Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ekim '16

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
28
 

Üç ilçe nasıl alınır

Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, seçimlerde elde edemedikleri Mengen, Kıbrıscık ve Mudurnu İlçeleri için, bir yerlerden çalıntı bir slogan kullanmış. Demiş ki, ‘’ya biz bu üç ilçeyi alacağız, ya da bu üç ilçe bizi alacak.’’ Böyle saçma bir slogan olamaz herhalde. Sizin bu üç ilçeyi almanızı anladık da bu üç ilçenin sizi alması meselesini anlayamadık.

Bu üç ilçe sizi nasıl alır? Aklıma iki ihtimal geliyor. Birinci ihtimal, siz bu üç ilçeyi alamazsanız, siz Ak Parti’den istifa eder bu üç ilçeyi alan CHP’ye geçersiniz. İkinci ihtimal ise, siz bu üç ilçeyi alamazsanız Ak Parti’den istifa eder siyaseti bırakmış olursunuz böylece bu üç ilçe sizin kellenizi almış olur. Birinci ihtimalin gerçekleşmesi imkansız çünkü, siz daima iktidardan yana tavır alırsınız muhalefet sizin işinize yaramaz. İkinci ihtimalin de gerçekleşmesi imkansız çünkü siz, alışkanlıklarınızı bırakamazsınız. İktidarın nimetlerini bir köşeye bırakıp, hasırda yatıp üç hurmayla idare edemezsiniz. Mercedes’i bırakıp Kartalla gezemezsiniz. Dolayısıyla boş lafları, saçma sloganları bırakıp, biz bu üç ilçeyi nasıl alabiliriz diye düşünmelisiniz. Biz bu üç ilçeyi alabilmek için nasıl bir söylem geliştirmeliyiz, neleri vaadetmeliyiz diye düşünmelisiniz. Kendimi tutamadım, içimden size bir iyilik yapmak geçti. Sizin bu üç ilçeyi alabilmeniz için neleri yapmamanız gerektiğini söylemek istedim. Umarım dikkatle okur değerlendirirsiniz.

Herşeyden önce alamadığınız bu üç ilçe yani Mudurnu, Mengen ve Kıbrıscık’ın entelektüel seviyesi, demokrasiye bakış açısı yüzde seksen ve üzeri oy aldığınız diğer ilçelerden oldukça yüksek. Yani bu üç ilçede Himmet Dede, Akşemsettin, Uluerenler, Şeyhler ve Dervişler diyerek oy alamazsınız. Atatürk Latin Alfabesini getirdi milleti cahil bıraktı, Fesi bıraktı Şapka giydi, Lozan bir hezimetti derseniz sizi dövmeseler de dövmekten beter ederler, yuhalarlar ve kovarlar.

Bu üç ilçede, İlçe Başkanlarınız ve İl Genel Meclis üyeleriniz kayınpederini okula, eşini sağlık ocağına hizmetli olarak yerleştirirse, İşkur kuralarından hep aynı kişiler çıkarsa, İşkurdan çıkaramadığınız adamı bu defa hizmet alımı gösterip okula kaloriferci olarak yerleştirirseniz, genç çiftçi diye Ak çiftçilere destek verirseniz, muhtarları Ak Parti’nin köy başkanları gibi kullanmaya kalkarsanız, kömür yardımlarını partiye yakın olanlara ya da iyi yalakalık yapanlara verirseniz bu üç ilçeyi alamazsınız.

Bu üç ilçede mahalle ve köyler dururken, yayla yollarını asfaltlarsanız, köyde elektrik ve su vermezken yaylalara elektirk ve su bağlarsanız, bugün yaptığınız yola hemen yarın yama yaparsanız işiniz çok zor, bu üç ilçeyi alamazsınız. Bu üç ilçede fırsatını bulup okulları İmam Hatip’e çevirirseniz, Talebe Yurdu adı altında cemaatlere kaçak Kuran Kursu açma olanağı verip eleman sağlarsanız emin olun bu üç ilçeyi alamazsınız.

Başta dediğim gibi bu üç ilçe sizin yüzde seksen ve üzeri oy aldığınız diğer ilçelere benzemez. Buralarda Reel Politika geçerlidir. Ekonomiye ve sosyal yaşama doğrudan katkı sağlayacak vaatlerde bulunup, partili partisizi ayırımı yapmadan tüm vatandaşları hizmetlerden eşit şekilde yararlandıracak yönetimlerin sözünü vermelisiniz. Yoksa İl Başkanından mahalle temsilcisine kadar bütün herkesi toplayıp bu ilçelere çıkarma yapmak, bu ilçelerdeki vatandaşlar için bir anlam ifade etmez. Boşuna yorulmuş olursunuz.

MUTLU BİLGE
14.10.2016 / BOLU
www.boluhavadis.net

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 36
Kayıt tarihi
: 04.04.16
 
 

Hayata ve gündeme dair yazılarımla milliyet blogtayım. 1973 yılında Bolu'nun Dörtdivan İlçesi'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster