Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Aralık '15

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
67
 

Türkiye'nin anayasa komedidrammı

Türkiye'nin anayasa komedidrammı
 

Ülkemde seçim yasaları vardır ve antidemokratiktir. Seçmen sayısının önemi olmayan sadece geçerli oyları değerlendiren her yasa antidemokratiktir. Geçerli oy ifadesi sadece yönetim erkini elinde bulunanların işine gelir ve demokrasiyle hiç alakası yoktur. Bu ülke insanı okuma özürlü olduğundan oturup bu yasaları okumaz ve doğal olarak sorgulayamaz lakin Müslümanım der.

Bu antidemokratik yasları ki ben “ucube” yasalar olarak bakarım . Bu yasalar 33 yıldır yanlışları olan benim Hayır oyu verdiğim bir Anayasanın devamıdır. Bu yasalar intense mevcut sistemde beş dakikada değiştirilebilir. Tıpkı milletvekilerinin kendi çıkarlarına jet hızıyla ülkenin utanç kaynağı olan yasaları çıkardıkları gibi. Burada anlayamadığım insan onuruna yakışmayan bu yasaların varlığında, ülke insanı bu durumu içine sindirmesidir ki bunu Allah'ın verdiği en önemli nimetlerden ve sorgulayacağı nimetlerden biri olan akılla açıklamak mümkün değildir.

Bu yasaları değiştirme gücü olanların bugün yeni Anayasadan bahsetmeleri inanın bu ülkenin gerçek KOMEDİDRAMI dır. Bu komedidrama bu ülke insanının görebildiğim ekseri çoğunlukla çok büyük bir duyarsızlık içinde kalması ise dehşet verici bir durumdur.

Bu dehşet verici durumda bu komedidram karşısında Allah için susmayacağım yoksa bunun hesabını mahşerde veremem. Çünkü ben önce ALLAH(c.c) tan korkarım. ALLAH şahittir ki “ bu antidemokratik yasaları değiştirmeyenler yeni bir Anayasa yapmaktan bahsedemezler. Önce ANTİDEMOKRATİK SEÇİM YASALARI değişmelidir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Erol Işık Bey; Yazımdaki yasaları okumadan cevap verdiğinizi gördüm. Çoğunluğun mevcut insanları beğenmeme hakkı vardır. Bu yasalarda ise asla yoktur. İnsanlara dayatılmış insanları seçme şeklini nasıl oluyorda demokratik buluyorsunuz. 50 milyon seçmenin %90 ı mevcutları beğenmediğini varsayalım. Bunlar geçersiz veya katılmama şeklinde tepki koyuyorBunlar adam sayılmasın % 10 geçerli oy versin ve bunların dediği olsun. Bunun neresi demokratik .Mevcut seçim yasaları tamamen antidemokratiktir. Azınlıiğın hegomanyasına dayanır.

hssensoz 
 09.01.2016 22:35
 

Merhaba ve çok haklısınız. Çoğunluğu yıllardır elinde bulunduranlar dahi dokunmak istemediler çünkü işlerine geliyor. Gerisi boş...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 28.12.2015 20:42
 

Var mı böyle babayiğitler? Çoğunluğun işine gelen ve onların onayladığını nasıl ve ne şekilde değiştirmek mümkündür ki?! Ülkenin durumu böylesine karmaşıkken yine de aydınlık yarınlar umuduyla diyelim... Sevgiyle kalın

SAHAFÇA 
 28.12.2015 12:38
 

Yazınızın ilk paragrafında "Seçmen sayısının önemi olmayan sadece geçerli oyları değerlendiren her yasa antidemokratiktir." şeklinde bir görüş belirtmişsiniz sayın Şensöz. Millet sandığa gidip oy kullanmıyorsa, bunu yasalarla nasıl demokratik hale getireceksiniz. Bunun dışında seçmen, sandığa boş oy atıyor veya birkaç partinin üzerine mühür basıyorsa, bunu geçerli mi saymak gerekiyor? Müslüman geçinen Suudi Arabistan'da seçimler nasıl oluyor? Sizin bir öneriniz var mı? Sanıyorum bu blogunuz biraz daha açıklamaya muhtaç. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 28.12.2015 9:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 81
Toplam yorum
: 550
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1179
Kayıt tarihi
: 13.02.11
 
 

Ben kimim? Ben 55 yaşında hekimlik sanatını icra eden bir kişiyim. Adım Selçuk Şensöz. Bugün için..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster