Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Rumikorman (Korman Türkmen)

http://blog.milliyet.com.tr/rumi

23 Aralık '06

 
Kategori
Uzay
Okunma Sayısı
2712
 

Ufo gerçeği

Ufo gerçeği
 

Ufo (Unidentified Flying Objects)’ların yapısal özellikleri birbirinden farklı olmasına rağmen, bazı yakın karşılaşma raporlarında ortak özelliklerinin olduğu bilinmektedir ve artık tüm dünya tarafından gözlemlere dayalı olarak varlıkları kabul edilmektedir.

Ufo’lar bağlantı yerleri bulunmayan ve dış omurgalı bir yapıya sahip olup, ileri bir teknolojiyle inşa edildikleri bilinmektedir ve bu bakımdan insan yapımı bir araç olmadıklarını söyleyebiliriz.

Gözlemlenen ve fotoğraflanan Ufo’lar arasında, alt bölümlerinde üç ya da dört küre bulunan kubbeli diskler (takyon ışık enerjisi üreten plazmalar veya anti-madde reaktörleri) dikkat çekicidir ve bu kürelerin manyetik bir alan içersinde döndükleri (elektromanyetik alan üreticisi) ve mikro dalga enerjisi yaydıkları da görülmüştür.

Disklerin üstündeki kubbelerden anten benzeri cisimler bulunabilmektedir. Disk biçimli Ufo’larda pencere ve kapılar da gözlemlenmiştir. Bunun yanında, alt kısımlarında dikdörtgen paneller bulunan üçgen biçiminde Ufo’lar da bulunmaktadır. Işıklar, pencereler, paneller, yükseltilmiş yüzeyler hemen her tür Ufo’da görülmektedir. Bu özelliklere sahip cisimler gözlemleyen tanıklar bunların başka dünyalardan geldiğine ikna olmuşlardır.

Ufo’lar hem gündüz hem de gece gözlemlenebilmekte ve birçok atmosferik efektler yaratmaktadırlar. Parlayan ışık geçirmez gövdeler, parlayan yarısaydam gövdeler, kıvılcımlar ve dumanlar bu efektler arasındadır. Gündüz gözlemlenen Ufo’ların belirli bir renkte ışık yaydığı görülmemiştir ve genel olarak gümüş ve beyaz renkte oldukları söylenmektedir. Gece ise, Ufo’lar çevreye çok parlak ve rengarenk bir ışık yayarlar, bazen birden fazla renge girerler ya da gözlem sırasında renk değiştirirler. Kimi görgü tanıkları, bu araçların hızlandıkça gözlemlenmesi güçleşen bazı değişiklere uğradıklarını bildirmişlerdir. Bu özelliklerin Ufo’ların sahip olduğu itici gücün bir ürünü olduğu tahmin edilmektedir.

Ufo’lar saçtıkları ışıklarla kendilerini çevreleyen atmosferi iyonize edebilmektedirler. Bu iyon katmanları, bulunulan yere ve havanın durumuna göre farklı renklere sahip bir plazma haline gelmektedirler. Uzaylı varlıklar ayrıca, ivmenin ve hızlı manevraların negatif etkilerini sıfırlayan aletler de geliştirmişlerdir, dolayısıyla uçan daireleriyle havada akıl almaz manevralar yapabilmektedirler. Bildirilen Ufo raporları üzerinde yapılan çalışmalar, Ufo’ların belli başlı ve yinelenen bir manevra paternleri olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bunlar arasında, Ufo’ların önce havada asılı kalması ve ardından aniden hızla yükselmesi sık rastlanan bir olaydır ve Ufo’ların tipik bir özelliği olarak kabul edilmektedir. Hiçbir doğal ya da insan yapımı cisim bu şekilde hareket edememektedir. Sık gözlemlenen diğer olaylar ise, daire biçimini alma, havadaki araçları süratle geride bırakma ve bir araya gelerek birlikte hareket etme manevralarıdır.

Ufo’lar yeryüzünde değişik alan etkileri yaparlar, yani indiği bölgede mekanik, termal, manyetik, radyoaktif, fiziksel ve kimyasal etkiler veya değişimler oluşabilir ve belirlenebilir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazılarınızı beğenerek okuyorum.Bildiğim kadarıyla ufolar bizden yüzbin kat güçlü varlıklar ve onlar bizim herbirimizin ad ve soyadlarını biliyorlar.Ben de bir okuyucu olarak yazdıklarına katılıyorum.Adamlar Amerikada uzaylılarla gelecek için anlaşmalar yapıyor.Biz daha bu gerçeği kabul bile edemiyoruz.Onlar ilim yapıyorlar biz de malesef film yapıyoruz.Sevgilerimle

cansu yücel 
 02.11.2008 1:53
Cevap :
Teşekkürler, Ufolar sadece ışık hızında seyahat etmeye yarayan araçlardır. Dolayısıyla varlık değillerdir. Uzaylı diye tabir ettiğimiz üstün zekaya sahip varlıklar tarafından kontrol edilirler. Amerika uzay bilimleri ve araştırmaları konusunda çok ilerlemiş bir ülke olması sebebiyle, Ufo gözlemleri ve uzaylılar ile 3.türden yakın karşılaşmalar hususunda da epey bir ilerleme kaydetmiştir. Ama malesef çoğu bilgi Nasa tarafından bir sır gibi saklanmakta ve insanlara bildirilmemektedir. Uzaylılarla ilgili Bilim kurgu filimlerinin çoğu da aslında bir gerçeği yansıtmaktadır. Son sözü Yunus Emre ile kapatmak isterim: İlim kendin bilmektir, eğer sen kendini bilmiyorsan nice okumaktır. Selamlar...  05.11.2008 23:27
 

Yazınız için teşekkür ederim. Oldukça dalga geçilen bir konu olmasına rağmen, bir şeyin elimizdeki bilimsel ve teknolojik imkanlarla henüz kanıtlanmamış olması, var olmadığı anlamına gelmez. Bilim tarihi, bunun sayısız örnekleriyle doludur. İleriyi görenlerle her zaman alay edilmiş, deli gözüyle bakılmış ve akademik camiadan dışlanmışlardır. Üstelik uzaylılar demeyelim de "başka yaşam formları" diyelim. Çünkü biz de başka formlar için "uzaylıyız". Biz de uzayın bir parçasıyız. Sevgilerimle.

Kwan Yin 
 18.08.2007 13:54
Cevap :
Makro Kozmoz ve Mikro Kozmoz ele alındığında ve İnsanda bu Makro ve Mikro evrenlerin bir parçası olduğuna göre, diğer tüm evrendeki boyutsal varlıklar bizim içimizden yansırlar. Yani aslında İnsan tüm kainatın efendisidir ve tüm canlılar ile bir bütünlüğe sahiptir. Gerçek Uzaylı da biziz zaten. Teşekkürler....  20.08.2007 16:12
 

harika bir bilim kurgu yazisi.Bahis bir cok seyi Ny daki uzay-havacilik muzesinde gormeniz mumkun.Ancak bilim simdilik UFO nun varligini kabul etmiyor.Var olan hic bir gecerli kanit(bilimsel manada)yok. Ama ilgi konulariniz ve belliki buyukce bir zaman ayirip arastirmaniz takdire sayan. Saglicakla.

Newyorker 
 11.01.2007 6:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 78
Toplam yorum
: 83
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 8691
Kayıt tarihi
: 01.12.06
 
 

1968 Ankara doğumluyum. Selçuk Üniversitesi, Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı Bilim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster