Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
44
 

Türkiye Rus uçağının düşürülmesi konusunda haklı olsaydı bu kadar alttan almazdı

Türkiye Rus uçağının düşürülmesi konusunda haklı olsaydı bu kadar alttan almazdı
 

Ne kadar zor şeymiş memleketi aleyhine yazı yazmak; kendimi vatan haini gibi hissediyorum. En büyük vatansever herkesin ülkesini sevendir; çünkü insanın vatanı yaşadığı dünyadır. Rusya ve Rusları sevmediğimiz zaman onlar için doğruları söyleyemeyiz.

Keşke düşürmeseydik şu zıkkım uçağı! Konu büyüdü de büyüdü, utanmasalar savaş ilan edecekler. Alttan alıyoruz olmuyor, üstten alıyoruz olmuyor. Bu ne ya, rest çekelim anasını satayım! Bizim Rusya’ya ihtiyacımız varsa onların da bize ihtiyacı var! Diklenişinden dolayı Tayyip’e kızmış “hem sütü dök hem kediye bağır” demiştim. Adam haklıymış.

Şimdi ne olacak? Türkiye kartlarını oynamalı… Rus uçağının düşürülmesi yanlıştı. Yok angajman kuralları, sınır ihlali falan bunlar eskide kalmış şeyler. Lakin haklının hakkı sonuna kadar değil. Özür dilenecek, uçağın parası verilecek, bu iş bitecekti. Ama bir Putin de bizde var!

Uçağın düşürülmesini Türkiye önceden planlamış olabilir. Hatta Rusya bile. Daha önce it dalaşı olmuştu. Demek ki Türkiye hevesli. Hatta bu sefer düşürmezse madara olur, mecbur düşürecek şöyle bir sarkalım. Her iki ülke de bunu neden yapsın? Israrla söylüyorum, Rusya’ya ve Putin’e dünyada itibar lazım. ABD kadar büyük olduklarını düşünüyorlar ve bunun onaylanmasını istiyorlar. Gerekirse Diyarbakır üzerinde uçacaklar ama Türkiye onlara bir şey diyemeyecek. Fakat işte dedim ya bir Putin de bizde var!

Uçak düşürme olayının Erdoğan’ın bilgisi dışında meydana gelmesi imkânsız. Rus uçağı olduğunu da biliyorlardı. Bilerek düşürdüler. Türkiye’yi bu tür olaylarla dünyada güçlü göstermeye çalışıyorlar. Kafalarındaki Türkiye’ye oynuyorlar. Şu anda Türkiye Rusya’ya kafa tutan bir konumda. Peki, Amerikan uçağı olsa düşürebilirler miydi?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İran ile Rusya Suriye'de Esat hükümetiyle ittifak zaten. İran Türkiye'yi suçlamazsa şaşarım. Sen sınır ihlali görünmüyor diyorsun. Sanırım bunu uçağın düşüş videosundan ve uçağı Suriye toprağına düşmesinden dolayı söylersin. değil vurulan uçak havaya atılan taş bile atıldığı yere düşmez. Esas olan radarların şahitliğidir. İncirlik üssü kayıtları Obama'ya göndermiştir. Obama ihlal değil hata derse inanırım.

Muharrem Soyek 
 08.12.2015 19:31
Cevap :
Türkiye uçağı kaza ile vurduk dese daha iyiydi...  09.12.2015 19:52
 

Rusya devlet kafasıyla düşünmüyor. O yüzden feveran ediyor. Sanki Türkiye Rusya'ya kendi hava sahasından manevra yapıp Bayırbükü Türkmenlerini vurabilirsin demiş de sözünde durmamış gibi. Orası savaş bölgesi; 2012 den beri bizim iki adet uçağımız düşürüldü o bölgelerde. Biz de dosta düşmana ilan etmişiz ki kendini tanıtmayan veya geri dön uyarılarına uymayan hava araçları vurulacaktır. Ayrıca orası Rus sınırı da değil. TC devlet aklıyla hareket ederek alttan alıyor diye haklılık payında azalma olmaz. Başbakan'ın dediği gibi, Ruslar özeleştiri yapmalılar. Kendileri TC yerinde olsaydı ne yaparlardı sorusuna cevap vermeliler. Bir Türk jeti Rus hava sahasını kullanarak ayaklanan Ukrayna Ruslarını bombalasa Rusya ne yapardı?

Muharrem Soyek 
 05.12.2015 14:43
Cevap :
Bana sınır ihlali gibi görünmüyor.Ortada bir hata var gibi.  08.12.2015 11:50
 

AMA Rusya'dan başka suçlayan yok...

Kadri KANPAK 
 04.12.2015 3:14
Cevap :
İran "Türkiye ateşle oynuyor" dedi.  05.12.2015 13:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5984
Toplam yorum
: 14926
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 638
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster