Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Kasım '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
653
 

Türkiye'ye Deist Operasyonu

Türkiye'ye Deist Operasyonu
 

Deizm son yıllarda Türkiye’de patlama yapmış. Ramazan Kurtoğlu öteki gündem adlı programda açıkladı. Toplumda gençlerin özellikle rağbet ettiği bir akım olan deizm toplumun her kademesinden insanların rağbet ettiği bir akıma dönüşmüş.

“Deizm veya Yaradancılık, tüm dinleri reddeden tek Tanrı inancıdır. Deizm genel olarak Dünya'ya veya Evren'in işleyişine müdahale etmeyen tek tanrı olduğuna inanır.”  (1)

Özellikle dinle yan yana durduğunu iddia edenlerin son yıllarda yaşadığı lüks hayat, kamu ihalelerine saldırmaları, cemaat adı altında milyonlarca insanın hayatını etkileyen bir grubun artık alenen Amerikan ve Yahudi organizasyonu olduğuna inanılması, güç aktarma konusunda hiçbir hak ve hukuk tanımadığını gösterdiğinin yıllardır yapılan haberler, diğer grupların da mevzu menfaat olduğunda diğer gruplardan geri kalmadığına inanılması Türkiye’de özellikle genç nesil arasında İslam bağlantısı bireylerden koparılıp, tepki haline gelen bir akıma dönüştü.

Anlayanlar için Papa’nın Türkiye’de Reno Clio ile dolaşırken, Diyanet İşleri Başkanının milyonluk arabası, Arabistan Kralı’nın Türkiye’ye gelince beş yüz Mercedes talebi, son yıllarda neredeyse sadece muhafazakârların lüks araçlarda arz-ı endam eylemeleri siyasetçilerin parti ve söylemleri ne olursa olsun gerçekte söylediklerini yapmadıkları, gariban vatandaşların kapı, kapı mülakat sistemi çerçevesinde torpil araması, kamuda bir sendikadan başka hiç kimsenin yönetici olmaması, iddialar, iddialar.

Tüm iddialar doğru değildir elbette. Ancak Müslüman ile hırsızlığın konuşuluyor olması dahi arada olanların kopmasına, eskiden vakit namazlarını kılmasa da artık tamamen camiden elini eteğini çekmesine neden oldu. Korkarım; din tandemli siyasete devam edildiği ve söz konusu yolsuzluklar artarak devam ettiği sürece gelecek neslin önemli bir kısmı dinin anlamsız olduğuna inanmaya ve İslam’dan hızla kopmaların artarak devam edeceğini ön görmemek imkânsız.

“Yanmayan kefenler, falan kanalı izlerseniz Cennet’e gidersiniz şeklinde sözde din adamlarının dansöz oynatıp, İslam’ı her türlü kötü emelleri için alet eden ve aklı İslam’ın dışına çıkaran sözde din tacirleri sosyal medyanın da etkisiyle gençleri deizme doğru itiyor”  diyor Ramazan Hoca.

 

(1)https://www.google.com.tr/search?q=deizm&oq=deizm&aqs=chrome..69i57.3143j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Deizm dışında Ateizmin de son sürat arttığı kanaatindeyim.

Ümit Dağkan 
 15.11.2017 7:51
Cevap :
Aynı fikirdeyim  15.11.2017 18:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 570
Toplam yorum
: 109
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 264
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Adım İlhan AYDIN,   Doğru kişilere göre değişir, doğrudur, işte o yüzden her şey doğru, her şey y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster