Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ağustos '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
128
 

Türkiye İsviçre Değil, Cumhurbaşkanı Başbakan Korumasız Gezemez

Sayın cumhurbaşkanı için yapılan koruma ordusuyla geziyor eleştirileri haklı değil. Gerçi bu biraz sert siyasetinden kaynaklanıyor ama normalde de Türkiye korumasız gezilebilecek bir yer değil.

Öte yandan bazı siyasetçilerin normal vatandaş gibi halkın içine girdikleri, korumasız gezdikleri (Örnek Ahmet Necdet Sezer) biliniyor ama bu biraz da kişinin siyasi yapısıyla ilgili, ya da ne bileyim belki o zaman öyleydi.

Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki normal vatandaşlara bile koruma gerekiyor. Ülkedeki terör malum. Üstelik daha yeni darbe oldu ve bu beladan ülkemiz henüz temizlenemedi. Ana muhalefet CHP’nin başkanı abartılı koruma bulundurmuyor sonuçlarını görüyoruz.

Türkiye, cumhurbaşkanı başbakanı korumasız gezecek kadar özgür bir ülke değil. Siyasilerin rakibi, istemeyeni, hatta düşmanı var. Yani üst düzey görevlilerin koruması olması gerekiyor. Eğer şöyle deniliyorsa halkın desteği ve sevgisi varsa korumaya ne gerek var; Türkiye’de hiçbir siyasi halkın tamamı tarafından desteklenmiyor, yani parçalı siyaset var ve her partinin taraftarı diğeriyle mesafeli.

Böyle bir durumda cumhurbaşkanı başbakan halkın içinde korumasız bir şekilde elini kolunu sallayarak dolaşamaz. Herkesi memnun edecek daha çağdaş bir yönetim gösterirsiniz, insanların bilgileri kültürleri gelişmiş olur batıda bazı ülkelerde olduğu gibi cumhurbaşkanınız başbakanınız bisikletle bile gezer.

Doğrusunu söylemek lazım, maalesef ülkemizde koruma sadece koruma amaçlı değil siyasi itibar için de kullanılıyor gibi. Hani etrafını saran koruma ordusu, arabalar, geçtiği yerlerde açılan-kapanan yollar… İşte belki bu biraz konuşulmalı.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

cdenizkent'in yorumuna cevabım: Allah Allah, bu kadar olduğunu bilmiyordum.

Kerim Korkut 
 12.08.2017 14:55
 

Merhaba Kerim Bey...Devlet Başkanları'nın, Genelkurmay Başkanları'nın korumalı gezmeleri, bulundukları ülkelerin "güvensiz ülkeler" olduğunu göstermez...Benim sokakta gezerken, birisi tarafından vurulmam, bir "cinayet" olarak kayıtlara geçer ve o gün akşamında kapanır. Gazete bile yazmaz. Yani, ülke ve dünya dünya çapında siyasi bir sonun doğurmaz. Ama, bir cumhurbaşkanı, başbakan, genelkurmay başkanın vurulması öyle değil...Büyük siyasi ve ekonomik sonuçlar doğurur...Bu kişilere yapılan suikast, devlete ve millete yapılmış sayılır da ondan...Biliyor musunuz; Şili'de Devlet Başkanı, merdivenden inerken ayağı kaysa Ya da "kokulu bir yellenme" yapsa, dolar hemen yükselir ya da iner. Yani "yellenmenin kokusu" Türkiye'den bile hissedilir...İşte böyle...Selamlar.

cdenizkent 
 12.08.2017 12:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6078
Toplam yorum
: 15060
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster