Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Temmuz '13

 
Kategori
Müşteri Hizmetleri
Okunma Sayısı
615
 

Uğurlu (?) Alışveriş: n11

Uğurlu (?) Alışveriş: n11
 

Uğrunu göremedik ama...


Bülbülün çektiği dili belası demişler ya ben de Murat'ın çektiği alışveriş belası diyeceğim artık. Bu anlamda son tatsızlık n11.com sitesi yüzünden yaşandı. Kampanya dahilinde kazanmış olduğum ve harcama tarihi henüz geçmemiş olan kuponu kullanmamıza izin verilmedi.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda hizmete sunulan Doğuş Grubu garantisi ve güvencesiyle rahatlıkla alışveriş yapabileceğimizi düşündüğümüz bir alışveriş sitesi olan n11.com daha Bismillah demeden bizi mağdur bıraktı.

Daha ilk aylarında yaşanan bu tatsızlığın Müşteri Hizmetleri tarafından da çözümlenmemesi ayrı bir tatsızlık oldu. Bu vesileyle Müşteri Hizmetleri servisinin ismini değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Artık Müşteri Oyalama mı dersiniz, Müşteri Uyutma mı dersiniz orasını bilemem.

Problem çözümlenmeyince biz de şikayetimizi hem sikayetvar.com hem de Milliyet Blog üzerinden paylaşmayı uygun gördük. Kısaca durumu da izah edeyim.

İsmi geçen alışveriş sitesi açılışa özel bir kupon kampanyası duyurdu. Yaptığınız alışveriş tutarı kadar kupon kazanmak yani harcadığınız para kadar bedava ürün alabilmek üzerine kurulu bir "ayağınız alışsın" kampanyası.

Biz de denemekten zarar gelmez diye düşünerek (ne kadar safmışız) alışveriş yaptık. Bugünün çalışan insanı kimi ihtiyaçlarını sanal ortamdan sağlamak zorunda ya, biz de ihtiyacımız olan uygun fiyatlı ürünleri satın aldık ve karşılığında hediye kuponu kazandık.

Kazanılan kuponları da bilahare harcama imkanı vardı. Hesabım menüsünden girdiğimde kuponumun kullanım tarihleri olarak 16.06.2013-16.07.2013 yazıyordu. Bu ibareden anladığımız 16 Temmuz gece yarısına kadar kuponu kullanabileceğimizdi. Zira eşim de kendi hesabında kuponunu orada yazan tarihin akşamında yani benim örneğimde 16 Temmuz akşamında kullanmıştı.

Ancak aksilik beni bulacak ya. Dün akşam ismi geçen site kuponumu kullanmama imkân vermedi. Hesabım menüsünde kuponlarım görünüyordu ve tarih aralığı da yukarıdaki gibiydi. Ancak kupon kullanma butonu kaybolmuştu. Üstelik (resim-1’den de anlaşılacağı gibi) “kullanılmamış kuponlar” sekmesindeydi bu bilgi. Normalde kupon tarihi dolduğunda “kupon geçmişi” sekmesinden (resim-3) görülebilir.

Teknik bir aksaklık olabilir diye Müşteri Hizmetlerini aradım. Müşteri hizmetlerine bir derdinizi anlatacağınıza duvara konuşun daha iyi. Çünkü tirad gibi ezberlenen replikleri söylemekten öteye gitmiyorlar. Neymiş kuponum 15 Temmuz’da bitiyormuş. Sayfada yazan tarih sınırmış. Yani yazan tarihten bir gün öncesinden bitiyormuş. Tabi telefondaki arkadaş sorunu çözemeyince bir başka arkadaşına sordu. O da çözemeyince bugün cevap vermek üzere daha bir başka arkadaşına not bıraktı.

Velhasıl bugün gelen telefonla kuponlarımın yandığını öğrendim. Eşim kendi hesabında kuponunu sayfasında yazan son günde kullanabilirken (resim-2) ben kullanamadım. Kuponu kullanmayınca yapacağım diğer alışverişlerden de vazgeçtim. Print Screen ile aldığım sayfa örneklerini de paylaşıyorum.

Bilmem bu işten kim zararlı çıktı. Doğuş Grubu güvencesinin bir işe yaramadığını öğrenmek benim kârım oldu mesela. Adı geçen siteden üyeliğimi iptal etmem gerektiğini öğrenmek de. Fare dağa küstü haberiniz olsun.

Murat HACIOĞLU

17.07.2013, Denizli

 
OLAY YERİ RESİMLERİ (Sağ tıklayıp "yeni sekmede" aç derseniz resim tam ekran çıkar) 
 
Resim-1: Benim hesabımın dün akşamki görünümü

Resim-2: Eşimin kuponuyla son günü yaptığı alışverişler

Resim-3: Benim hesabımın bugünkü görünümü

the end.. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 660
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1624
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster