Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1202
 

Uğurlar Olsun !

Uğurlar Olsun !
 

“…Korkmadan öldük ey halkım, unutma bizi…
Birgün mezarlarımızda güller açacak ey halkım, unutma bizi…
Bir gün sesimiz hepinizin kulaklarında yankılanacak ey halkım, unutma bizi…
Özgürlüğe adanmış bir top çiçek gibiyiz şimdi.,hep birlikteyiz ey halkım,unutma bizi,
unutma bizi,
unutma bizi,
unutma bizi,
unutma bizi.”

25 Ağutos 1975 yılında o güne kadar yitirilen yurtsever bilim adamlarının, gazetecilerin, hukukçuların, aydınların, fidanların sesi oldu “ Sesleniş” in.
Ve yaşamın boyunca yazdıkların, yaptıkların, anlattıkların, anlatmaya çalıştıklarınla hepimizin sesi oldun.
Yılmadan, korkmadan, insanlığından ve onurundan ödün vermeden düşüncelerini savundun.

“Ben, Atatürkçüyüm.
Ben, cumhuriyetçiyim.
Ben, laikim.
Ben, anti-emperyalistim.
Ben tam bağımsız Türkiye’den yanayım.
Ben, özgürlükçüyüm.
Ben, insan hakları savunucusuyum.
Ben, terörün karşısındayım.
Ben; yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım.
Öyleyse vurun, parçalayın…”

Meydan okudun…
Vurdular, parçaladılar.
Kiralık katiller 1993 ün bir kış sabahı Karlı Sokak’ı kana buladılar.
Adının geçtiği, özlem ve saygıyla andığımız her 24 Ocak’ta , yüreklerimize kara bulutlar bırakan o gün geliyor aklıma.
Televizyonlarda “ gazeteci yazar Uğur Mumcu evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti” sözleri…
Devlet büyükleri taziyeye geliyor diye delil olabilecek her şeyin yol açma gerekçesiyle süpürülmesi…Seni sevenlerin kırmızı karanfiller , mumlar ve gözlerinde yaşlarla “ Ankara’nın taşına bak,gözlerimin yaşına bak.Uyan uyan Gazi Kemal şu feleğin işine bak” haykırışları.
Ve…
Bir kırık gözlük.

Devleti yönetenler, ne senden öncekilerin, ne senin ne de senden sonrakilerin katillerini bulamadılar.
Yobazlar, hırsızlar, vurguncular, çıkarcılar, Atatürk ve Laik Cumhuriyet düşmanları sizleri unutturmak için çok çaba harcadılar.
Bu gün…
Senin yıllar once önümüze koyduğun “ Tarikat – Siyaset – Ticaret” üçgeni, bölücü işbirlikçileri ve yabancı efendileriyle birlikte Mustafa Kemal’in öncülüğünde gerçekleşen Aydınlama Devriminin tarihsel başarısı olan Laik Cumhuriyet’i yıkmak, tam bağımsız Türkiye’yi parçalanmış bir manda yönetimi haline getirmek için tüm güçleriyle çalşıyorlar.

Ama hepiniz rahat uyuyun!
Atatürk Devrimi’nin çocukları devrimlere ve laik cumhuriyete sahip çıkacak, devrim şehitlerinin izinde kararlılıkla ve inançla ilerlemeye devam edecek.
Sözümüz olsun!
Ve…
15. Yıldönümünde sana ve tüm şehitlerimize uğurlar olsun

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Tuğba,"Gazeteci Uğur Mumcu'nun ölümündeki esrar perdesi bir türlü aralanmıyor.Uğur Mumcu niçin öldürülmüştü?PKK terörünün toz dumanı içinde 'birileri', korkunç sıfatı hafif kalır, efsanevi çapta uyuşturucu ve silah kaçakçılığı yapıyorlar.Mumcu,buna dair birtakım bilgiler ve belgeler elde etmişti.Gece gündüz çalışarak bir dosya hazırlıyordu.Bu dosya bomba gibi patlayacaktı.İşte,o 'birileri' erken davrandılar.Mumcu bir sabah evinden çıktı,otomobiline bindi,kontak anahtarını çevirdi ve korkunç bir patlama oldu.Otomobil bin parça,Uğur Mumcu bin parça.Hadiseden sonra birtakım timsahlar,gözyaşları döktüler.Timsahlar niçin ağlarmış biliyor musunuz?Birini yedikten sonra hazım çilesi çekerlermiş ve gözlerinden timsahça yaşlar dökerlermiş."(Milli Gazete M. Şevket Eygi 12.01.3008)Rahmetli Uğur Mumcu milletimizin doğru insanlarındandı,farklı görüşten insanların da sevgisini kazanmıştı.Vatana,millete kanat gerenleri yazan kaleminizle burada olmanız ne büyük sevinç benim için.Sevgilerimle..

Cemal Hüseyin Çağlar 
 08.02.2008 22:54
Cevap :
Uğur Mumcu'nun ölümü üzerinde sır perdesi ? Temiz siyaset, şeffafgüvenlik...Çok var daha bu özelliklere kavuşmaya. Herkes bir sistem tutturnmuş gidiyor.Bunlara karşı çıkan, laik Cumhuriyet'in içinde bulunduğu tehlikeleri gören, Atatürk devrimlerinin yerini gerici yobaz hareketlere bırakmak istemeyen, ülkesini seven, hizmet eden, araştırmacı, ilkeli, dürüst gazetecilerin, bilim adamlarının her meslekten insanın sonu da faili meçhul cinayet oluyor. Abdi İpekçi, Mumcu, Üçok,Emeç, Kışlalı, Hablemitoğlu....Çok ihtiyacımız var onlar gibi insanlara, Recep Yazıcıoğlu gibi cesur bürokratlara. Tanımayanların ''Köprü'' yü takip etmeleri bile öğrenmeye yardımcı olacaktır. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.Sevgi ve saygılarımla.  10.02.2008 17:36
 

Unutmadık... Unutturmayacağız... rahat uyuyun... Tüm bunlara evet sevgili Tuğba.Ama artık senin ifadenle" Atatürk Devriminin çoculları devrimlere ve laik cumhuriyete sahip çıkacak, devrim şehitlerinin izinde kararlılıkla ve inançla ilerlemeye devam edecek." diyerek verdiğimiz sözü tutmanın zamanı. Çok güzel bir yazı.Gönlüne sağlık.Sevgilerimle.

H.Levent 
 01.02.2008 16:37
Cevap :
Birlikten kuvvet doğar.Ve uyumadan, daima ileriyi hedefleyerek, tatilden çıkarak verilen sözleri tutmanın zamanı geldi de geçiyor. İçten paylaşımın için çok teşekkür ederim. Sevgiler..  01.02.2008 22:20
 

Unutmayıp,unutturmadığınız için anamadığımızda anmamızı sağladığınız bu paylaşım için kucak dolusu sevgiler.

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 28.01.2008 5:23
Cevap :
Yıllarca kalemi ile aydınlık oldu, araştırdı, belgelerle kanıtladı hep doğruları yazdı..Yıllar öncesinden bugünleri söyledi ama dinlemediler, korktular..Haince öldürmek korkakların yöntemiydi..Unutulmadı, unutulmayacak, unutturamayacaklar...Katkı ve paylaşımınız için teşekkür ederim. Sevgiyle..  28.01.2008 14:25
 

Unutttuk işte,Atatürk ilkelerinin altına dinamit koyulurken biz seyrediyoruz.Bugünlerin geleceğini yıllar öncesinden söylemişti.Uyutuluyoruz,uyuyoruz...Olan Mumcu'lara oluyor.Umarım bizi affederler.Sevgi ve selamlarımla.

Ahmet AYDIN 
 24.01.2008 20:25
Cevap :
İçten ve duyarlı paylaşımın için çok teşekkür ederim.Dileğim, uykuyu sevenlerin "eyvah yapacak birşey kalmadı" demeye fırsat vermeden uyanmaları..Sevgilerimle..  24.01.2008 23:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 126
Toplam yorum
: 909
Toplam mesaj
: 267
Ort. okunma sayısı
: 2331
Kayıt tarihi
: 01.08.06
 
 

Kompozisyon derslerini biraz daha fazla önemsediğim, uzun cümleler kurmaya başladığımdan bu yana sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster