Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '17

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
205
 

Türkofobi (Anneciğim Türkler geliyor)

Türkofobi (Anneciğim Türkler geliyor)
 

Türk korkusu Avrupa'da yayılıyor


Avrupa kazan gibi kaynıyor. Patlamaya hazır volkan gibi lav püskürüyor. Türk düşmanlığı virüs gibi Avrupa'nın kuzeyinden batısına doğru ilerliyor. 
 
ÖNYARGIYI KIRMAK ATAMU PARÇALAMAKTAN DAHA ZORDUR
 
Türklerle tanışan her insan, ön yargılarıyla başladığı sohbetini sempatiyle tamamlar. Irçılığın, faşizmin, nazizmin olmadığı tek ülke aslında Türkiye. Kim olursanız olun kapısını çaldığınız herkes size yardımcı olmak için, sofrasını, evini, sohbetini açmak için canla başla çalışır. Ancak Medeni olduğunu iddia eden, Demorkasinin bel kemiği olduğunu savunan Avrupa ülkeleri bugün Türk düşmanlığıyla Türkofobi'nin altındaki ateşi körüklemeye çalışıyor. Albert Einstein, 'önyargıları parçalamak atamo parçalamaktan zordur' diyerek Avrupalı devletlerin düştüğü durumu gayet güzel özetlemiştir.
 
TÜRKOFOBİ BİLEREK TOPLUMA EMPOZE EDİLİYOR
 
Avrupa, kendi vatandaşları üzerinde bilerek ve isteyerek Türkofobi yaymaya çalışıyor. Barbar, önüne geleni öldüren, medeniyet görmemiş toplum olarak gösterilen Türkler, insanların gözünde öcü gibi gösteriliyor. Bir korku unsuru olarak kullanılan Türk bayrağı ise, barbarlığın simgesiymiş gibi Avrupa gazetelerinde çarşaf çarşaf kullanılıyor. 
 
AMAN TANRIM TÜRKLER GELİYOR
 
'Anneciğim Türkler geliyor' diyerek eli satırlı, gözü kanlı, kini ve nefreti hiç dinmeyen bir gulyabani haline getirilen Türkler, Avrupa'nın Ortaçağ karanlığına geri dönmesi için bir geri vites niteliği taşıyor. Evet Türler biraz manyaktır, abartmayı severiz, denizi sorup karaya doğru yola düşeriz, bir anda nefret eder bir anda severiz, duygularımızı çok yoğun yaşarız. Ama asla bir gulyabani değiliz. Avrupa'nın psikolojisi bozulmuş. Depresyona girmiş hatta Tükenmişlik sendromu yaşıyor. Yakında yatağa düşerse, Avrupa'yı hiçbir ilaç tedavi edemez. 
 
PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK?
 
Irkçılığın, nazizmin, faşizmin horladığı bir Avrupa mezarlığında Türklerin çiçek büyütmesi nedereyse imkansız. Ne kadar çok şey bilirseniz bilin, bir şeyi ne kadar iyi anlatırsanız anlatın, Sizin bilginiz, karşısınızdaki kişinin sizi anlayabildiği kadardır. Bu da demek oluyor ki, ağzımızla kuş tutsak da biz Avrupalıların gözünde hep yobaz ve barbar olucağız. O yüzden bırakalım hortlasın ırçılık, faşizm. Çünkü büyük kırılmalar, derin yaralar açılmadan içerdeki iltihap vücudu zehirlemeye devam edecek. Aksın, aksın ki, mikpor vücudu terk etsin. Nasıl olsa açılan yaralar tekrar iyileşir, kırılan kemikler tekrar kaynar. 
 
Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, 'Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.' 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 256
Kayıt tarihi
: 04.05.10
 
 

'Dün kendime seni anlattım' adlı şiir kitabıyla 2008 yılında en iyi şiir kitabı dalında Türkiye 3..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster