Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '09

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
803
 

Uçurtma avcısı

Uçurtma avcısı
 

Merhaba,

Sizlerle okuduğum bir kitabı paylaşmak istiyorum. Aslında bu kitabı herkes okusun istiyorum. Adı " Uçurtma Avcısı", yazarı "Khaled Hosseini" , İçinizde mutlaka okuyanlarda vardır. Kitabı elimde görüpde okumuş olanlar hep kitabın muhteşem olduğunu söylemişti, gerçekten de öyle. Kitap o kadar içten, samimi yazılmış ve ilişkileri o kadar güzel anlatıyor ki hiç bitmesin istiyorsunuz. İster istemez kendi akrabalık ve arkadaşlık ilişkilerinizi de sorguluyorsunuz.
Afganistandaki kültürel ve sosyal yaşamı öğreniyor, kendi içinde yaşadığınız koşullarla karşılaştırıp halinize şükrediyorsunuz (özellikle de bir kadın olarak) . Gerçek dostluğun sınır tanımaz birşey olduğunu görüyorsunuz. Baba - oğul ilişkisinin bir çocuğun hayatını nasıl etkilediğini tüyleriniz ürpererek, içiniz titreyerek okuyorsunuz.

Kısacası gerçekten okunması gereken bir kitap. Hem başka bir kültürü tanıma açısından hem de ilişkilerinizi yeniden gözden geçirmeniz açısında faydalı olabilecek bir roman. Kitabı okuyun ve en iyi dostunuz için sınırlarınızı nereye kadar zorlayabilirsiniz bir düşünün. Günümüzün menfaatçi dostluklarıyla karşılaştırdığınızda insan gerçekten üzülüyor. Gerçi bu sonuçta bir roman ama günlük hayattaki uğraşlar, işimize sahip çıkma ve para kazanma derdi, kişisel hırslarımız yüzünden çoğumuz dostluklarımızın değerini unutuyor hatta dostlarımızı ezip geçiyoruz.

Gerçek dostlarınızla hep bir arada olmanız dileğiyle, başka kitaplar ve yazılarda görüşmek üzere....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 927
Kayıt tarihi
: 24.05.09
 
 

1967 Ankara doğumluyum. Kitap okumaktan, müzik dinlemekten, yazı yazmak ve film izlemekten hoşlanıy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster