Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Aralık '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
979
 

Uçurumun kenarında mavi hayat

Uçurumun kenarında mavi hayat
 

Aşkların en güzelini yaşamış ama aradığını aslında hiç bulamamış insanlar. Her bir sevgilide bir rüya ile bulutların üzerinde dolaşıp daha sonra hızla düşen kadın ve erkek. Niye hep hüsranı yaşar bilirler mi acaba? Oysa en güzel aşk onlarınkidir aslında. Hiç bir zaman toz kondurmazlar üzerlerine. Oysa bir kuş gibi uçtukları gökyüzünde sonsuza dek duramazlar. Zira her ilişkinin yeni bir enerjiye ihtiyacı vardır.

Maalesef büyük aşklar yaşadıklarını sananlar o enerjiyi yeterince veremediklerinden midir nedir aşk bitti sevgi kalsın, arkadaş olarak kalalım hikayesini çok konuşur oluyorlar. Gemiciler gibi her limanda bir sevgili bulmaya çalışıyorlar. Oysa limanların birinde eski aşkları ile karşılaşmaları hiçte imkansız değildir. Ya karşılaştıklarında sevgi ile bıraktıkları dostluk acaba birden aşka dönüşür mü dersiniz. Elbette onlar için bu o kadar uzak bir şey değildir. Tıpkı çıkarttıkları bir kazağı aradan bir süre geçtikten sonra tekrar giymeleri gibi doğaldır.

Ya karşı taraf bunu içine sindiremiyorsa. Yani aslında o hiç ayrılmak istemiyorsa. Yani zorla oluyorsa bu ayrılık. O insana nasıl bir yük ve duygu fırtınası bırakır biliyor mu acaba. Biri bir gün aynı şekilde sırtını dönse ve başkaları ile mavi gökyüzünde hayatını yaşasa acaba ne hisseder. Aslında bu gibi insanların başkalarının duygu ve düşünceleri pekte önemli değildir. Onlar için sadece kendisini sevsin yeter. Sonra ayrılma vakti geldiğinde nasıl olsa ipler kopacaktır. Neden hiçte önemli değildir.

Uçurumun kenarında yaşayan mavi hayatlardır onların. Oradan aşağı ne zaman düşecekleri belli değildir. Zira gözleri bağlıdır ve asla önlerini göremezler. Mavi gökyüzü aldatır altındaki bulutlar uçurumun varlığını ve derinliğini asla göstermezler. Hayatların acımasızca yok olmaması dileğiyle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Uçurumun kenarında durmak cesaret ister, aşk biraz cesarettir...

moonlight1 
 14.12.2007 12:18
Cevap :
Cesaret aşkın kendisinde yatar. Aşık olmak uçurumlarda dolaşmayı değil hayatın güzelliğini yaşamayı gerektirir. Zira Gülün sonu diken değil dikenli yolun sonu güldür. Sevgilerle...  14.12.2007 13:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 196
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 482
Kayıt tarihi
: 28.06.07
 
 

Doğayı seviyorum. Onun içinde yaşamayı ve güzelliklerini tatmayı seviyorum. Yaşamayı ve hatta ölü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster