Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Nisan '14

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
3814
 

Ukrayna bölünüyor. Bravo AB başardın sonunda

Ukrayna bölünüyor. Bravo AB başardın sonunda
 

AB'nin kışkırtmaları ile başlatılan ayaklanmalar sonucunda AB karşıtı Rusya yanlısı iktidar gitmiş bunun yerine AB yanlısı iktidar gelmişti. Bunun akabinde özerk Kırım bölgesi protestolara tepki olarak seçimini yapmış ve Rusya Federsyonu'na bağlanmıştı. 

Ukrayna ile ilgili bilinen en az şeylerden biride Ukrayna'da yaşayan Rusların sadece Kırım'da değil yoğun olarak Ukrayna'nın doğusundada bulundukları gerçeğidir. Şu an Ukrayna'nın doğusunda Rus kökenl Ukraynalılar ayaklanmaya başladı. Bazı şehirlerde Polis karakollarını Emniyet binalarını ele geçirdiler ve Rusya Federasyon bayraklarını astılar. 

Ukrayna Askeri gücünü burada bastırmak için kullandığı anda Rusya Federasyon ordusu sınırda beklettiği yüzlerce uçağıyla tüm Ukrayna'nın batısını dümdüz etmeye hazır durumda. Binlerce asker Ukrayna'nın Rus kökenli ayaklanmacıların üzerne gitmesini bekliyor. Putin asla Batı'dan ve Batılıların tehditlerinden korkmuyor. Ukrayna'nın Doğusunda Rus nüfusunun yoğun yaşadığı yerleri işgale hazır durumda.

Ukrayna'nın tümünü Rusya ekseninden kurtardığını zannetmenin kısa süren sarhoşuğundan Rusya'nın Kırım işgaliyle kendine gelen Batı, Rusya gibi güçlü bir rakibi nasıl durduracağının planlarını yapıyor. Putin, Akdeniz'de bir bir kaybettiği Müttefik ülkelerin üzerine Ukrayna'yı ve Kafkasyayı kaybetmeye asla niyetli görünmüyor.

Peki ne olacak?

Benim tahminlerie göre Doğu'daki ayaklanmalar ve Rus kökenli Ukrayna'lıların bastırılması için güç kullanmak zorunda kalacak olan Ukrayna'ya kollarında Rusya Bayrağı olmayan gayri resmi yoldan Rus askerleri girecek, bölge önce Özerkliğini ilan edecek sonrada Rusya'ya bağlandığını ilan edecektir. Durum bunu göstermekte.

Batı sadece bununla cezalandırılmayacak. Zayıf bir ihtimalde olsa AB'ne ortaklık antlaşmasıyla adım atacak olan Moldovya'ya da Rus askerlerinin müdehalesi olabilir. AB şayet Moldovya'lılara derhal AB sebest dolaşım hakkı vermezse Moldovya'da da karışıklıklar hızla çıkabilir.

Rusya'da Putin'in bu kadar sert ve bağımsız hareket etmesini sağlayan ana neden Putin'in Rusya içinde de büyük ve güçlü birlik kurması dolayısyladır. Müslüman kökenli Rus vatandaşları olan tatarlara, Başkurtlara vb geniş haklar ve serbestiyet veren Putin, içte Müslümanların da desteğini almakta. Kırım Tatarlarına kardeşlik sözleriyle sıcak mesajlar verdi, Kırım'da Tatarlarında güvenini kazanmaya başladı.

Suriye meselesi olana kadar Rusya Federasyo'nu İslam dünyasıyla mükemmel ilişkiler geliştirdi. Bunun rahatlığını üzerinde taşıyan Putin kendisine BATI tarafında Akdeniz'de ve Doğu Avrupa'da başltılan ablukayı sert önlemlerle kırmak istiyor. Kendi yörüngesinden çıkan Gürcistan'ın nasıl ki kol (Güney Osetya) ve kanatlarını ( Abhazya) budadıysa aynısını malesef Ukrayna'ya da hemde en ağır şekilde yapacaktır Putin.

Ben şahsen Ukrayna'yı önümüzde ki bir iki ay içinde korkunç günlerin beklediğini düşünenlerdenim.

Ukrayna'da ki AB hayranları GEZİ ayaklanmacıları ülkeyi bu hale getirmekten baş sorumlulardır.

Türkiye'de de asla AB, ABD Cumhuriyetçileri özellikle BRİTANYA'nın desteklediği GEZİ AYAKLANMALARINA asla müsade edilmemeli, en sert şekilde bastırılmalıdır. Demokratik gösterilerin Devlete karşı ayaklanma potansiyeli taşıması durumunda en sert karşılık verilmelidir. Bu tür ayaklanmalara karşı devlet mekanizmasını savunmak sadece emniyet ve kolluk güçlerinin olamaz, bu ayaklanma çabalarına ülkesini seven ve azıcık olsun ferasetle bu işlerin Britanyanın başının altından kalktığına inananlar eli kalem ve klavye tutanlar mücadelelrini sürdürmeli, sosyal medya da bunların Gezi'de ve 17 Aralık'ta ki iç te ve dışta kirli işbirliklerinin deşifresi için çabalamalıdır. 

Ukrayna'nın başına gelenler bizim başımıza gelmesin istiyorsak vizeleri bile kaldırmayan ve Türklerden nefret eden içimizde uşaklar ve maşalar yetiştiren sözde Müttefikimiz BATI'ya karşı sonuna kadar ülkemizi savunmalıyız. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

DOĞRU TESBİTLER AMA NASIL ANLATACAĞIZ .SANAT VE DEMOKRASİ SÖYLEMLERİYLE SÜSLENMİŞ ÖZGÜRLÜK DÜTTÜRÜSÜ İLE TAKVİYE EDİLMİŞ AB HAYRANLARINI İKNA ETMEK MÜMKÜN DEĞİL.BİRKERE YAPILAN EYLEMLER YİĞİTÇE DEĞİL,TAM BİR MAŞA OLMUŞLAR .ESKİDEN EYLEMCİ İNSANLAR FAKİR FUKARA,EZA GÖREN MAZLUMLAR İÇİN EYLEM YAPARLARDI BİRDE BUNLARIN SOYTARILIKLARINA BAKIN .BİRKAÇ EURO,YA SATILIR HALE GELMİŞLER..BU ÜLKENİN BEL KEMİĞİ YİNEDE BOZULMAMIŞ ANADOLU İNSANIDIR .NE İDÜĞÜ BELİRSİZLERE HADDİNİ BİLDİRECEK İNSANLAR VAR ÇOK ŞÜKÜR..AB UKRAYNAYI BİTİRDİ,HİTLERİN PLANINI SAVAŞSIZ GERÇEKLEŞTİRDİ..AMA BİTMEDİ DEVAM EDECEK EDECEKLER..PUTİN BİLİYOR ..TÜRKİYE ASLINDA YOL AYIRIMINDA ..SAFINI BELİRLEMESİ GEREKECEK ,UMARIM ERDOĞAN ESKİ BAŞBAKANLAR GİBİ SALLABAŞ OLMAZ ZİRA AB ALIŞKIN SÖZ DİNLEYEN HERKESE HAKLISINIZ DİYEN BAŞBAKANLARA .BU SEFER ÇETİN CEVİZE ÇATTI .EMPERYALİZMİN TÜM ENTRİKALARINI SERGİLEYECEK..ÇOK SÜRPRİZLER BEKLEMEK VE TEBİRLİ OLMAK ZORUNDAYIZ .BİLHASSA İÇERDEKİ AB DEN ÇOK AB ,Cİ OLANLARA ORADAN BESLENİYORLAR...

Ahmet Erdaş 
 19.04.2014 14:53
 

Türkiye 1980'lere kadar farkına varmadı, ama Cumhuriyet tutkalı olmadan bir bütün olarak kalması zor. Ülke mozaik gibi. Herkes ayrı telden çalıyor. Ortak tarih ve hatta ortak bir dil bile kuşkuya düştü. Sunnî zorbalığı ülkeyi pratikte zaten bölmüş durumda. Rusya ve Batı anlaşabilseler Türkiye'yi iki günde parçalayıp bölerler. Çıngar çıkacağı için gittiği kadar ayakta tutuyorlar. Gezi-mezi hikâye, ülke çıkmaza girmiş, ülkede lider yok. İnsan kalitesi yerlerde sürünüyor. En zeki insanların hepsi ülkeyi terk etmişler. İnsan haklarına biraz daha saygısızlık ederse dış güçler onu bahane edip ambargodan işgale kadar her seçeneği masaya koyarlar.

Eren Sonar 
 17.04.2014 1:23
Cevap :
Ülkemizi terörist göstermek için elinden gelen çabayı arkasına koymayan hainleri de gördü bu ülke. Görüş, eleştiri ve yorumunuz için teşekkürler....  18.04.2014 0:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3651
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster