Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Kasım '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1767
 

Türkiye Patriot füze sistemi alıyor…

Türkiye Patriot füze sistemi alıyor…
 

Obama’nın seçimi kazandığı anlaşılır anlaşılmaz USA nın geleceğe dair projelerinin rafta duran planları indirilmeye başlandı.

Bilindiği gibi vahşi batının operasyon memuru USA da başkanlık seçimlerinden dolayı halkı ürkütmemek adına bazı planlar seçim sonrası için rafa kaldırılmıştı. Değilse vahşi batının Suriye’yi yutma planlarından vaz geçmesini kimse beklemiyordu. Bölgede Rusya’nın sağlam duruşu belki biraz plan değişikliğine gidilmesine neden oldu hepsi o kadar. Bu plan değişikliği ise Suriye’nin tamamını yutmak yerine kuzey bölümünü işgal ederek orada bir Kürt bölgesi oluşturmak, sonra da Barzani’nin Kürdistan’ı ile birleştirerek Büyük İsrail Kürdistan’ı projesinde bir adım daha ileri gitmek şeklinde olabilir.

Daha sonraki aşamada ise İran’ın kuzeyinden bir parça koparılıp bu devlete eklenecektir. Son aşama ise Türkiye’den güneydoğu ve bir kısım doğu Anadolu’yu bu haritaya katıp Asya’nın kalbine emperyalist hançerin sokulması tamamlanacaktır. Böylece vahşi batı, dünyanın en verimli maden ve enerji yataklarını istediği gibi sömürmek fırsatı bulacaktır.

Bu plan ile Türkiye’nin Patriot füze sistemi satın almasının ilişkisi nedir diye düşünelim.

Suriye ordusu batının ve bizim desteklediğimiz teröristleri sonunda yok edecektir. Bundan taraflı tarafsız herkes emindir. Çünkü Suriye halkının hemen tamamı devletinin ve ordusunun yanındadır. USA nın amacı oradan tokadı yeyip çıkmadan önce sınır ötesinde Türkiye’ye kurduracağı tampon bölgeye Suriye uçaklarının girmesini önlemektir. Ancak bu şekilde rahatlıkla o bölgede Suriye’de ki PKK unsurları  hareket edebilecek ve Kuzey Irak örneği o bölgenin Suriye’den kopuşu sağlanacaktır.

Bakınız, ÖSO adı altında çeşitli ülkelerden getirilmiş çapulcu takımından söz etmiyoruz. Onlar tampon bölge kurulup PKK denetimi ele aldı mı, yok olacaklardır. Bu senaryo daha evvel Kuzey Irak’ta birebir yaşanmıştır. İşte Türk halkının boğazından kesilen vergiler ile alınacak olan füze sistemleri bir anlamda PKK yı korumak için kullanılacaktır. Tıpkı Malatya’ya kurulan sistemlerin İsrail’i korumak için olduğu gibi.

Gerek iç gerekse dış basın sözcüleri olaya insani boyut katarak halkların kafasını bulandırmaya devam edeceklerdir. Bölgedeki Sünni – Alevi çatışması kışkırtmaları devam edecektir. Müslümanlık dini pis ağızlarda kullanılmaya devam edecek, insanlar Allah adına uyutulacaklardır. Bunların hepsini defalarca gördük. Değilse ne vahşi batının ne de onun tetikçi olarak kullandığı uydu devletlerin Suriye ve bölge halkı umurunda bile değildir. İnanmakta zorlanıyorsanız uzağa gitmeye gerek yok; Irak’a bakmanız yeterli.

Bu konuda işin en acı ve anlamsız tarafı ise, yapılmış projeye göre bölünmesine karar verilmiş olan, gelecekte bölünmüş Türkiye ve Ortadoğu’yu resmeden haritalar Pentagon duvarlarını süslerken, Türkiye’nin kendi halkının boğazından keserek kendi sonunu çabuklaştıracak projeye destek vermesidir.

Bu bir akıl tutulması mıdır, gaflet midir, delalet midir, yoksa hıyanet midir adını siz koyun.

İzmir 2012-11-0

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Osman Bey. Kullanmasını bilmedikten sonra ne işe yarar. Sadece İsrail'i korumak için gözdağı olarak kullanılabilir. Selamlar...

Mesut KARİP 
 08.11.2012 11:20
Cevap :
Merhaba mesut bey. Ateşleme sistemlerinin okyanus ötesinde olacağı kesin. Saygı ve selamlar...  08.11.2012 13:21
 

Bıkmadan, usanmadan bunca zamandır "emperyalizmi ve onun yerli işbirlikçilerini" ne güzel anlatır durursun dost. Anlamamakta direnenler de der: "Bunlar da her şeyi emperyalizme bağlama kolaylığındalar." Akıl fikir versin diyeceğim de alacak yaşı da geçtiler.. Saygılar, selamlar

UFUK KESİCİ 
 08.11.2012 7:15
Cevap :
Merhaba dost, Onların anlamayacağı kesin. Zaten beklemiyorum da. Eğer yanlışlıkla yazılarımı tıklayıp, ne bu diye okuyan ve düşünen olursa diye yazıyorum işte. Saygı ve selamlar..  08.11.2012 13:13
 

Söylenecek çok şey var be usta. Anlaşılamayan aslında bu sinsi planların neden çoğunluklar tarafından anlaşılamadığı. Ülke olarak bir çok şeyde anlaşamayabilriz ama bu yurt bağımsızlığını etki eden unsurlara neden oluyorsa bari orada anlaşalım diyeceğim ama yurt kavramıda ona göre ayrı buna göre ayrı. 1 olan neyimiz kaldı usta be ? Saygı sevgi İstanbul'u karabulutlar bürüdü..

Cumhur Milletoğlu 
 07.11.2012 13:37
Cevap :
Merhaba, Umarım vakit geç olmadan uyanır ve kenetleniriz. Size ve İstanbula selamlar...  07.11.2012 17:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1640
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster