Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
534
 

Türkiye bitmiş, okeye dönüyormuş, haberimiz yok

Türkiye bitmiş, okeye dönüyormuş, haberimiz yok
 

BU RESMİN ALTINA YAZILACAK "ALT YAZI" BULAMADIM


Soldaki resimdeki yerde yatan bu yiğitleri hatırlayanımız var mı?

İsimleri, Yahya Karakaya ve Murat Özkozanoğlu. İki uzman çavuştular. Vatanı bölmek için dağa çıkan vatan hainlerinden sizi, bizi yani vatanı korumak için seve seve göreve gittiler ve bir sabah evlerinden çıktıklarında bu yiğitler sokak ortasında pusu kurularak kahpece vurulduklarında, resimde görüldüğü gibi o mübarek naaşları sokak ortasında kalmıştı ve o akşam haberlerde sadece 15-20 saniyelik bir yer alabildiler. 

Sağdaki resimdeki üç vatan haini bölücü ise, yıllarca ülkemizi bölüp parçalamak için çabaladıktan sonra Fransa’ya kaçıp, oradan bölücü faaliyetlerine devam ettiler ve birkaç gün önce bürolarına gelen tanıdık birileri tarafından kafalarına üçer dörder kurşun sıkılarak infaz edildiler.

Devlet büyüklerimizin utanmasalar ulusal yas ilan etmeye kalkışacaklarını ima eden açıklamalarının sonucunda ulusal basınımız günlerdir bu üç hainin haberleriyle çalkalanmakta.

Ulusal (?) basınımızın güzide elemanları sayesinde bu üç vatan hainiyle yatıp, bunlarla kalkar olduk. Hatta hızını alamayan bazı işgüzar satılmışların sayesinde bu üç hainden başka bunların nişanlıları, sevgilileri hakkında bile bilgi edinmemiz tamamlanmış oldu. 

Günlük konuşmada bir deyim vardır. “BİTMİŞ, OKEYE DÖNÜYOR” diye bilinen bu deyim, bir şeyin olup bittiğinden haberi olmayanlar ve hiçbir zaman da farkında olmayacaklar için söylenmektedir.

Şimdi elinizi vicdanınıza koyup kendinize şu soruyu sorun bakalım. Eğer yukarıdaki paragrafta vermeseydik, bu iki şehidin adını kaçınız hatırlayabilecekti?

Buna karşılık, üç vatan haininin bırakın kendilerini, sevgililerini bile gözümüzün içine, beynimize sokan güzide basınımız sayesinde, tam da onların istediği gibi birer fert olduğumuzun farkına varamadığımız için diyoruz ki “TÜRKİYE BİTMİŞ, OKEYE DÖNÜYOR.”

Cümleten hepimize geçmiş olsun. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kalemin, yüreğin dert görmesin sevgili kardeşim. Müsaadenle bu yazının altına ben de imzamı atıyorum. Basının öyle davranması 3Y : Yağcılık, yalakalık, yalaklık, bit yavrusuyla ilgili bir Y daha var da, o küçücük yavruya hakaret olur. Selam, sevgi, saygımla...

S Zobu 
 15.01.2013 11:21
 

BUNLARIN YATACAK YERLERİ YOK !..

Mesut Selek 
 15.01.2013 0:21
 

Özellikle basını "Ulusal" olarak tanımlamanız çok çarpıcı.Şehitler unutulur hainler baş tacı edilir.Gerçekten bitmişiz ama neye dönüyoruz bilmiyorum.

kartal uçar 
 14.01.2013 22:27
Cevap :
Neye olacak? Bölünmeye tabii ki....  19.01.2013 10:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 625
Kayıt tarihi
: 30.12.11
 
 

PhD (Nükleer). Başka söze gerek yok bence... İçel'de yaşıyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster