Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Haziran '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
52
 

Türkiye'de yaşıyorsan eğer..

Türkiye'de yaşıyorsan eğer..
 

Bu ülkede yaşıyorsan eğer ; Herkes bilir kişidir.. Herkes her konuda uzmandır. Bir doktor aynı zamanda bir mühendistir.. Ya da işsiz ve vasıfsız olduğu halde bir genç başbakandır, cumhurbaşkanıdır. Bir anne aynı zamanda babadır... Ya da bir baba aynı zamanda annedir.. Bir çocuksa hem anne hem babadır... Herkes kendi dalında değil her dalda bir numaradır..

Bu ülkede yaşıyorsan eğer ; Çoğunluğun yaptıklarını yapmadığında damgalanırsın.. Kibar ve nazik bir erkeksen aynı zamanda halk tabiriyle nonoş yada t*psundur.. Ya da bir kızsan ve kuzeninle dahi sokakta konuşurken adın direk or*spuya çıkar.. Bir kadınsan daha vahim ; evine gelen tesisatçı dostun olabilir..

Bu ülkede yaşıyorsan eğer ; Koyun gibi güdülüyorsundur.. Demokrasi zırvalığı içinde önüne birçok zımbırtı dayatılır.. Senin üzerine basanın da üzerine basan ve onun da üzerine basarak bir yerlere gelenler olur.. Sen altta, en dipte ezilen ve en eziyeti çekensindir. Hak hukuk sana işlemez.. Sana geçmez..

Bu ülkede yaşıyorsan eğer ; Torpilin olmadan asla bir şey elde edemezsin.. Önceliğin yoksa söz hakkında yok. Bir telefon hattın vardır ama gold platin vs. diye sınıflandırılırsın.. ne kadar ödersen o kadar değerli olursun.. Ya da bir iş başvurusuna gittiğinde orada yönetici pozisyonundan sonraki en değerli kişinin müdürün vasıfsız yeğeni olduğunu öğrenirsin..

Bu ülkede yaşıyorsan eğer ; Hakkın gasp edilince çene çalarsın.. Ama sen başkasının hakkını yediğinde susar kendini haklı sayarsın.. Ezer geçersin ama altındaki kim diye dönüp bakmazsın bile.. Para ile satın aldığın her şey senindir sana hizmet etmek zorundadır. Gücün iktidarın buna hakimdir..

Bu ülkede yaşıyorsan eğer ; Bir gün yolda giderken bir kuyuya düşebilir ölebilir ve cesedin saatler sonra başka bir mahalledeki kanalizasyon çukurunda çıkabilir.. Suçluya sıra gelince suçlu sen olursun.. Önündeki çukuru görmediğinde öldün diye senden neredeyse tazminat bile talep ederler..

Bu ülkede yaşıyorsan eğer ; Kendine hep duvar örmek zorundasındır.. O ne der bu ne der kaygısı ile yaşarsın.. Konu komşu ne laf eder diye kara kara düşünürsün. Diken üstünde yaşarsın.. Kıyafetlerine sözlerine dikkat etmek zorunda kalırsın.. Alim Allah sonra el ne der...

Bu ülkede yaşıyorsan eğer ; Uzun uzun yazılar, makaleler,deneme yazıları seni sıkar.. Kısa olsun öz olsun dersin ama uzun olunca yüzüne bile bakmaz atarsın.. Aslında işin aslının o uzun yazılarda olduğunun farkına dahi varamazsın.. Sonra da ben nerede yanlış yaptım diye aranırsın..

Bu ülkede yaşıyorsan eğer ; Bir hayalin varsa ve başkalarına göre uçuk hayalse bittin.. Artık dillerinden düşmezsin.. Seninle sirk maymunuymuşsun gibi alay eder ve seni rencide ederler.. Aşağılar hor görürler.. Ve içine kapanırsın.. Belki de hayattan soğur intihar bile edersin..

Bu ülkede yaşıyorsan eğer ; Hayata değil 1-0 önce 10-0 geride başlamışsındır...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

iyi de tum bu sacmaliklara karsi ne yapiyorsunuz?

Newyorker 
 03.06.2017 15:47
Cevap :
Beyefendi asıl soru ne yapıyoruz olmalıydı bence. Ben o yazıyı üzerinde doğduğum yaşadığım büyüdüğüm ekmeğini yediğim ülkemi karalamak için yazmadım. Ben o yazıyı o tip zihniyeti olan insanlara yazdım. Gelelim sorunuzun çok basit cevabına ben onlar gibi düşünmeyerek ve dahi onların bu tip düşüncelerini umursamayarak çok şey yaptığıma inanıyorum. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.   03.06.2017 17:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 274
Kayıt tarihi
: 19.05.16
 
 

Hayata ve gündeme dair ne varsa bu blogda..  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster