Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

AYFER AYTAÇ GAZETECİ YAZAR

http://blog.milliyet.com.tr/ayferaytac

08 Aralık '17

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
106
 

Üç Yıl Geride Kaldı

Üç Yıl Geride Kaldı
 

Bugün Milliyet Blog da üçüncü senem doldu.


Bugün Milliyet Blog da üçüncü senem doldu. Üç yıl önce bugün, bu sütunlardan ilk yazım yayınlandı. Üç yıl önce bugün mesleğime ilk adım attığım günkü kadar heyecanlanmıştım. Zira Milliyet Gazetesi benim için ayrı önem teşkil ediyordu. Rahmetli babam 60 yıl öncesinden Milliyet'e aboneydi, gazetemiz bayii eliyle evimize kadar gelirdi. Belki o günlerin hatırına emekliliğim sonrası, Milliyet Bloga kaydolup, karınca kararınca duyduğumu, gördüğümü yazmak istedim. Milliyet Blog ailesinden biri olmanın mutluluğuna erdim.

Ve bu satırlarla blog sayfamda tam yüz yazım oldu. Her telden, anladığımız dilden tam yüz konu, yüz yazı. Başarı sayılmaz elbet yüz yazı ne ki, çok zamanda az iş etmişim. Ekmeğini hep kalemden kazanmış, kalemi sayesinde emekliliğe ulaşmış biri olarak yüz sayısı normal sayılmamalı. Lakin yaş geçiyor, bünye çöküyor, gözler zayıflıyor, gönül yoruluyor, bazen yanlışlara kırılıyor. Bir de üstüne üstlük bilgisayar sıklıkla hata veriyor, uğraşmaktan bıktırıyor. O zaman “Aman” diyorum. “Gençlere, genç fikirlere bırak artık yazmayı, uğraşma bırak iğneyle kuyu kazmayı.”

Böylelikle yazmaktan çok, biraz daha fazla dinlenmeyi tercih ediyor olmalıyım. Ama bomboş geçirmiyorum dinlenme sürecimi, Milliyet Blog yazarlarının her konudaki fikirlerini dikkate alarak okumaya çalışıyorum. Beynimde demlendirerek değerlendirmeye çabalıyorum pek çok yazılanı. Benim yazdıklarımı da okuyanlara, yorumlayanlara pek çok teşekkür ediyorum. Sağlığım el verdikçe, Allah bilir, umarım ki yaşım dalya diyene kadar yazmaya devam edeceğimi de itiraf ediyorum, şayet sizlerden, kıymetli okurlarımdan itirazı olan bulunmazsa elbette. Cümlenize sevgilerimle…

Ayfer AYTAÇ – ayferaytac.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kaleminiz daim olsun Ayfer Hn, yalnız şu dikkatimi çekti ki bu süre içinde ne yorum almışsınız ne de yorum yapmışsınız! Yazdığınız kadar okumalısınız da. Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 08.12.2017 15:05
Cevap :
Çok doğru tespit değerli Ata Kemal Şahin kardeşim, yazılarıma yorum yok denecek kadar az. Zira ben kimseye yorum yazmıyorum. Ama bunun sebebi yazılanları okumuyorum dan değil; aksine her fikre, her emeğe saygım var ve mümkün olduğunca milliyet blog da her yayımlananı okumaya gayret ediyorum. Yorum yazılması şevklendirir kalem sahibini biliyorum. Lakin yurt dışından gelme değişik bir bilgisayarım ve klavyem var. Çözemediğimden imla hatalarım, hatta ifadelerim farklı aksettiriliyor.BU bahane olmamalı belki, lakin uzun süre çaba göstermek gerektiren bir uğraşı, bazı rahatsızlıklarım da buna etken. Umarım anlayış gösterirsiniz Alakanıza candan çok teşekkür ederim. Dediklerinizi dikkate alacağım Başarılarınızın devamını dileklerimle iyi akşamlar.   08.12.2017 21:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 515
Toplam yorum
: 250
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 176
Kayıt tarihi
: 08.12.14
 
 

Gazeteci-yazar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster