Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Nisan '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
819
 

Türkiye'de dileneceğine Esad'a karşı savaş öl!

Türkiye'de dileneceğine Esad'a karşı savaş öl!
 

Komşularımızda bir savaş ya da iç karışıklık çıksa maşallah hemen Türkiye'ye damlıyorlar. Kurtuluş savaşında  biz niye başka ülkelere sığınmadık. Kuvva vatana ihanet sayar arkamızdan kurşun yağdırırdı valla billa!

Bugün Suriye'de bir kurtuluş savaşı var ve Suriyeliler canlarının derdine düşmüş ülkelerini bırakıp kaçıp gelmişler. Bari çocuklar kadınlar gelseydi, cephede olması gereken erkeklerin ne işi var!

Bir de gelmiş adamlar dileniyor ya. Dilenme de denmez sokakta caddede kapkaççı gibi önüne çıkıp zorla para istiyorlar. İnsanları korkutuyorlar. Mehmetçik Conk Bayırı’nda yedi düvele karşı savaşırken bir kısım Türkiyelinin çoluk çocuk kaçıp komşu ülkelere sığındığını, sokaklarda dilendiğini düşünsenize. Türk ölür de yine böyle bir şey yapmaz.

Çaresizlik insana her şeyi yaptırır ama biraz da onurlu davranmak lazım. Orada insanlar ölürken sen burada gelip dilenemezsin arkadaş, bu onursuzluktur. Komşumuzsunuz, canımızsınız, din kardeşiyiz başımızın üzerinde yeriniz var, millet ve devlet olarak elbette size yardımcı oluruz ki oluyoruz zaten ama biraz vatansever davranın!

Yarın kurtulmuş bir Suriye'ye hangi yüzle gideceksiniz? Ya da batmış ülkenize gidebilecek misiniz? Siz burada olunca Esad haklı oluyor. Dünya Suriye halkının Esad'a karşı kurtuluş mücadelesi verdiğine inanmıyor. İsterseniz sizin yerinize biz gidip savaşalım.

 

 
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Kerim bey...1- Önce, "Kurtuluş Savaşı'nda biz niye yabancı ülkelere sığınmadık" cümlenizden başlayayım. Kurtuluş Savaşı'da, elindeki silahla ya da silahsız olarak, korkudan ya da başka bir nedenle cepheden kaçanlarla yine aynı nedenlerle yurtdışına sığınanlar arasında ne fark var ki? Eğer İstiklal Mahkemeleri kurulmasaydı, bu ülkeyi kurtarmak için asker bulunamazdı. Bu konuda İstiklal Mahkemeleri tutanaklarını, onlara ulaşamazsanız, Ergun Aybars'ın "İstikal Mahkemeler" kitabını okumanızı öneririm. Ayrıca, Kurtuluş Savaşı'nda düşmanla işbirliği içinde olanları ve yurtdışına kaçanlar konusunda neler biliyorsunuz acaba?...2- Mehmet Burakgazi arkadaşımın yazdığı yorumu da pek dikkate almamışsınız. Suriye'den ülkemize sığınanlar için "Gönderelim Gitsinler" diye bir blog yazdım; ama sonra "yüreğim" elvermediği yayına vermedim. Sonradan gördüm ki, o dilenci garibanlardan çok, İstanbul'da lüks evler satın alan ve lüks arabalarla gezenlerin daha çok olduklarını gördüm...Selamlar.

cdenizkent 
 22.04.2014 12:30
 

Ankara^da her köşe başında dilenen Suriyeliler gördükçe çok sinirleniyorum, haklısınız, selamlar. NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 20.04.2014 20:11
Cevap :
Gerçekten doğru söylüyorsunuz.  23.04.2014 12:36
 

Sn. Korkut bey, şimdi Ülkemizde bir savaş çıksa sanıyor musunuz? ki savaşacaklar. Kaçacak delik arayacaklar. O günler mazide kaldı. Toplumumuz bedava yaşamaya alıştırıldı...

Arife Durtlu 
 20.04.2014 15:33
Cevap :
Selamlar,yorum yapamıyorum demiştin...  23.04.2014 12:37
 

Tamam yardım edelim.Ama bütün ORTA DOĞU'YA YARDIM DA EDEMEYİZ. Haklısın sayın dostum.Ülkeyi terk etmek ne demek? Biz ölürsek vatanımızda ölürüz.Ne olursa olsun.Nitekim tarih boyunca da öyle yaptık.Bu orta Doğu Ülkelerine gerçekten Atamızı çok iyi bir şekilde anlatmak lazım.Selamlar.

yılmaz çetingöz 
 20.04.2014 13:18
Cevap :
Çok güzel bir yorum teşekkür ederim Yılmaz bey.  23.04.2014 12:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5779
Toplam yorum
: 14555
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster