Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '19

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
146
 

Türler Üzerine Birkaç Şey

ETÇİLLER, OTÇULLAR VE PARACILLAR

 Kasım 22, 2019 Ankara


             Başlıkta ironi var doğrudur.

             Bence insanlar hayvanlardan farklı olarak etçil, otçul, hem etçil otçul olmanın ötesinde güce odaklanan hemen her şeyi menfaat elde etme, güç devşirme aracı olarak gören en önemli grubu atlıyoruz.

            Etçiller et seven genel olarak eti yeme aracı olarak gören grup olarak hayvanlar arasında yırtıcı grubu temsil eder.  Otçullarla beslenirler.

            Otçullar ise bir anlamda etçiller için bir besin kaynağıdır.  Bu arada biz insanlar bu kuramda neredeyiz diye düşünürsek; etçillerimiz de var otçullarımız da ancak bu beslenme şekilleri bir anlamda hem imkân hem de güç meselesinin yanında kültürel kodlarla ve de bölgesel iklim farklarıyla açıklanabilir doğal enerji alma şekilleri ve hayatta kalabilme ilkeleriyle doğrudan alakalıdır.

            Burada farklı bir tür olarak et ve otu yemekle kalmayan aynı zamanda her şeyi para olarak, güç devşirme aracı olarak bir tür sadece insanlar arasında mevcuttur ki bu grup hemen her şeyi para ve güç elde etme aracı olarak görür.

            Kutsal değerlerin tamamı, eğitim, sağlık, her ne olursa olsun toplumda sırtına binecekleri bir zümre bulurlarsa asla sırtlarından inmek istemezler. Bugün şöyle, dün başka bir şey olan bu kişiler gelecekte de daima gücün yanında mevzileneceklerinden emin olabileceğiniz türlerdir.

            Bağnazlıkta Ortaçağ karanlığında kalmış veya kalmamış halkın durumu bunları zerrece ilgilendirmez. Ticari zekâları ve yalanları, ikna teknikleri ile şeytanın vücut bulmuş hali dense pek haksızlık edilir. Zira şeytan melektir ve görevi gereği bu işi yapar. Onlarsa sanılanın aksine bir dinleri yoktur, tarafları daima güçlünün yanıdır ve her şeyi para olarak görür. Dünya sistemini her zaman onlar kontrol ederler ve tarafların çok basit meselelerini konuşsalar, anlaşacaklarını bile bile tarafları asla bir araya getirmez, mesajları bilerek ve isteyerek yanlış aktarırlar. Savaşlarda katalizör, yangında oksijen misali, savaş ve barışların "en" kazananlarıdır

            Tüm dünyada insanlar arasında en seçkin grup olan bu zümre savaşlar, atom bombası hiçbir şey yeryüzünden silememiştir. Belki de ben yanılıyorumdur.
 

jale kasap bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1721
Toplam yorum
: 279
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 178
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ihti..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster