Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Haziran '06

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
1676
 

Türkiye konuşuyor

Türkiye konuşuyor
 

Best FM'de yaptığı programla, Gazeteciler Cemiyeti tarafından "2005 Yılının En İyi Radyo Programı" ödülünü kazanan Murat Erdin'in Truva Yayınevi'nden çıkan son kitabını okudum: Konuşan Türkiye.

Kimler yok ki bu kitapta... Zeynep Özal, Bülent Ecevit, Tuna Kiremitçi, Hayri Kozakçıoğlu, Ayşenur Yazıcı, Ahmet Tulgar, Erol Mütercimler, Korhan Abay... Hepsi son derece iyi hazırlanmış, son derece akıllı yapılmış röportajlar.

Murat Erdin, benim hem sevdiğim bir arkadaşım, hem de saygı duyduğum bir meslektaşım. Üniversitede ders de veriyor, Best FM'de Haber Müdürlüğü görevini sürdürüyor ve ödüllü programını yapmaya devam ediyor. Daha önce yazmış olduğu kitaplarını da okumuştum hepsinde çok büyük emek, çok derin araştırma ve bilgi birikimi olduğunu algılamıştım.

Aferin sana Murat Erdin. Kitabın, "iyi röportaj nasıl yapılır" konusunda çok güvenilir bir başvuru kaynağı. Bir tek Zeynep Özal, "kitabım TV dizisi olacak, beni de büyük bir ihtimalle Seren Serengil canlandıracak" demiş dizinin akıbetini merak ettim...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 29
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 5123
Kayıt tarihi
: 11.05.06
 
 

Benim işim, hikayenizi anlatmak...Mesleğimi soranlara ne diyorum? Gazeteci? Muhabir? Yazar? Televi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster