Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mart '15

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
501
 

Türkiye Cumhuriyeti ve 20 Mart güneş tutulması

Türkiye Cumhuriyeti ve 20 Mart güneş tutulması
 

Gün Doğumu, Claud Monet Akrep burcudur.


Türkiye Cumhuriyeti 10.10.1923 de meydana gelen güneş tutulması döngüsü ile kurulmuştur.

20 Mart’da balık burcunda gerçekleşecek olan tam güneş tutulması ise;  devletin başını, hükümeti yani milli otoriteyi elinde tutanları, polis veya silahlı kuvvetleri, ulusal ticareti, tarım ve madencilik sektörünü, emlak ve emlak piyasalarını, milleti besleyen yer altı zenginliklerini ve geçerli düzene muhalif olanları yakından etkileyebilir.

Gerek madencilikle ilgili çıkarılacak yeni yasalar, gerek emlak alım-satım konularında yapılacak olan vergi düzenlemeleri ile ilgili değişiklikler kamudaki işleyişlerde aksaklık yaratarak hükümete zorluklar getirebilir.Çalışan kadınlara yönelik hazırlanan projeler onaylanabilir. Borçlar kanunu, sağlık sigortaları ve ateşli silahları ilgilendiren konular ile ilgili yasa değişiklikleri gündemde olabilir.

Dış ilişkiler ve dışişleri bakanlığını ilgilendiren konular da olumlu gelişmeler, uluslararası hukuk ve gelecek dönemde Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı uluslararası zirve ve toplantılar da, dünya konferansları içinde başarılı sonuçlar elde edilmesi mümkün görünmektedir. Diplomatlar, büyük elçiler ise gergin taraflar arasında arabuluculuk rolleri üstlenebilirler. Ticari hayatta ise kazançların geri gitmesi ise sağlık nedeni veya yöneticilerle çalışanlar arasında çıkabilecek sorunlar nedeni ile oluşabilecek bir durum.

Chiron kuyruklu yıldızı da tutulmayla birlikte aynı evde yer almaktadır. Chiron, Yunan Mitolojisine göre yarısı insan- yarısı at olan ve tıbbı keşfeden bir varlıktır. Ayrıca savaşçı bir ruha sahip olan Chiron zeki, uygar ve kibardır.  Herakles’in saldırgan cantuarlardan birine atmış olduğu ok ile yaralanmış, dermansız bir hastalığa tutulmuştur. Evlilik dışı bir çocuk olduğu içinde ailesi onu terk etmiştir. Hem yaralı hem şifacı olan Chiron’un astrologlar için anlamı ise harita da düştüğü ev ve burç ile ilgili olarak hayatta bizi yaralayarak bilgelik kazanmamıza sebep olacak olan yolu göstermesidir.  

Bu güneş tutulmasının etkisi ile birlikte Chiron, toplumsal yaralarımızı deşecek, açığa çıkartacak ve bireysel olarak da içimizdeki dünyaya ait benliğimizle yüzleşmemizi sağlayacak. Chiron, hem karma-korku,hem de bağımsızlık-özgürlük ile ilgili alanlarda gelişecek olan konularla ilgili önemli bilgiler vermektedir. Yaşanılacak olan ulusal kayıplar ile doğacak olan ulusal üzüntü ve hayal kırıklıklarının işaretidir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2559
Kayıt tarihi
: 17.10.14
 
 

İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümünden sonra eski mısır uygarlığına olan ilgi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster