Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Aralık '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
143
 

TV merakı

TV merakı
 

Sizin için televizyon söktüm. :))


Bir evde bilgisayar varsa televizyon kesinlikle vardır. O halde bu yazıyı okuyan herkesin evinde bir tane de olsa televizyon mevcuttur diye düşünüyorum.

Yanılıyor muyum?

Gelelim ayrıntılara…

Hanginizin televizyonu siyah beyaz diye sorsam Allah bilir “o televizyona en son 15-20 sene önce baktık,” diye cevap gelir!

Hepinizin televizyonu kesinlikle kumandalı ve skartlıdır. Artık kaldı mı o seksenlerde üretilen kumandasız televizyonlardan?

Ve inanıyorum ki bu yazıyı okuyan herkesin evinde skart bağlantı kablosu vardır. Hatta bazılarında HDMI kablosu bile bulunabilir.

Bu yazıyı okuyanların çoğunun evinde uydu anten olduğundan eminim. Hatta uydu anten kullananların çoğunluğu çift çanak kullanıyor.

Cebinizde para oldu mu mutlaka Digiturk ya da d-Smart üyeliklerine yatırım yaparsınız.

Bir kısmınızın televizyonu incedir bence. Ya Led’dir ya da LCD.

Aranızda televizyonla ilgilenmeyen yoktur bence. Zaten televizyondan anlamayanın bilgisayarla işi olmaz bence.

Yazılanlar ilginç mi geldi? Olabilir. Çünkü blogda “TV programları” kategorisinin çok okunması da bana ilginç geliyor!

Görselin linki: http://obsoletetellyemuseum.blogspot.com/2012/11/samsung-modcz-6844w-chassis-ks3a.html

Asi Güvercin

asiguvercin60@hotmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Milletin hayatı televizyon olmuş Asi Güvercin. Bu durum aslında uyuşturucu bağımlılığı gibi birşey. Bu kişiler de doğal olarak TV program kategorisindeki bloglara ilgi gösterecekler. İşin teknik kısmına gelince, günümüzde teknolojinin hızına yetişmek imkansız gibi bir şey. Sevgiler, selamlar...

Erol Özışık 
 16.12.2012 13:29
Cevap :
Çocukluğumda televizyon izlemeyi ben de çok severdim. Ancak şimdi televizyonu açtığımda uydu yayınından çok video izliyorum. Televizyon tekniği eskiden frekans üzerine kuruluyken şimdi tak çalıştır konumuna geldi. Artık evlerimizdeki televizyonlar monitör vazifesi görüyor. İnsan her şeyden bıksa da kendini yenileyen televizyondan bıkamıyor. Ancak ölçü kaçtı mı elbette uyuşturucu etkisi yapabiliyor. Sağlıcakla...  16.12.2012 14:47
 

Bana kimse televizyon demesinnnn:) bir tv aldım amanın ne lüksmüş dedimki amannn sonradan özenmeyim güzelini alayım aldım mı sonra demezler mi uydu anten alla alla uydu antenci peşine düştüm bide pahalı hangisi iyi kötü bilmem hadi o bitti bu seferde internet lazım hay dedim tv sine de başlıcam ne bu böyle siyah beyazların zamanı ne muhteşemmiş çatal bıçakla bile yayın izlerdik ahhh ahhh ayranımız yok içmeye lafına tam örnek olduk yazamadan duramaıdm vallaa içimi dökesim varmış sağolasın :)) selamlarımla.

Tülay EKER 
 15.12.2012 17:28
Cevap :
Televizyonlar geliştikçe ihtiyaçları da gelişiyor elbette! Ancak eskiden televizyonlar 15-20 yıl eskimezken şimdi 5 yıl bile bir televizyona fazla gelebiliyor. Teknoloji o kadar hızlı. Sağlıcakla...  15.12.2012 23:37
 

Düşünmeden sorgulamadan yaşamaya alıştırıldık. Sende şimdi ciddi yazılarımı okunmayı bekliyorsun..:)))Hay allah düşünmeye zorlanacaklar...:) Sevgilerimle...

SELVİ 
 15.12.2012 16:26
Cevap :
Düşünürken zorlanmak iyidir Arife abla. Bırak bir de geçmişimizi düşünsünler. Sağlıcakla...  15.12.2012 23:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 389
Toplam yorum
: 851
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 519
Kayıt tarihi
: 07.03.11
 
 

1984 yılında Tokat'ta doğdum. Şu anda İzmir'de yaşıyorum. İki yıldır yazdığım bir ortamda yepyeni..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster