Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Haziran '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

Twitter'cılara ve Facebook'çulara tavsiyeler!

Pek sevgili Twitter’cılar, Facebook’çular; biliyorsunuz, artık, yazdıklarınız kadar beğenip paylaştıklarınız da başınıza dert açabilir; evet, bir Fazıl Say değilsiniz ve bizim başımıza gelmez diye düşünmektesiniz, lakin, Fazıl’lardan, Müjdat Gezen’lerden sonra sıra kimlere gelecek dersiniz?

Hatta, şöyle bir fikrim de var: Çok uzak olmayan bir zamanda bu tür paylaşım sitelerine üye olmak için vatandaşlık numarası gerekli olabilir!

Sonrasında yok o bunu dedi, bu şunu yazdı, “Vay efendim kadınlar “Regl döneminde üstümüze gelmeyin!” diye bir grup kurmuşlar, toplumu kışkırtıyorlar” falan diyerek “zinhar, yasaklanmalı!” durumuna gelebilir…

Eee, hal böyle olunca, toptan yasaklamak en makulü!

Devletin memurları bütün gün o onu mu dedi, bunlar grup mu kurdu, ”saf gibi duruyor bu grup ama ya sonrasında eylem meylem yapmaya kalkarlarsa da başım belaya girerse?” gibi durumlarında kalmasın, ama, değil mi?

******

Sevgili Twitter’cılar, Facebook’çular; bakın size bir tavsiye: Öyle “Kürtaj yasaklanmasın!” falan deyip durmayın, ille de yasa çıkar, geriye dönük çalışma yapılır, “Yasalara baş kaldırma” suçundan enselenirsiniz, allah muhafaza!

İstediğiniz kadar o tarihte daha yasa çıkmamıştı deyin, şekerim, daha yeni THY çalışanları “Grev hakkımız alınmasın” diye grev yaptı, aynı gün yasa çıktı, grev yapanlar işten atıldı!

SGK da geriye dönük ödeme talep etti, misal…

******

Şimdi en önemli tavsiyemi veriyorum; Dikkat! Dikkat!...

Siz, siz olun, Gençliğe Hitabe’yi paylaşmayın!

Hatta retweet etmeyin, beğen tuşuna basmayın!...

Az kaldı, “Halkı isyana çağırıyor!”, “Hükümete karşı eylemdir bu!”, “Vatan hainliğidir!” kıstasına girecektir!

******

Şöyle bir hatırlayalım:

“Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk

20 Ekim 1927”

 

http://twitter.com/Gulgunkaraoglu

gulgun_2006@hotmail.com

 

Lütfiye Dalkılıç bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne şeytansın sen! Harika..

Erdal Ceyhan 
 05.06.2012 11:29
 

Halkın nabzı Facebook ve Twitter'da. Yasaklamak yerine kulak vermek daha yerinde olur bence. Ancak devlet yönetimi insanlara uymak yerine insanları kendine uydurmaya kalkarsa orada sorun çıkması kaçınılmaz olur. Bu yüzden Atatürk'ü ne kadar sevip O'nun fikirlerine sahip çıksak azdır. Sağlıcakla...

Asi Güvercin 
 05.06.2012 11:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1269
Toplam yorum
: 4372
Toplam mesaj
: 226
Ort. okunma sayısı
: 1319
Kayıt tarihi
: 18.09.07
 
 

İzmir, 1963 doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce bölümü mezunuyum ve özel bir şirkette ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster