Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Eylül '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
6396
 

Türkiye’de iç savaş olmadıysa bunu teröre destek vermeyen sağduyulu Kürtlere borçluyuz

Türkiye’de iç savaş olmadıysa bunu teröre destek vermeyen sağduyulu Kürtlere borçluyuz
 

Ülkede iç savaş olmasın diye kim uğraşıyor? Hiç kimse; herkes savaş olsun diye çalışıyor! Baştakiler adeta ölüm timlerine emirler yağdırıyor. Türkiye Kandil’i bombalıyor ya milliyetçilerin ağzı kulaklarında, öldürülen teröristlerin hesabını yapıyorlar. Terörden nemalanan bilumum aç köpekler savaş bitmesin diye dua ediyorlar. Yaygara bloğu paylaşım rekorları kıran iğrenç paylaşımlarının beğeni sayısını hesap ederek tatmin oluyorlar. Aklı başında Türkler ve Kürtler olmasa çoktan ülkede iç savaş başlamıştı.

Birkaç ay içinde 2 bin küsur genci öldürdünüz; bir madalya Tayyip’e bir madalya Karayılan’a… Geleceğimizden vazgeçtik, ölenlere mezar bulamayacağız diye endişe ediyoruz. Bu ortamda savaşa (öldürmeye) taraf olan vatan hainidir. Tayyip mahsus “Önce silahı bıraksın” diyor. PKK’nın silah bırakmayacağını biliyor.  Konuşup anlaşsa belki kaldırıp atacak. Ama önce bırak, diyor. Yani savaş devam etsin.

Kim bilir kimlerden olur alındı… Bir iki ay içinde yaşları 16 ile 30 arasında 2000 PKK’lı genç öldürülmüş, artı 150 asker polis şehit olmuş ya savaşın mimarı Ak Parti ve destekleyicisi MHP’ye bu başarının oy olarak gitmesi lazım. Kanlı oylarınız hayırlı olsun! Ağır darbe yese de efsanevi(!) özgürlük savaşçılarının lideri Karayılan da zevkinden yılan kavurması yer artık! Peki, ortada(kazanılmış) ne var? Kel kafanın takkesi!

Ben bunlara kızmıyorum, işlerini yapıyorlar, bunlara destek olanlar var ya iki cihanda elim yakalarında olacak! Bunlardan birinin sakın ağladığını görmeyim! Hem savaşı destekle hem de öldük diye ağla! Sağduyulu Kürtler bugüne kadar Türkiye’nin sigortası oldu. Allah göstermesin, onlar da Tayyip ve milliyetçiler gibi yapsalar nolur biliyor musunuz? Irak’takinin aynı. Belki daha fazla.

(Hükümet artı milliyetçiler artı silah tüccarları artı PKK) savaş bloğu, (aklı başında Türkler ve Kürtler) barış bloğu ve (Kürt mürt yok, kahrolsun PKK, savaş olmasın) diyenler de yaygara bloğu.

Nolacak şimdi ya… Allah aşkına bir öngörüde bulunabiliyor musunuz? Bir okuyucu yazılarım için “saçma” demiş… Benim söylediklerim kimsenin işine gelmiyor ki. PKK silah bırakacak… Türkiye Kürt devletine razı olacak… İkisi de mümkün değil… Sağduyulu Kürtler PKK’ya destek vermiyorsa sağduyulu Türkler de savaşa destek vermemeli. Tayyip ile Karayılan düello yapsın. Bu savaş Türkiye’nin savaşı değil. Biz Kürtlere hak ettikleri özgürlüğü veririz. Kürtler de bizimle barış içinde yan yana yaşarlar. Tayyip’in ve Karayılan’ın (hep Karayılan diyorum çünkü Öcalan çizgi dışına mı atıldı ne) derin devletin, gizli güçlerin hesapları bizi ilgilendirmiyor. Barış bloğu kanı durduracak yegâne güç.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İdealize edilmiş bir düşünce kliği ama gerçekler bu ideallerden daha etkin ve daha baskın, iç dinamiklerin dışında okyanus ötesinden gelen zimni gücü ve organik rabıtayı es geçemeyiz.

Nizamettin BİBER 
 04.10.2015 9:24
Cevap :
Akademik analiz düşüncesiyle yapılmış bir değerlendirme. Teşekkür ediyorum,selamlar,saygılar efendim.  04.10.2015 17:56
 

Kürtler Türkler ve bu ülkeye vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes birlikte barış içinde yaşamasını öğrenmeliyiz.Bunu başaranlar var.Sağduyulu kürtler, sağduyulu türkler ve sağduyulu herkes bunu başarabiliriz.neticede hepimiz insanız.din dil ırk mezhep ve etnik köken ayrımı yapmadan elele vererek huzurlu savaşsız kavgasız bir barış toplumunu yaratabiliriz.Bu o kadarda zor bir şey değil.PKK silahlarıyla birlikte sınırlarımızın dışına mutlaka çıkmalı.Dışarda silah bırakır bırakmaz o kendilerinin bileceği bir şey.Ancak sınırlarımızın içinde kanlı eylemler yaparak barış sağlanmasıda kesinlikle mümkün olmaz.

tonay aslan 
 01.10.2015 12:14
Cevap :
Çok güzel samimi duygular. Kim istemez ki. Ama çözüm getirmeyecek klasik milliyetçi bakış.Bizim dediğimiz olsun ama barış olsun.Adamlar Kürt olduğunu bile söyleyemesinler ama kardeş gibi yaşayalım. Bu anlayış bizi Viyana kapılarından Ankara önlerine kadar getirdi. Ben Kürt değilim ve Kürtler de beni ilgilendirmiyor ancak gerçek barışın böyle sağlanacağını düşünüyorum. Saygılar selamlar efendim!   02.10.2015 14:11
 

"biz kürtlere hakettikleri özgürlükleri veririz" derken ne kastettiğiniz anlaşılmıyor. bu ülkede kürtler gereğinden fazla özgür oldukları için bunlar oluyor. Kırşehirde 1 ay elektrik paranı ödeme bak nasıl karanlıkta kalıyorsun, ama Diyarbakırda öyle değil. Bu ülkede tüm vatandaşlar yasalar önünde eşit.. fırsat eşitliği var herşeyden önce.. kürtlerden bakan, başbakan ve cumhurbaşkanı çıkmış bir ülkede daha ne özgürlüğünden bahsediyorsunuz..sizin eveleyip geveledikleriniz ben söyleyeyim.. kürtler bu ülkeyi sadece bölmek istiyorlar..bunu herkes biliyor (İktidar yeni anlasa da)..ama bunu asla başaramayacaklar.. "PKK silah bırkamaz" diyorsunuz; devlet mi silahı bıraksın? son terörist geberinceye kadar devlet gereğini yapmalıdır. devletin göz yumduğu "çözüm sürecinde" nasıl silahlandıkları ortada, siz hala devlet silahı bıraksın o bölgeyi PKK yönetsin peşindesiniz.. "sağduyulu kürtler" derken ne anlatmaya çalıştığınız da anlaşılmıyor. bölge halkının %95 i PKKnın uzantısı partiyi destekliyor

abuser mcurlu 
 01.10.2015 10:17
Cevap :
SÖYLEDİKLERİNİZ DOĞRU AMA YİNE DE KEŞKE BİRAZ DAHA DUYGULARINIZDAN KURTULUP YORUM YAPSAYDINIZ...KÜRTLERİN HEPSİ DEDİĞİNİZ GİBİ PKK'YI DESTEKLİYORSA YANDI.O PARTİYE OY VEREBİLİRLER AMA BEN ÖYLE OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM. KİM (PEKEKE) DİYORSA PKK'YI DESTEKLİYOR; (PEKAKA) DİYENLER DESTEKLEMİYORLAR. GÜZEL ŞEYLER SÖYLÜYORSUNUZ AMA ÇÖZÜM OLMUYOR Kİ.KÜRTLER BAZI ÖZGÜRLÜKLER İSTİYORLARSA BUNLAR KONUŞULUR. AYRI DEVLET İSTEDİKLERİNE KESİNLİKLE İNANMIYORUM.ONCA EMEK SARF EDİP YORUM YAPMIŞSINIZ. SİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM.YAZDIKLARIM NEDENİYLE HAKKIMDA OLUMSUZ DÜŞÜNMENİZİ İSTEMEM. KENDİMCE BİR ÇIKIŞ YOLU ARIYORUM. SAĞLIK VE MUTLULUK DİLEKLERİMLE,SELAMLAR EFENDİM!   01.10.2015 11:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5193
Toplam yorum
: 13511
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 666
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster