Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Kasım '17

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
36063
 

Ufak Tefek Cinayetler - Ölen Kim, Katil Kim ve Neden?

Ufak Tefek Cinayetler - Ölen Kim, Katil Kim ve Neden?
 

Küçükken ipucu oynamayı sever miydiniz? Ya Agatha Christie romanlarında son sayfalara gelmeden katili bulmaya çalışmayı? Ben ikisine de bayılırdım. Bu nedenle hadi gelin Ufak Tefek Cinayetler’de ‘ ölen kim, katil kim ve neden ’ i bulmaya çalışalım.

Yorumlarda buluşmayı da unutmayalım

DİYELİM Kİ ÖLEN OYA,  PEKİ YA ÖLDÜREN KİM?

İbre Merve’yi gösteriyor. Merve her zaman Sarmaşık’ın tek hakimi, arkadaşlarının göz bebeği olmak isteyen bu konumunu sabitlemek için elini kirletmekten kaçınmayacak bir kadın. Kötülüğü tescilli. Ayrıca belki de kocası Serhan’ın Oya’ya ilgisini öğrendi, kim bilir?

Serhan, belki Oya’nın ilgisinin sadece bir proje(!) olduğunu öğrendi ve bunu kaldıramadı?

Katil Pelin de olabilir. Sonuçta hala kocasının ilk aşkı Oya ile ilgili geçmişten gelen kuruntularla savaşıyor. Üstelik Oya’nın Merve ile yakınlaşmasını da pek hoş karşılamadı.

Taylan’ın Oya onu reddedince kalbi kırılmış olabilir mi? Belki de bu kalp kırıklığı onu katil olmaya itti, olamaz mı?

Edip… Seni sevmiyorum Edip. Sen de psikopat bir katil tipi var Edip! Oya ile ilişkisine başka kişiler, faktörler girince – eminim ki istemeden, Oya’nın katili olmuş olabilir.

DİYELİM Kİ ÖLEN MERVE, PEKİ YA ÖLDÜREN KİM?

En büyük olasılık tabii ki Oya. Merve onu derinden yaralayan geçmişindeki iftiranın mimarı… Konu iftira ise günümüzde de mesleğini riske atacak bir iftirada daha bulunmadı mı? Belki de Serhan’ı elde etme yolundaki küçük pürüzü ortadan kaldırmak istemiştir?

Serhan’ın Oya’ya ilgisi giderek artarken Merve evliliği sonlandırmak istememekte ve boşanma sürecini yokuşa sürmekte kararlıdır. Tek çözüm Merve’nin ölmesidir. Ya da Serhan’ın iş hayatındaki çıkmaz detayı boşuna verilmiş olamaz. Sonuçta Serhan’ı dolandıran kişi Merve’nin öz kardeşi… Ya bu kumpasta Merve’nin de parmağı varsa?

Edip de olabilir Merve’nin katili. Oya’ya öyle bağlı ki… Oya’nın anlatımı ile dinlediği hikayede tek suçluyu Merve kabul edip sadece Oya için onu ortadan kaldırmak istemiş olabilir.

Pelin de girerek Merve’ye ‘gıcık’ olmaya başladı. O da katil zanlısı olarak cebimizde bulunsun. Ama neden öldürmüş olabileceği şimdilik bir muamma.

Arzu kocasının ilişkisini Merve’nin en başından bildiğini öğrenir ve şiddetli bir tartışma sonucunda Merve pencereden düşüverir. Olamaz mı? Olur, bal gibi de olur.

Düşündüm de Merve’yi öldüren evin hizmetlisi Rachel bile olabilir. Zavallı Rachel.

DİYELİM Kİ ÖLEN PELİN, PEKİ YA ÖLDÜREN KİM?

Pelin’i kim niye öldürsün? En büyük şüpheli Taylan olur. Çok güzel kadın o ayrı, ama çekilir dert değil sanki…

Eğer kıskançlık nedeni ile yapacağı aksiyonlar arttıysa neden katil Oya olmasın?

DİYELİM Kİ ÖLEN ARZU, PEKİ YA ÖLDÜREN KİM?

O pilates hocası yok mu o pilates hocası… Neydi adı? Hah, Burcu.   Arzu’nun kocasını elinden alması yetmedi, çocuklarını, evini hatta arkadaşlarını ele geçirmeye kalktı. Elbet bu süreçte en kolay çözüm Arzu’yu ortadan kaldırmak olabilir.

Mehmet elini kana bulamış olabilir mi dersiniz? Belki Arzu kartları açık oynayıp onun ilişkisini dünya aleme anlatacağını söyledi. Arzu’yu susturmak için tek çare ortadan kalkması idi. Belki de Arzu boşanma sürecini yokuşa sürdü, pilatesci sevgilinin baskısı ile Arzu’nun ölümle ortadan kalması Mehmet – birlikteliğindeki tek pürüzü yok edecekti.

DİYELİM Kİ ÖLEN BURCU, PEKİ YA ÖLDÜREN KİM?

Her kim öldürdüyse ellerine sağlık diyebileceğimiz kadar sinir olduk değil mi Burcu’ya ^^

En büyük şüpheli tabii ki Arzu olur. Burcu’nun ona yaşattıkları malum. Nedeni apaçık ortada…  Belki de Mehmet hatasını anladı, evliliğini kurtarmak için son bir şans istedi Arzu’dan. Ama o Burcu yok mu o Burcu, bir türlü düşmek bilmedi yakasından, Mehmet de çözümü elini kala bulmakta buldu.

Ama en güzeli de Burcu’nun tam bir kadın koalisyonu ile ölüme yürümesi olmaz mıydı? Arzu, Merve, Oya ve Pelin işbirliği ile… Biri tutmuş, biri vurmuş, biri pencereden itmiş, biri de arkasından bakıp –ki bu Arzu oluyor, “hak etmiştin.” demiş.

Peki ya ölen erkeklerden biri ise? Ki bence ölen kesin erkek, o da bir diğer yazının konusu olsun, takipte kalın

Unutmadan, dizi ile ilgili diğer yazılar için Ufak Tefek Cinayetler kategorisini ziyaret edebilirsiniz

Aslı'nın Sureti

 

Aslı’nın Suretini sosyal medya hesaplarından takip etmek ister misiniz?

Facebook: https://www.facebook.com/Aslının-Sureti-1065930830209554

Twitter: https://twitter.com/aslininsureti

 

Gezdim Gördüm, Yedim İçtim ve İzledim kategorilerinde çok daha fazla yazı için mutlaka ziyaret edin >   www.aslininsureti.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 177
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1115
Kayıt tarihi
: 27.09.17
 
 

Ben Aslı…  'Takvim Yılı – Doğum Yılı hesabının sonucu giderek yükselmesine, aynaya baktığında kaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster