Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Nisan '12

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
132
 

Twitter'da Trend Topics Savaşları

Twitter'da Trend Topics Savaşları
 


3 hafta önce twitter hesabı açtım. Twitter 'ın iletişimde yerini çok önemsiyorum. 140 karakterlik kısa açıklamalarla önemli kurumlardan, önemli kişilerden veya güncel olarak ön plana çıkan kişi veya kurumlardan gerekli bilgiyi alabiliyorsunuz. Mesaj iletmek istediğiniz kurumlara veya kişilere de kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Ancak her zaman ayrışan, bölünen halkımız Twitterda da aynı performansı sergiliyor. Trend Topics denilen gündemi oluşturan, en çok Tweet yazılan konuları zirveye çıkarma yarışı yapılıyor.

Siyasi olarak hükümet-muhalefet ayrışması ve sporda ki Fenerbahçe-Galatasaray ayrışması bu bölünmelerin en öne çıkanları ve gündemde sürekli yer alan konuları oluyor.

Örneklendirmem gerekirse, iktidar yanlıları #andımız kaldırılsın diye gündem oluştururken, muhalafet yanlıları aksi görüşü destekleyecek şekilde konuyu gündeme taşımaya çalışıyorlar. Fenerbahçe - Galatasaray rekabeti de aynı özelliklerde gerçekleşiyor.

Halkımızın inandıklarına sahip çıkmak adına her türlü gayreti sergilemelerinin taktir edilmesi gereken bir olgu olmasıyla birlikte, karşıt görüşe tahammülsüzlük ise ciddi eleştirilere konu olmalı. Twitter da ki Trend Topic savaşları ülkemizin durumunu gösteriyor.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 161
Toplam yorum
: 98
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1246
Kayıt tarihi
: 03.05.11
 
 

İzmir Karşıyaka'da yaşıyor Maliye mezunu http://www.karsiyakahaber.com/ yazarı   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster