Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
491
 

Türkiye Türk İslam Birliği'nin doğal lideridir

Türkiye Türk İslam Birliği'nin doğal lideridir
 

Türk İslam Birliği neden gereklidir? Türkiye'nin liderliğinde kurulacak bir birlik, bir ırk üstünlüğü müdür? Son günlerde dünyada yükselen Lider Türkiye sesleri dünyaya barış ve huzur getirecek bir birlik olacaktır. Herkesin bu konunun önemini ve bir an önce anlaması gerektiğini ve bu birliğin bir an önce gerçekleşmesi gerektiğini anlamasını istiyorum. Herkes samimi olarak bir an bile düşünse, dünya müslümanlarının ve bütün insanların bu birliğe ne kadar ihtiyaç duyduklarını anlayabilir. Daha öncede birçok kez yazılarımda bu konudan bahsettim. Bugünde sizlerle, Türkiye'nin kurulacak bu birliğin doğal olarak lideri olduğu konusundan bahsetmek istiyorum.

Türk ve İslam devletlerinin biraraya gelmesiyle tesis edilecek Türk İslam Birliği dünya barışı ve huzuru için kurtarıcı bir güç olacaktır. Bazı kimseler bu birliğin isminin "Türk İslam Birliği" olmasından rahatsızlık duymakta, Türkiye'nin öncülüğünde bir birlik kurulmasının mümkün olmadığı iddiasını öne sürmektedirler. Oysa, Türkiye'nin içinde bulunduğumuz ahir zamanda öncü bir rol üstleneceği Peygamberimiz (sav) tarafından haber verilmiş bir gerçektir. Bunun yanı sıra tarihi ve siyasi koşullar da Türkiye'yi Türk İslam aleminin doğal lideri yapmaktadır.

Türk İslam Birliği asla ırk üstünlüğüne dayalı bir birlik değildir. Irk üstünlüğü iddiası Kuran ahlakına aykırı olan bir tutumdur ve hiçbir samimi Müslümanın böyle bir iddiada bulunması mümkün değildir. Allah Kuran'da üstünlüğün ancak takva ile olduğunu bildirmiştir:

Ey insanlar, gerçekten, Biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler (şeklinde) kıldık. Şüphesiz, Allah Katında sizin en üstün (kerim) olanınız, (ırk ya da soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır. Şüphesiz Allah, bilendir, haber alandır. (Hucurat Suresi, 13)

Peygamberimiz (sav) de; "Acemin Arap'a, Arap'ın Acem'e bir üstünlüğü yoktur" buyurarak Müslümanların bu konuda nasıl tavır alması gerektiğini bizlere göstermiştir.

Irk üstünlüğü iddiası ile yola çıkılması durumunda, Allah'ın böyle akıl ve vicdan dışı, Kuran'a ve sünnete uygun olmayan bir sisteme başarı vermeyeceği, bereket vermeyeceği açıktır. Dolayısıyla Türk İslam Birliği'nin kurulması talep edilirken de, Türk Milleti'nin üstün ahlakı, fedakarlığı, mazlumu sahiplenme duygusu, koruyuculuğu, hamiyeti İslamiyesinin güçlü olması, adaleti göz önünde bulundurulmakta, Türk Milleti'nin ahlak özelliğine dikkat çekilerek bu kutlu birliğin lideri olması gerektiği söylenmektedir.

Tüm bunların yanı sıra Osmanlı İmparatorluğu'nun mirasını taşıyan Türkiye, Türk İslam coğrayfasıyla tarihsel bir bağa sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu'ndan bu yana, bu geniş coğrafyada huzur ve dirlik kalmamıştır. Bu gerçek, Batılı ve Doğulu çok sayıda siyasetçi ve tarihçi tarafından da dile getirilmekte ve bölgenin Osmanlı'nın adaletini ve düzenini özlediği sık sık gündeme getirilmektedir. Türkiye bu düzeni rahatlıkla sağlayabilecek birikime ve güce sahiptir. Yetişmiş olgun kadrosu, itidalli tavrı, adil bir anlayışa sahip olması büyük bir avantajdır. Nitekim Türk İslam alemine bakıldığında böyle büyük bir sorumluluğa talip olan bir başka ülke de görülmemektedir. Türkiye'nin Türk İslam aleminin ağabeyliğinde olmasına itiraz eden bir ülke de yoktur. Kısaca Türk İslam alemi ittifakla Türkiye'nin öncülüğünü, ağabeyliğini, koruyuculuğunu kabul etmekte ve istemektedir.

İçinde bulunduğumuz dönem Türk İslam aleminin manevi bir lider önderliğinde birleşmeye, bir ve bütün olarak hareket etmeye en çok ihtiyaç duyduğu dönemdir. Dünyanın dört bir yanında Müslümanlar sıkıntı ve zorluk içindedir. Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz yaklaşık 60 yıldır türlü işkencelere maruz kalıyorlar ve akıl almaz baskı altındadırlar. Filistin'de Müslümanlar yarım asrı aşkın süredir katledilmekte, kendi topraklarında sürgün hayatı yaşamaktadırlar. Irak'tan hemen her gün ölüm haberi gelmekte, Kerküklü kardeşlerimiz ölüm korkusuyla yaşamaktadır. Kırım'da Müslümanlar zorluklar altında varlıklarını devam ettirmeye çalışmakta, Afganistan'da neredeyse hergün Müslüman kanı dökülmekte, Pakistan'da binlerce Müslüman kendi ülkesinde mülteci konumuna yaşamaktadırlar. Yakın geçmişte Bosnalı Müslümanlar tüm dünyanın gözü önünde, Avrupa'nın ortasında, acımasızca soykırıma tabi tutulmuştur. Pek çok ülkede hapisaneler, düşüncelerinden ve inançlarından dolu tutuklanmış olan Müslümanlarla doludur. Bu acıların, bu katliamların, bu sıkıntıların, bu çilelerin hiçbiri yeni değildir. Müslümanlar, neredeyse yüzyıldır baskı altında acımasızca ezilmektedir. Bu fitnenin son bulması, akan kanın durması ise ancak Türk İslam Birliği'nin kurulmasıyla mümkündür. Filistin'i, Irak'ı, Afganistan'ı, Doğu Türkistan'ı, Kırım'ı, Kerkük'ü, Moro'yu kurtaracak tek çözüm ise Türk İslam Birliği'dir.

Türk İslam Birliği'ni tesis etmenin aciliyeti gözler önündeyken, kendilerince bu birliğin kurulmasını imkansız görenler, bu mübarek birliğin kurulması için gayret etmeyenler, bu yolda yapılan çalışmaları desteklemeyenler çok büyük bir vebal altına girdiklerini unutmamalıdırlar. Zulme rıza göstermenin de zulüm olduğu gerçeğini göz ardı etmemelidirler. Bu büyük coğrafyada akan her damla kandan, yıkılan her evden, şehit olan her masumdan, yaralanıp sakat kalan her mazlumdan, açlık ve yokluk içinde yaşayan her insandan, Türk İslam Birliği için gayret etmeyen her Müslüman en az bu zulmü yapanlar kadar sorumludur.

Türk İslam Birliği'nin kurulması Allah'ın Kuran'da gösterdiği, Peygamberimiz (sav)'in hadislerinde detaylarıyla anlattığı çözümdür. Birlik olmak Kuran'a göre farz, dağılıp ayrılmak ise haramdır. Temennimiz, Allah'ın "Allah'ın ipine sımsıkı sarılın, dağılıp ayrılmayın" hükmü gereği biran önce birleşip Türk İslam Birliği'nin tesis edilmesi, bu vesileyle çekilen acıların son bulması, tüm dünyanın huzura ve güvenliğe kavuşmasıdır.

(www.turkislambirligi.com)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2832
Kayıt tarihi
: 01.11.09
 
 

Özel bir şirkette dış ticaret yetkilisiyim. İnternet üzerinden toplamış olduğum bilgileri, başkal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster