Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Haziran '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
69
 

Ukala

Ukala
 

Ahmet Karakayan


Ben kendimden bahsediyorum ya, aslında sizden de bahsediyorum. Mesela ben yaşlanıyorum diyorum ya, siz gençsiniz hep genç kalacaksınız. Böyle demek istiyorum... 
 
Iyi yetişmediğimden böyle ukalalık yapıyorum. Bana çiçek getiriyorlar mesela, ben almıyorum. Koparıldıkları yerden kan damlıyor görüyorum, üzülüyorum. Bir kitap tutsaydınız elinizde yüzlerce güzel şey tutmuş olurdunuz diyorum. Üzüyorum, üzüldüğüne üzülüyorum sonra.
 
Ukalalık değil mi? Paraya Önem vermeyin, eşya fetişisti olmayın, bir tava, bir ocak, bir tabak yeter diyorum. "Doğru" diyorlar, Kapıdan çıkıp hemen paraya koşuyorlar. 
 
Güzellikleri görün diyorum. Bu gün gördün gördün, yarın yok oluyorlar, yok ediliyorlar. Sonra hayat böyle, şöyle, öyle diyorlar. Tamam ama bakmadın, görmedin işte diyorum. Konuyu değiştiriyorlar. 
 
Sonra onlar ayaklanalım diyorlar. Ben kalplenelim diyorum. Ayaklanmak ne olacak? Bakın Suriye'ye, Libya'ya. Yanılıp hürriyet arayanlara ben hep söyledim. Hürriyet yok... Özgürlük yalan... Dünya dediğin yer senin kalbin. Her şey orada... Her şeyin bir yolu yordamı var diyorlar ya, Yalan... Olmadı mı olmuyor...
Bunların hepsini siz biliyorsunuzdur aslında. Ya da başka birileri de söylemiştir daha önce mutlaka. Olsun... Iyi yetiştirilmemişim, ukalayım işte. "Deli midir nedir?" diyenlerde vardır elbette. 
Ahmet Karakayan
Nil ALAZ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 271
Toplam yorum
: 1544
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 582
Kayıt tarihi
: 16.05.08
 
 

Güzel sanatlar fakültesi Müzik bölümüne gitmeme rağmen, fakülte sonunda yıllardır yaptığım turizm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster