Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mart '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
485
 

Üç çocuk ısrarı...

Üç çocuk ısrarı...
 

Çocuk doğurmaya "karşı" olanların endişeleri cevap beklerken, Başbakanın yine (malûm) inatları sürüyor...

Aslında, milletimizin en belirgin özelliklerinden biri de, çok doğurmak ve doğurtmaktır. Bu gidişle nüfusumuz belli bir hızla çoğalacak ve insanlarımızın sorunları katlanacaktır. Hiç sorun yok! Hem toplumu ikna edecek cevaplar hazırdır, hem de birileri (emirleri uygulandı diye) olaydan kendilerine "pay" çıkaracaklardır. Belki başka hesaplar da vardır. En doğrusu kararı topluma bırakmaktır. Eğer bir telkin gerekiyorsa, (günümüz koşullarında) nüfus artışının durdurulması doğrultusunda olmalıdır. Hayatı hep birlikte yaşıyoruz. Gerçekçi olmalıyız:

Eğer yakın bir gelecekte, "VİTRİN SEYREDEREK KARIN DOYURMA" gibi bir mucize gerçekleşmezse, tüm söylenenler havada kalacaktır. "Rızık Allahtandır, Allah kolayını verir" gibi tevekkül sözleri güzel de:

Şu etrafımızdaki;

- Hırsızlar
- Soyguncular
- İşsizler
- Dilenciler
- Açlar
- Yoksullar
- Çıplaklar

Aynı allahın kulları değil mi? Demek oluyor ki; Bazı kararları da Aklımıza dayanarak bizler veriyoruz. Aklımız ölçüsünde sorumluluğumğz da var. Hani, Allahın insanlara verdiği "CÜZ-İ İRADE" var ya, işte o iradenin sorumluluğu altındayız. İnsanlar eşit şanslarla doğmadıklarından, yaşamdaki konumları da farklı olacaktır. Önlem almadan insanları üremeye teşvik etmenin mantığını çözmekte zorlanıyorum.

Benim annem, 11 Çocuk doğurdu. (ikisi yaşamadı) Tüm hayatı koşuşturmakla geçti. Ağzına bir lokma koyup çiğnediği anlar gözümün önüne geliyor. Ancak o vakit biraz dinlendiğini sanıyordum. Koşuşmakla tüketilen koca bir ömür... Rahat yüzü görmeden.

Hiç endişe edilmesin, milletimiz gerektiğinde nüfusu çoğaltabilir. Müsaade edin de insanlar mutlu bir hayat yaşasınlar. Üstelik şartlar ağır. Çoğalmamızı isteyenler neyin garantisini verebilirler? Çocuklar bulgurla, makarna ile ve kömürle büyümüyorlar.

İnsanlarımızın telkinlere kapılmadan kendi kararlarını, kendi iradeleri ile vermelerini öneriyorum. Yoksul, çaresiz, işsiz insan yığınlarını oluşturmak konusunda son karar sizlerindir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tebrikler süleyman bey, döktürmüşsünüz. Hemşehriniz olarak gurur duydum yazınızdan...

Cem Ertem 
 31.03.2008 23:13
Cevap :
Sayın Ertem, Ben de sizin gibi gerçekleri görebilen, aydın insanlardan gurur duyuyorum. İlginize sonsuz teşekkürler, değerli hemşehrim.  01.04.2008 11:18
 

Demeyle oluyor mu bu işler Süleyman Bey? Yapmazsın olmaz. Kimsenin elini kolunu bağlamayalım derim!

Ahmet Balcı 
 31.03.2008 0:11
Cevap :
Sayın Ahmet Bey, Değil mi ya... Herkes hesabını kendisi yapsın. Bakabileceğimiz kadarını yapalım. Yorumunuza teşekkürler.  31.03.2008 20:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 163
Toplam yorum
: 91
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 1223
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1941 yılında Trabzon'da doğdum. 1961 Erzurum Yavuz Selim İlköğretmen Okulunu bitirdim. 1965 A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster