılır. Mahalle baskısı/toplum dinamikleri "ters" yönde işliyor. Yanlışa ses çıkaranı değil, artık yanlışa karşı susanı,ses çıkarmayanı,olan bitene karışmayanı,duyarsız olanı aksine alkışlıyor artık bu toplum.Bunu akıllılık,doğru ve makbul sanıyor.2 senedir burada dahi bunu anlatmaya çalışıyorum ben insanlara!! Devlete yaptırtacak olan da yine toplumdur, halktır Ali. Hastalanmışsın bu arada,geçmiş olsun. Selamlar..

Filiz Alev 
 28.02.2013 11:19
Cevap :
Hasta halimle yazdığım bu yazının sadece 85 kişi tarafından tıklanması ne durumda olduğumuzun bir göstergesi bence. Teoride hepimiz namusluyuz, onurluyuz, şerefliyiz ve duyarlıyız. Ama iş pratiğe geldi mi ortada ne namus, ne onur, ne şeref ne de duyarlılık kalır. Bu yüzdendir ki kolay kolay değişemeyiz. Yorumun ve dileğin için teşekkür ederim Filiz abla. Sağlıcakla kal...  04.03.2013 20:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 389
Toplam yorum
: 851
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 526
Kayıt tarihi
: 07.03.11
 
 

1984 yılında Tokat'ta doğdum. Şu anda İzmir'de yaşıyorum. İki yıldır yazdığım bir ortamda yepyeni..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster