Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '10

 
Kategori
2010 Dünya Kupası
Okunma Sayısı
417
 

Türkler uçuyor

Türkler uçuyor
 

Maçlar İstanbul, Ankara, İzmir ve Kayseri'de oynanacak.


Evet başlıyor! Rakip Fildişi Sahilleri...

Aylar önceden kafama koymuştum, sınavlar, sonuçlar, tercihler derken nasıl kaynadı, nasıl unuttum bilmiyorum. Şimdi acılardayım çünkü ortada bir adet bile bilet yok! Sen çok önce karar ver kızlarla konuş bakın gidiyoruz ağustosun sonunda tatile falan gitmeyelim, kaçırmayalım diye sonra onlar unutsun sen de unut! Nasıl unutulur dev adamlar ya nasıl en azından iki hafta önceden hatırlayıp bilet alınmaz?

Beş gün önce öyle büyük bir mutlulukla ve konuyu erken hatırladım havasıyla kızları arayıp dedim ki 'ee yaklaşmış hiçbiriniz hatırlamıyorsunuz, gidiyoruz değil mi?' Tabi ki gidiyoruz da bilet lazım bilet! Neyse internet üzerinden almak istemedim falan büyük bir heycanla evden çıktım, kitabevine gittim 'biletleri ver arkadaş' dedim... Tükendi dedi! O an aklıma düştü on yaşındaki kuzenimin okul takımı maçına bilet almıyordum. İstediğim bilet milli takımın dünya kupası maçıydı. Sonuç olarak ekranlara kilitlenmeye mecbur kalıp, somurtmuş bir suratla evime paşa paşa döndüm.

Şimdi ise bulamadığım biletleri düşünme zamanı değil destek zamanı diyorum. Bir de unutmadan dün akşamki açılış töreni Sinan Erdem Spor Salonu'nda kim var kim yoksa büyüledi. Müslüm Gürses'in 'Ne diyorsun Mehmet Ali' diyerek tek bir şarkı söyleyip şaşkınlıkla sahneden inmesi dışında bir tuhaflık da yaşanmadı heralde. Yani bu bir aksilik mi bilmem ama adamcağız şaşırdı, bilemedi başka şarkı söyleyip söylemeyeceğini. en azından ben böyle gözlemledim, ekranlara böyle yansıdı. Sezen Aksu ve yapılan düetlerin yanı sıra Anadolu Ateşi de yine harikaydı.

Şimdi hepimizin kalbi Hidayet'le, Kerem'le, Ersan'la, Cenk'le atıyor. İnanıyor ve heyecanlanıyoruz. Ne de olsa Türkler uçuyor! Başarılar!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben Türkiye-Rusya maçına gittim. Şansa bak 1 hafta önce sadece porto riko maçına bilet varken son gün tüm maçlarada bilet olduğunu gördüm. Ama içini rahatlatırmı bilmem bana verilen bilet orta alanın en arkasının en dibindeydi yani duvar kenarı. Maçı rahat izleyebilmek için özellikle daha ucuz olan pota arkası biletini almamıştım ama oturduğum yer ondan da beterdi. salon büyük olduğu için hem potanın arkasında kalıyor hemde en sonda :( neyse ki bizim maçın 3. çeyreğine kadar ön tarafta gelmeyenlerin yerlerine oturarak maçı rahat seyretmeyi başardım :)))

ukant 
 16.09.2010 0:46
Cevap :
Hepimizin pratik zekası işte. :)  16.09.2010 18:32
 

bende 1 hafta öncesinden bilet almaya karar verdim. O zaman da biletlerin çoğu tükenmişti dediğin gibi ama 40-50 lik yerlerden bilet vardı. Maça yalnız gitmek istemediğimden gidecek birilerini aradım durdum fakat kimse gelmek istemedi. Bende en sonunda tek başıma gitme kararı aldım. Fakat o arada diğer biletlerde tükenmişti. Bir basketbol sevdalısı olarak 2001 avrupa şampiyonasını evden izlediğim gibi bunu da evden izleyecek zorunda kaldığımdan çok üzülmüştüm. Ama cuma günü tekrar bilet olup olmadığını kontrol ettiğimde bilet buldum. Sanırım biletlerin hepsini hemen piyasaya sürmüyorlar. Bilseydim sana da bir bilet alırdım :p

ukant 
 15.09.2010 15:32
Cevap :
Sanırım biletlerin hepsini hemen piyasaya sürmüyorlar cümlesi şu an içime oturdu. Özellikle Ankara'daki maçların ne kadar coşkulu geçtiğine hepimiz tanık olduk, Arena'da bulunmak kesinlikle güzel olurdu.  15.09.2010 18:34
 

marttan beri düşünülmüş bir organizasyona bilet alma işini 5 gün önceye bırakmak bize özel bir durum malum :D

Ezgi Elçi 
 06.09.2010 11:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 1118
Kayıt tarihi
: 13.08.10
 
 

Her yıl yeni bir yaşı kutluyoruz. Yılın o gününde sanki birden büyüyormuş gibi hissediyoruz. Aslı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster