Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Temmuz '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
557
 

Tursun Gül

Tursun Gül
 

O da yalnızca bütün Uygurlar gibi özgür olmak ve kocası ve erkek kardeşleri ile birlikte günlük yaşamına dönmek istiyordu.

O da ne yaptı? Yüreğinin gücüne de güvenerek zırhlı araçların önünde tek başına durarak bağırdı:"Özgür olmak ve kocamı geri almak istiyorum." Çünkü, onun da çocukları vardı. Çünkü, onun da evine ekmek gerekti. Dahası onun mutlu yaşamaya isteği vardı. Bundan daha önemlisi de orada Doğu Türkistan'da yaşananlara bir dur demek gerekti. Belki yarın bir ana çıkıp, meydanlara çocuğumu verin diyecek. Bu bir başlangıç belki de. Zaten, yabancı gazetecilerin bölgeye girdiğini duyunca da 300 uygur kadını ile birlikte gösteri yapmışlar bütün dünya seslerini duysun diye.

Tursun Gül'ler çoğaldıkça, Doğu Türkistan da eski özgür günlerine kavuşacaktır. Çin, o anaları tek tek öldürse de bitiremeyecektir. Oradaki 20 milyon Uygur Türkü'nün anaları Türkistan'ı aydınlığa çıkaracaklardır.

Çinliler daha Hunlardan  korkuyor anlaşılan. Yoksa neden Hunların torunlarını öldürmeye kalksınlar. Buradan tekrar Çİn'i kınıyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 309
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 380
Kayıt tarihi
: 13.09.07
 
 

yok yok yok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster