Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '16

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
13074
 

Türkiye'nin elindeki en büyük silah. Nükleerden bile etkili. Halifeliğin yeniden ilanı

Türkiye'nin elindeki en büyük silah. Nükleerden bile etkili. Halifeliğin yeniden ilanı
 

Önce Kissenger'ın adamları gitti görüşmeye Putin'le.

"Üçüncü güç istemiyoruz, Sen Eroğan ve Türkiye'yi başımıza bela ettin" dediler. 

"Biz AB'yide Almanları da bizden bağımsız bir güç olarak karşımızda görmek istemiyoruz" dediler. 

Fazla şansı yoktu Putin'in ve ona AB Ambargo uygularken satmayan ortağını satıverdi.  Görmedi aslında Erdoğan'ın yapmaya çalıştığı şeyi, dinlemekte istemiyordu. Uludere'yi TSK'ya bombalatan güç Uçağı'da düşürmüştü. Güçlü Putin imajı yerle bir olmuştu. 

Suriye'de epey zamandır olanlara sessiz kalmıştı Puttin. Çünkü Sünni dünyayı ve ezici çoğunluğu Sünni olan Rus Müslümanlarından tepki almakta istemiyordu. Putin'in güçlenmesini sağlayan şey Rusya'da Rus Müslümanları ve dış politikada ise Fas'tan Endonezyaya kadar geniş alanda sempati oluşturmasıydı.

Britanya bunu biliyordu ve daha paralel davası çıkmadan önce Erdoan'ı İngilizler Orta Doğu'da lider olmaya ikna etmişti, tabi bu geçici süreli Londra siyasetiydi, sonuçları Putin ve Erdoğan'ı kapıştırma noktasına getirecek olan Arap Baharının Suriye kolu.

Suriye muhalefeti Esad'ı istemiyordu, Esad'ı sevmeyen ne kadar adam varsa Silah ve siyasal desteği önce Britanya'dan sonra ABD Cumhuriyetçisi Mc Cain'den aldı. Adamın adı sanki yaptıklarıyla uyumlu. Cain demek ingiliz dilinde Kabil demek hani Ademin çoban olan oğlu Habil'i kendi kardeşini öldüren çiftçi oğlu Kabil. Bugün ki tarla vatan ulusal marş milliyetçilik çıkmasına sebep olan zihniyetin sahibi Kabil. Yani Cain. Mc Cain.

Fakat oyunun orkestra şefi de budeğildi. Bunlar sadece Anglikan İllüminatisinin Fravun Kraliçenin hizmetkarlarıdır ve karlarını alırlar.

İşte Putin'i alt eden adamlardan bri budur, dize getiren Kissenger Stratejisidir. 

Ruslar bizim gibi duygusal millettirler, aslında misafirperver ve vicdanlı insanlardır konu vatan oldumu aynı Türkler gibi değşiverirler. Bunu İngilizler bilmiyormuydu?

Elbette biliyordu.

Eh şu an Ruslar Suriye'de ve oradaki Türkmen muhalifleri İŞİD diye öldürüyor katlediyor. 

Ruslar için İŞİD neyse Ilımlı Muhaliflerde odur.

Türkler için PKK neyse Ilımlı PYD'de odur.

Bu ikisi bu konuda anlaşamıyorlar.

PKK ve PYD'ye meşruiyet vermek isteyen Birleşik Kırallık  aslında İŞİD'i çoktan kurmuş ve PYD'nin karşısına dikmişti bu sayede Eskiden Suriyede adam yerine konmayan hatta Suriye vatandaşlıkları bile olmayan Suriyeli PKK'lar yada PYD'liler şimdi ABD ve Rusya arasında paylaşılamıyor.

Kissenger neden gitti Moskova'ya?

PYD bşilmiyormuydu Türkiye'nin kırmızı çizgilerini? Biliyordu.

Türkiye'nin derdi Afrin ve Kobani rasında hat kurulmasını engellemek zira Afrin ve Akdeniz arasındaki Türkmenleri zaten Ruslar yok ediyor. Böylece Hazar Denizi ve Akdeniz arasında koridor açılacak ve bu koridor açıldığında Ruslar Türkiye'nin engellemesine kalmadan rahatça bölgeyi İranla beraber kontrol edecek.

Ya İsrail?

Diğer yandan bu durum Türkiye İsrail yakınlaşmasını doğuracağını Britanya hesap etmemişmiydi? Etmişti?

Şu an Türkiye İsrail'e yanaşmakta. Bu stratejik olarak önemli bir hata. Zira İsrail'le ilişkilerini geliştireceğine Rusya ile ilişilerini geliştirse ve ne yapıp edip barışı sağlaması daha önemli.

Bir üçüncü yol daha var...

Türkiye'de halkımızın peh düşünmediği büyük ve etkili bir silahı var Türkiye'nin....

Nükleer silahtan bile daha etkili.

Dünyada hiç kimse Vatikan'da papaya saldırı düzenleyemez. Vatikanasaldıramaz. Aynı şekilde Mekkeye bomba atmaya kalkışamaz. Yada Fener Rum Patrikhanesini yok edmez. Bu üç nokta dünyada dinsel silahtır. Zira kitleleri harekete geçirecek sözleri Papa ve Rum Patrikanesi söyleyebilir. Ancak çok daha etkili biri var. O da şu an görevde olmayan bir HALİFE.

Britanya'nın Lozan antaşmasıyla kaldırttığı ve Lozan antlaşmasını Halifelik kalkmadan meclisinde kabul etmediği ülke Britanya. Neden?

Çünkü Halifelik Türklerin elinde olduğu sürece Türkler hem İstanbul gibi stratejik noktayı hemde Anadolu gibi stratejik bölgeyi kontrol edecekti. Bu ise Türklere büyük bir güç verirdi. Düşünsenize sadece bir sözle bir ülkeyi hdef alabilir o ülkeyi yaşanmaz hale getirebilir bir halife..

E şimdi Dünya gnelinde tüm müslümanları Halifenin çağrısı fıkhen bağladığına göre Türkiye Rusya'ya savaş ilan ederse bu savaşta Nukleer füzeleri olan Ruslar savaş sonrasında attıkları Nükleer bombaların arkasından zaferin üzerinde kazıklı voyvodanın kazığının üzerine oturmuş gibi olur. Çünkü Fas'tan endonezyaya kadar tüm bölge Rus düşmanı olur. Rusya içindeki Rus müslümanları (Tatarlar, Başkurtlar, Dağıstanlılar vb bir çok Müslüman uluslar) Putin'in başta kalmasını engellerler ve Değil Putin ortada Rusya kalmaz. Ben Burada Nato'nun Türkiyeyi savunup savunmayacağını konuşmuyorum bile.

Türkiye bölgesinde ve dünyada bağımsız olmak istiyorsa ya Halifeliği tekrar getirecek ve onu İstanbul'da oturtacak bir makamda. İsterse hiç birşeye karışmasın ama var olması bile büyük güç olacaktır İslam Alemi iin. Diğeri de bu olmazsa Nükleer teknolojiyi bu konudaki en gelişmiş silahları Pakistanla beraber yürütmelidir. Kıtalararası bütük balistik füzeler ve onun hedefine kusursuzca gitmesini sağlayacak sistemler geliştirmeli Türkiye. Aksi taktirde ne 2023 ne 2053 hedefi anlamını yitirir.

Türkiye Topkapı'da sakladığı Hırkayı artık dışarıçıkatmalı ve İslam Dünyasının dağılmış gücünü böyle toplayarak göz dağı nasıl verilirmiş hem Rusya'ya hemde Britanya göstermeli. Bu arada Pakistan 'ile tüm bağlar dahada güçlendirilmeli İran Şii Faşizmine karşı ortak stratejiler üretilmeli.

İran Ruhani liderliği ile Azerileri, Irak Şiilerini Lübnan'ı kontrol ederken Türkiye'nin eli asla armut toplamamalı...

İran Ruhani liderliği ile Azerileri, Irak Şiilerini Lübnan'ı kontrol ederken Türkiye'nin eli asla armut toplamamalı...

Halifeliğin İlanı en çok İran, Britanya, Rusya'yı korkutacak...

Madem emperyalistler dize gelmiyorlar, o zaman Halifelik tekrar ilan edilmeli. Halifelik tekrar ilan edilmeli. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Çok yerinde gerçekçi bir öneri. Ama iç siyaset bakımından kolay gerçekleşecek gibi değil. Başta CHP olmak üzere muhalefet kıyameti koparır. Ayrıca herhalde anayasal bir değişim gerekli ki, bugünkü konjonktürde hayata geçirilmesi mümkün görülmüyor. Selamlar...

SÜLEYMAN SIRRI 
 15.02.2016 23:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3609
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster