Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mayıs '12

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
234
 

Türkiye'nin her yerinden koçluk desteği almak mümkün

Türkiye'nin her yerinden koçluk desteği almak mümkün
 

koçluk her yerde mümkün


Sevgili vatanımızın hangi köşesinde yaşıyorsanız yaşayın profesyonel koçluk desteği almanız artık mümkün. Teknolojinin ilerlemesi, doğru ve yeteri kadar kullanıldığında hayatımıza büyük avantajlar getiriyor. İhtiyacımız olan bilgiyi neredeyse on saniyede önümüze getiriryor, tüm dünya ile iletişim kurmamızı sağlıyor. Bu avantajlardan birisi de Türkiye'nin neresinde olursanız olun KOÇLUK desteği alabilmenizi sağlamasıdır. Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bir skype programıyla yüzyüze canlı bağlantı kurarak seans almanız mümkün. Şu anda bu sistem İstanbul içinde bile tercih edilmektedir. Zamanın ne kadar hızlı aktığını ve işlerin yoğunluğunu düşünürsek, zamandan tasarruf etmek adına online hizmet almak harika bir çözümdür. Benim içinde Türkiye'nin farklı köşelerinde yaşayan insanların, yaşam kalitelerini arttırmalarına destek verebilme şansımın olması da ayrı bir mutluluktur.

İstanbul dışındaki danışanlarımla yaptığım seanslardan önce, çoğu danışanım Adana'dan, Kars'tan, Trabzon'dan, Konya'dan, Eskişehir'den..............özel seans alabilmelerinin mümkün olacağını akıllarından bile geçirmemişlerdi. Sadece yazıları, kitapları ve televizyon programlarını takip ederek kendileri üzerinde değişiklikler yapmaya çalışıyor ve kendi özel soru ve durumlarına yanıt bulamıyorlardı. Dolayısıyla çok daha yavaş ilerliyor ya da '' olmuyor işte '' diyerek vazgeçiyorlardı. Bana gönderdikleri mailler sırasında internet üzerinden yüzyüze görüşebileceğimizi fark ettiklerinde çoğu kişi ilk başta yeni bir şey deneyecekleri için şüpheyle baktı ve denemekten çekindi. Ancak deneyen herkes, şu an kilometrelerce uzaktan koçluk alabilmenin ve faydasını görebilmenin sevinci içinde.

Koçluğun en temel özellikleri; engelleri kaldırmak, seçenekleri arttırmak ve eylem içinde bulunarak istediğiniz noktaya doğru yürümenizi sağlamasıdır. Koçluk almaya ihtiyacınız var ise kaldıracağınız ilk engel mesafe olmalıdır. Bu gün teknolojiyi olumsuz yönde de kullanmaktasınız. Belki saatlerce internetin başında gereksiz vakit harcayıp sosyal hayattan ve kendinizden kopuyorsunuz. Belkide sevdiklerinizi görmek, sesini duymak yerine sadece mesajlaşıyorsunuz. Ya da açık havaya çıkmayıp saatlerce elektromanyetik kirlilik içinde yaşıyorsunuz, her yere arabayla gittiğiniz için bedeninizi hareket ettirmiyorsunuz. Ateşi bir evi yakmak içinde kullanabilirsiniz, ısınmak içinde. Teknolojiyide aynı şekilde hayatınıza zarar verecek şekilde de kullanabilirsiniz, fayda sağlayacak şekilde de. Siz hangisini tercih ediyorsunuz? Teknolojinin, modernleşmenin hayatımızdan çaldıklarıyla ilgili görüşlerimi '' Eyvah Modernlerştik'' adlı makalemde yazdım.(web sitemdeki makaleler bölümümde bulabilirsiniz).

Her zaman söylediğim gibi '' zengin düşünmekte fayda var''. Türkiye'nin her neresinde olursanız olun, eğer koçluk veya danışmanlık almak istiyorsanız size hizmet verebilecek profesyonel bir koça ulaşabilirsin. Tek yapmanız gereken koçunuzu veya danışmanınızı dikkatle, özenlle seçmektir. Bunun da en kolay yolu koçun özgeçmişine, yazılarına ve yaptığı çalışmalarına bakmak gibi gözükse de aslında en iyi yolu koçla bir seans yapmaktır. Seans sırasında uyumlu olup olmadığınızı, koçunuzun sizi can kulağıyla dinleyip dinlemediğini, size enerji verip vermediğini anlayabilirsiniz. Daha sonrasında da, seansta kendinizle ilgili bir farkındalık yaşayıp yaşamadığınıza ve bir hafata boyunca uygulayacağınız faydalı ödevlerinizin olup olmadığına bakarak karar verebilirsiniz. Her şey olumluysa profesyonel yol arkadaşınızı seçip, sistemli bir çalışma yaparak yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

 www.arzubiyiklioglu.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 516
Toplam yorum
: 94
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 466
Kayıt tarihi
: 24.08.10
 
 

1971 doğumlu Arzu Bıyıklıoğlu uluslararası sertifikalı Yaşam Koçu, NLP Uzmanı, NLP Eğitmeni ve Re..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster