Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '10

 
Kategori
Bilim
Okunma Sayısı
456
 

Twitter kullanıcıları teşhirci mi?

Twitter kullanıcıları teşhirci mi?
 

Geçen gün Mirgün Cabas Twitter sayfasına şöyle yazmış; "Teşhirciler bu sabah nasılsınız?" Bu, şuan ismini anımsayamadığım bir psikoterapistin tespit ettiği bir sıfattı. Twitter kullananlar, özel hayatlarını, duygu ve düşüncelerini sayfalarında anbean paylaştıkları için teşhirciydi. Aslına bakarsanız bir bakıma doğru bir önerme. Zira sosyal ağlarında sürekli iletişim halinde olan insanlar bu site sayesinde neleri var neleri yok ortaya dökmekte. Ancak bazen abartıya kaçılmıyor da değil hani. Geçen sabah, bir kullanıcının eşinin doğum gününü kutladığı okudum. Aynı evi paylaşan insanlar birbirlerinin sayfalarına neden yazar çizerler anlamış değilim doğrusu. Zaman zaman bunun kopuklukla ilintili bir şey olduğunu, zaman zamansa dikkat çekme dürtüsünün ön plana çıktığını düşünmekteyim.

Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin kullanımının saptırılmadığı sürece yararlı olduğu kanısındayım. Başta milyonlarca insan tarafından tanınan, sevilen tanınmış insanlar olmak üzere iyi fikirlerin, önerilerin paylaşıldıkça çoğalacağına eminim. Bu konuda da Melis Birkan'ın sayfasında sık sık çevre ve doğa temizliği üzerine fikir belirtmesini çok olumlu karşılıyorum. Yazdığınız cümleciklerle bir başkasını, "Aa ben neden yapmıyorum?" fikriyle sorgulatabiliyorsanız, kafasında onu harekete geçirebilecek ufacık bir ışık yakabiliyorsanız bilin ki siz bu işi iyi kıvırıyorsunuz.

Gelin hayatımızı teşhir edelim! Yaptığımız bir iyiliği saklamayalım, tavsiye edelim. Birilerinin elinden tutmanın hoş bir şey olduğunu belirtelim. Bir pet şişenin doğada kaç senede kaybolacağını üşenmeden tekrar tekrar yazalım, bir köpeğin başını okşamanın ne büyük haz olduğunu gelin Twitter'da anlatalım. Vurdumduymazlık çok hızlı yayılıyor, gelin engel olalım!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Haklısınız... Ben de bu konuda hiciv'li bir yazı yazmış ve dostlarımızın dikkatini konuya çekmek istemiştim... blog.milliyet.com.tr/_Tivittirt-tirt-mayin_beni!___Tutun!___/Blog/?BlogNo=220826 sevgi ve saygılarımla... Ertan Yurderi

Ertan Yurderi 
 10.01.2010 14:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 76
Toplam yorum
: 83
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 1511
Kayıt tarihi
: 10.01.08
 
 

Atatürk'ün; kurduğu Cumhuriyete, komutanlığını yaptığı Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, halkına bellettiğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster