Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ağustos '15

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
108
 

Türkiye Suriye mi oluyor?

Türkiye Suriye mi oluyor?
 

BU GÖRÜNTÜLER VATANINI SEVENLERİ ÜRKÜTÜYOR


Sevgili okuyucularım, son 15 gün içinde  gittikçe tırmanan terör olayları aklıma çok kötü şeyler gelmesine sebep oluyor. Suriye'nin çatışmaların başlamadan önceki durumuna çok ama çok benzediğini anımsadıkça içim daralmaya başladı. İçimden bir ses bana bir yıl içinde gittikçe artan terör olaylarının artık karşılıklı bir güven bunalımı ile birlikte saldırılara kadar varmasına sebep olacağını çağrıştırıyor. Bazı siyasetçilerin itidal telkininde bulunmalarına rağmen seslerinin çok cılız çıkışı nedeni ile etkisiz kaldığı ve işin oluruna bırakılması ülkemizin bağrında onarılması çok güç yaralar açaçağı endişesini taşıyorum. Bir taraftan siyasetçilerin sert söylemleri, diğer taraftan Terör örgütünün kan dökme hevesi peşinde olması oldukca kötü sonuçlara sebep olacak gibi görünüyor. Doğu ve Güneydoğudan gelen haberler hiçde iyi bir durumun olmadığını ve bölgenin alrm verdiğini ortaya koyuyor. Bölge insanı şimdiden daha güvenli ve karınlarını doyuraçakları yerleri aramaya başladı bile. Bu Suriye de de aynı başladı ve ülkeden milyonlar kaçtı ve perişan bir vaziyette dünya ya dağıldı. Eğer böyle devam ederse bir yıl sonra bu terör olaylarının hangi safhaya geleceğini bir kişi çıkıpta kestire bilirmi. Şu an bu olaylar kontrol altındadır. Kuşkuya mahal yoktur diyebilecek bir siyasetçi varmı allah aşkına. O zaman demekki durum vahim. Hemde vahimden de öte. Dehşet  verici. 

Öte yandan siyaset kendi mecrasında doğal sınırları içinde yürümüyor. Sayın Cumhur başkanımız aklını başkanlık sistemi ile bozmuş. Varsa yoksa başkanlık. Ben başkan olacağım diyorda başka bir şey demiyor. Allah aşkına sen başkan olsanda. Hatta allami cıhan olsanda Türkiye Bu gün kü duruşundan bir adım öteye gitme şansı yoktur. Bunu çıkıp bir insan kendisine anlatma cesaretini gösteremiyor. Etrafında binlerce insan toplanmış devletin yağını balını yıyor ve sanıyorlar ki biz çok önemli insanlarız. Ülkeyi uçurduk. Bir de dönüp geriye bir baksınlar ekonomi hangi noktada. tiçaretimiz nerelerden nasıl geri döndü. Turzm ne durumda ve nereye gidiyor. Kardeş kanı akıtılıyor nerden nereye geldi nereye doğru evriliyor.

Sonuçta belki bir yıl bilemedin iki yıl sonunda ülke bu gün ki olduğu noktanın çok gerisinde hatta suriyenin içine düşürüldüğü durumdan daha beter durumla karşılaşacağını üzülerek belirtmeliyim. Birde Suriyenin dosları gibi guruplar belki londra belki paris yada her hangi bir avrupa ülkesinde toplanıp demokrasinin Türkiyeye nasıl getirileceğini tartışmaya başlarlarsa hiç şaşırmam. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 500
Kayıt tarihi
: 09.10.06
 
 

1953 yılında Trabzon' da doğdum. Ülkemizin çeşitli illerinde 27 yıl Öğretmenlik, okul müd.yardımc..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster