Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mayıs '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
50
 

Türkiye'de Sıradan İnsan!

Türkiye'de Sıradan İnsan!
 

Türkler yüzyıllarca sistematik olarak uyutulan, mevcut kapasitesini kullanma becerisini, teşkilatçılığını ve ortak ulus ülküsünü yitirmiş bir millettir. Dünya’da asaleti ile övünen ancak iş uygulamaya gelince çuvallayan ve son üç dört yüzyıl içinde birbirini yiyen yaklaşık yüzyıldır ciddi anlamda tüm batılılaşma hareketlerine rağmen istediği ivmeyi yakalayamamış ve bulunduğu yerde neredeyse çivilenmiş vaziyette duran ve uzunca bir süre durmaya devam edecek gözüken bir millet. Türkiye.
 
Dünya'da minik devletler her an öğütülmeye hazır ve nazır beklerken bizden beklenmeyecek bir statik yapı sayesinde biz de yazık ki o pozisyona itildik.
 
İnsan evvela iyi olanı, doğru olanı, güzel olanı öğrenmeliydi. Lakin biz toplum olarak bunun en berbat olanını aldık. Misal yıllardır gösterimde olan "Habam Sınıfı" adlı bir eserin, sinemaya, televizyona, dizilere uyarlanmış halini milletin evlatlarına seyrettire seyrettire milletin çocuklarını Hababam türü bir eğitime mahkum eden bizleriz. Aynı şekilde yıllardır ölmeyen ve hafif kamburca dolaşan kabadayıların olduğu Kurtlar Vadisi, kendini polart zanneden bir sürü insanı hapislere yollayıverdi.  Anadolu'nun bir köyünden yola çıkan ve evden kaçarak artiz olmaya meraklı insanlarımız belki kötü yola düşmedi ama düştü mü yoksa?
 
Kötü örnek veya örnekler millete ne şekilde gösterilirse gösterilsin, doğru örneği bilmeyen millet kötüyü sahi ve gerçek zannediyor. Hele bir de kelebek takıyorsa ve göbekli bir şekilde ortalardan gerim gerim geriniyorsa öyle birine inanmamak ne mümkün. Ben bile!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1836
Toplam yorum
: 295
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 171
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ihti..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster