Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mart '10

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
962
 

TV-8 CANLI YAYINDAYIZ- İNGİLİZLERDEN TÜRKÜLER

TV-8 CANLI YAYINDAYIZ- İNGİLİZLERDEN TÜRKÜLER
 

Ölüdeniz Belediyesi Sanatevi İngiliz THM Koroosu9 Mart 2010 salı günü TV-8 'de Nükhet Duru'nun sunduğu akşama Doğru programında canlı yayındayız. Ölüdeniz'de yaşayan ingiliz ekibimiz türkülerimizi söyleyecekler. Ölüdeniz Belediyesi Sanatevi THM Korosu Fethiye'yi temil edecek.


Hele dadaş hoş musan, dolu musan boş musan ve Makaram sarı bağlar türkülerini bir de ingilizlerden dinlemenizi öneriyorum. Bu sempatik ekibi çok seveceksiniz.

Kastamonu'da yapılacak programda ise Kastamonu türküleri olan TİRİDİNE BANDIM ve ILGAZ ANADOLUNUN SEN YÜCE BİR DAĞISIN gibi türküler de yer alacak.

Ekibimiz Pazartesi- Salı ve Çarşamba günü İstanbulda Sirkeci'de Orka Royal Otelde ağırlanacak. 3 gün boyunca İstanbul'u gezecek ve Çarşamba akşamı geri dönecek.

2010 yılının ilk etkinliği olan bu programdan sonra ekibimiz Kastamonu'ya gidecek. ILGAZ'da Mountain Rtsort Otel'de 3 gün kalacak olan ekibimiz çeşitli TV kanalları için program yapacak. 25 Mart 2010 Perşembe günü ise KASTAMONU Merkeze geçerek KURŞUNLU HAN'da gösteri yapacak ve geceyi aynı yerde geçirecek.

Turizm mevsiminin yaklaşmakta olduğu bu günlerde ülkemizin turizm merkezlerini tüm dünyaya tanıtmak için gönüllü çalışan ekibimizi izlemenizi diliyorum. Gerçekten çok sempatikler ve kendi aksanlarıyla türkülerimizi çok hoş yorumluyorlar.

3 gün boyunca İstanbul'u gecek olan ekibimiz, MB yazarlarından moda tasarımcısı Bülent Göncü ve Yeşim Koç'u da ziyaret edecek..

Programlar şöyle:

8-9-10 Mart 2010 İstanbul Orka Royal Otel- sirkeci İstanbul

9 Mart 2010 Sal TV-8 NÜKHET DURU "AKŞAMA DOĞRU" Programı Saat 17.00-19.00

22-24 Mart 2010 Kastamonu ILGAZ MOUNTAIN RESORT OTEL Gösteri

25 Mart 2010 Kastamonu Merkez Kurşunlu Han gösteri ve geceleme

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok güzel bir organizasyon. İngilizlerden türkü dinlemek isterdim. Saygılar.

hülyalya 
 11.03.2010 11:53
Cevap :
dinleyemediniz demek keşke dinleseydiniz ama belki yarın aynı saatlerde tekrarı vardır 17.00-19.00 arası bir deneyin isterseniz. Selamlar  11.03.2010 18:20
 

Kendini modern sayan bir kısım Türkün burun kıvırdığı THM’ ne bu kültüre yabancı birisinin bu derece vakıf olabilmesi gerçekten de takdir edilecek bir özelliktir. Bu arada minik bir eleştiride bulunmak istiyorum! Hanımların giydiği otantik giysilerin rengi yakında demode olacağından yeni kostümler edinmenizi hatırlatmakta yarar görüyorum. Coşkun Bey, yeni trend Yeşil- beyazdır, lütfen hanımlara yeşil- beyaz kostüm diktiriniz. Göreceksiniz, hanımlar Yeşil- beyaz giyindiğinde çok daha güzelleşecekler, çok daha çarpıcı ve dikkat çekici olacaklardır. Ben yıllarımı havlu dokuma işçiliği yaparak geçirdiğimden, biraz da olsa renklerden anlarım. Şehidimin örtüsü al bayrağımı elbette ki tenzih ediyorum, ama bundan sonra Yeşil ve beyaz yükselen değer olacaktır. Bizden hatırlatması. Bursa’dan selamlar.

Ümit İpekçeker 
 10.03.2010 10:32
 

Kanal 8’de dün yayınlanan programı ilgi ve beğeniyle izledim. Program ve özellikle sizin öncülük ettiğiniz mini konser o kadar o kadar ilgimi çekti ki, çizgi adlı şiirinizi seslendirmenizin ardından hem sizi kutlamak hem de Bursa’da okuduğunuz şiiri tekrar dinlemek istediğimi belirtmek için telefonu elime almış, son numaraları çevirmiştim ki, son anda caydım. Caymamın nedeni, etkili ve yeterli konuşabilme özelliğimin olmamasındandı. Tanıdığı birisiyle bile telefonda konuşurken kekeleyen benim gibi biri canlı yayına bağlanabildiğinde bütün ezberimi unutabileceğinden duyduğum korku ve endişeydi. Özellikle Davit’in performansı mükemmeldi. Görürseniz, kendisini bütün kalbimle kutladığımı lütfen belirtiniz ve en kalbi selamlarımı iletiniz.

Ümit İpekçeker 
 10.03.2010 10:30
 

Ne güzel dolu dolu 3 gün geçireceksiniz.Umarım dilediğiniz gibi başarılı olur emeğinizin karşılığını alırsınız. sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 08.03.2010 9:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 264
Toplam yorum
: 1089
Toplam mesaj
: 196
Ort. okunma sayısı
: 1115
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1956 Sarıkamış Kars doğumluyum. 6 şiir kitabım ve 2 deneme kitabım var. son kitaplarımı B..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster