Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
182
 

Türkiye'ye "düşman saldırısı" sürüyor: Bu defa, "başkent"imizden vurdular!

Türkiye'ye "düşman saldırısı" sürüyor: Bu defa, "başkent"imizden vurdular!
 

internetten alınmıştır


Terör gözü dönmüş bir şekilde saldırıyor... Türkiye'nin yükselişini durdurmak için Terörü taşeron olarak kullanan "global güçler" kan dökmeye devam ediyor.

Bu ülke her zaman ucu dışarda terör saldırılarına hedef oldu... 1977 yılında Taksim Meydanının nasıl kana bulandığını hatırlarız... Hala tam olarak çözülememiştir bu kanlı provakasyon.

Bu ülkenin tarihi ve coğrafyası, hem büyük bir avantaj sunar, hem de büyük bir sıkıntı kaynağıdır. Şöyle ki , Osmanlı gibi büyük bir devletin bakiyesi olmak, düşmanı sürekli tetikte tutuyor.

Coğrafyamızın jeo-politik konumu da hem "dünya devleti" olma şansı veriyor hem de öteki dünya devletlerinin açık hedefi haline getiriyor.

Türkiye, dağlarda beslenen terörü çökertmek üzereyken, düşman içerden saldırıyor... Masum insanları acımasızca katlediyor... Buradan haraketle devlet ve millet arasında kavga çıkarmak istiyor.

Bunca bahtsızlığımıza rağmen, bir talihli yanımız varsa, yıllardır böyle saldırılara karşı tecrübeli hale gelişimizdir. Böyle alçakça, canice, adice bir saldırıyı bu ülkede yaşayan hiç bir insan yapamaz!

Siyasiler, kendileri için avantaj sağlayıcı  yorumlar yapmamalıdır... HDP eşbaşkanı Demirtaş'ın daha ilk dakikasında "Bu devletin halka saldırısıdır" gibi "düşmanların" bile yapamayacağı yorum yapması  da bir tür siyasi tetikçiliktir..

Terörle omuz omuza, sırt sırta görüntü veren legal partinin, böyle bil alçaklığı, böyle bir vahşeti kendi devletine mal etmesi kabul edilebilir bir durum değildir...

Bu işler, CİA gibi, MOSSAD gibi, KGB gibi uluslararası istihbarat örgütlerinin dahli ve desteği olmadan bu türlü işler başarılamaz... PKK terörürün taşeronları, dağda kaybeden maşalarına şehirlere saldırın emri verdiğini biliyoruz.

Tetikçilerin kimliği de burada önem arzetmez...Tetikçi kime, nereye mensup olursa olsun, saldırı dışardandır. Türkiye, kesinlikle bu Ankara saldırısına böyle bakmalıdır.

Bu saldırı tüm Türkiyeyedir... Hepimizin çocuklarınadır, hepimizedir.

Bu alçaklığı herhangi bir siyasi partiye ya da devlete veya Hükumete mal etmek isteyenler, ya saldırıyı yapanların yerli işbirlikçileri değilse, onların değirmenine su taşıyan idrak yoksunlarıdır.

Hangi fikirden, hangi dinden, hangi mezhep veya meşrepten ve de hangi ırktan olursa olsun, bu ülke insanı bu saldırıyı tamamıyla "dış düşman" saldırısı olarak bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

Bize Ankarada, ABD saldırmıştır, AB saldırmıştır, iSRAEL sardırmıştır, belki İran saldırmıştır....Ama asla bu saldırı bu ülke insanlarından kaynaklanmamıştır.

Şimdi daha çok birlik ve beraberlik içinde olmak durumundayız... Böyle saldırılar zaten bekleniyordu, hatta bundan sonra da beklenebilir... Güvenlik güçleri onlarcasını yakalıyor ama bazılarını da yakalayamıyor.

Türkiye, bu "düşman saldırısı"nı Milli Mücadele yıllarındaki saldırılar gibi algılamalı ve ona göre davranmalıdır... Acmızı birlikte yaşayarak, bağrımıza taş basarak seçimlere gitmeli ve ülkemizi ve demokrasimizi yaşatmaya devam etmeliyiz.

Rabbim, bu ülkeyi hedef seçen zalimleri Kahhar sıfatıyla kahretsin... Milletimizin başı sağolsun... İnşallah böyle acılar son bulsun! 

Amin!

Canmehmet bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Ali Bey...Bugün, Türkiye'de, açık ya da kapalı olarak destek verenleri, Milli Mücadele yıllarında Anadolu'daki "kurtuluş hareketine" karşı olanlarla eşleştiriyorum...Bu arada, Milli Mücadele'ye karşıt yayınlar yapan bir kısım gazeteleri de unutmamak lazım...Selamlar.

cdenizkent 
 11.10.2015 8:20
Cevap :
Tamamen katılıyorum...Tarih tekerrür eriyor, ne yazık ki..Emperyalizm o ZAMAN da sağdan soldan adam devşirmişti, şimdi de devşirmiş...Selamlarımla  11.10.2015 15:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1657
Toplam yorum
: 3947
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 729
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster