Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ağustos '09

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
2170
 

Ufuk'ta bir sandal var

Ufuk'ta bir sandal var
 

MAVİ..


İçi mücevher dolu.. Sevginin en naif yansıması, dostluk, insan adına ne varsa değerler bütünü hepsi ama hepsi bu kadında tıka basa toplanmış, sevgili Ufuk'ta..

Ben kişilik itibarıyla snop biriyim, karşımdaki ne yaparsa yapsın boştur, ölçer biçerim sonra ısınırım veya hiç başlamaz arkadaşlık. Ama bu deli mavi kadın, merhaba'dan sonrasını hatırlamıyorum. Onun da bloğunda anlattığı gibi, ne zaman geçti onca saat, yıllardır tanışıyor olmanın ötesinde, biz Dünya'nın oluşumunda görev almış iki ruhun günümüze taşınan bedenleriyiz, bu kadar net..

Sevgili Mavilim, iyiki tembelliği bir yana bırakıp geldim buluşmaya, iyiki tanıdım o güzel yüreğini. Pembenin maviye uyumu nasıldır bilmiyorum ama, ben sende tüm renkleri buldum, tıpkı resimlerim gibisin Ufuk.. Hem çok net, hem en ince çizgilerde saklı güzelliklerin, görmek için yalınayak olmalı insan..

Nadir sayıda bulduğum DOST!larımdan birisin artık; her zaman iyi gününde kötü gününde, yediğin yemekten gece niye uykun tutmadığına, sevincine, kederine, öfkene, kavgana.. Kısaca hayatının her alanına ortağım, yanındayım benim masmavi arkadaşım! ..

Herkese Dost tadında sevgiler.

derinmavi.. bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dostlar, sahip olunması güç çok değerli mücevherlerdir bana göre.. onlarla birlikte olmak yüzümüzün ışımasını sağlar.. iyi günde ve kötü günde.. hep dostça ve sevginin masmavi derinliklerinde kalın. Sevgiler selamlar...

sema öztürk 
 27.09.2009 16:58
Cevap :
Ne güzel ifade etmişsiniz dostluğun anlamını, teşekkür ederim paylaşımınıza. Dost tadında sevgiler selamlar size..  27.09.2009 19:06
 

Beni anlattığın resmini görünce, bu satırlarda ne demek istediğini biraz daha anladım. Ve bir kez daha ne diyeceğimi bilemedim... Birlikte geçirdiğimiz anlar.. anlattıkların.. anıların; yaşadıkların, yaşayamadıkların.. yaptıkların; özellikle "namussuzlara" yaptıkların.. Konuşurken sesinden, yüzünden, gülüşünden yansıyanlar.. "Sen" i yaşadıkça bu satırlarının anlamı daha da başkalaştı gözümde ve ne diyeceğimi bir kez daha bilemedim. En iyisi kendimce konuşayım; seni tanıdıkça, bu satırlardan yansıyıp yüreğimi ışıtan Maviler parladıkça parladı, üstelik Pembe menevişlerle.:):) Sevgiler arkadaşım, sonsuz mavilerle..

derinmavi.. 
 14.09.2009 20:03
Cevap :
Sevgili Ufuk; beni böyle şımartma, sonra kendimi ressam filan zannederim bak)): Hayatın görünen yüzünü sevmiyorum; insan görmek istediklerini görürmüş. Resimlerimde, gözlerimden yansıyanlar işte öyle görünüyor kağıtta. Çok renkli yaşadım, yaşıyorum, yaşayacağım..Senin gibi mücevher kutusu can! larım da oldukça yanımda, yaşasın yaşamak yahu))):.. Sevgiler sana resimlerimdeki en güzel renklerden yansıyan coşkularla benım güzel arkadaşımm..  15.09.2009 18:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 95
Toplam yorum
: 326
Toplam mesaj
: 42
Ort. okunma sayısı
: 722
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Emekli öğretmenim, 52 yıllık hayatımdan amatör mizah, bağlama, sürrealist resimler, yitikler, sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster