Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '15

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
131
 

Ukrayna'ya silah yok, Ortadoğu'ya çok!

Ukrayna'ya silah yok, Ortadoğu'ya çok!
 

turkhaber.com'dan...


Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, ülkenin doğusundaki, Rus yanlısı ayrılıkçılarla daha etkin mücadele edebilmek için AB’den silah istiyor… Fakat AB vermiyor!

Ekonomik destek veriyor, para veriyor,

AB’nin parçası sayıyor, siyasî destek veriyor,

“Yanındayız” vurgusu yaparak moral destek veriyor ama silah vermiyor!

Sebep?

Vaziyet daha kötü olur endişesi!

Vaziyet ne?

Son 9 aydaki çatışmalarda 5 bin kişi öldü… Ülkenin doğusundaki birçok şehir ve kasaba harabeye döndü… On binlerce kişi evini-barkını terk etmek zorunda kaldı… BM, bir ülkedeki çatışmalarda, ayda bin kişi ölürse o ülkede “iç savaş” olduğunu kabul ediyor. Ukrayna’da durum o raddeye gelmemiş henüz. Avrupa Birliği, çok doğru bir politikayla, daha fazla kan dökülmesin diye Ukrayna’ya silah vermiyor.

Onun yerine Rusya’yı geriletmek, yola getirmek, ayrılıkçılara desteğini kesmek için “yaptırım” uyguluyor, “abluka”ya almaya, Rus ekonomisini çökertmeye çalışıyor…  Petrol fiyatlarının düşmesini sağlayarak, rubleyi dibe vurdurarak bunda hayli de başarılı oldu…

Bununla beraber, Rusya çok büyük ülke… Kaynakları ve imkânları çok çeşitli… Kolay kolay teslim bayrağını çekmiyor. Ama bunaldığı, zor durumda olduğu da muhakkak!

x   x   x

UKRAYNA’YA VERMİYOR AMA ASYA VE AFRİKA’YA YAĞDIRIYOR

Durum daha da kötüleşmesin diye Ukrayna’ya silah vermeyen Batı (AB+ABD), dünyanın başka yerlerindeki çatışma bölgelerine silahı hiç esirgemiyor!

Eğer çatışan taraf Afganistan, Pakistan, Mali, Somali gibi kendisine yakın yönetimlerse, devlete; yok, devletle çatışan “isyancılar” kendine yakınsa, isyancılara silahı yağdırıyor… Oralarda “durum daha da kötü olmasın” demiyor!

Suriye gibi kendisine yandaş olmayan yönetimlere karşı savaşan isyancıları sadece silahlandırmakla kalmıyor; üstüne bir de “eğitim” ve“teçhizat” desteği veriyor.

Buralarda “durum daha kötü olursa olsun”, diye düşünüyor herhalde!

Nitekim oluyor… Misal, sadece Suriye’de, ortalama günde 200 kişi ölüyor…

Konu Avrupa olunca, daha fazla insan ölmesin, durum daha da kötüleşmesin diye silahı kısıtla ama konu Asya-Afrika ise, çatışanlar Müslüman ise silahı yağdır! Bu mu medeniyet?

Ukrayna’da uyguladığın doğru politikayı Asya ve Afrika’dan niçin esirgiyorsun?

Avrupalının canı can da, gerisi patlıcan mı?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet Sayın Cengiz, Avrupalının canı can geri kalan canlar patlıcan.Avrupa ve Amerika menfaati olanlara destek çıkıyor ve yardım yapıyor.Selam ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 11.02.2015 13:19
 

Arap baharı safsatalarıyla asıl amacı gizlenen Büyük Ortadoğu Projesinde müslümanların mezhep savaşlarıyla birbirine kırdırılması,güçsüz düşürülüp enerji alanlarını ele geçirip paylaşılması batının her zaman ki sömürgeci politikasıdır.Ukranya'yı da bölüp parçalayarak ve Rusyanın esas gelir kaynağı olan doğalgaz ve petröl fiyatlarını düşürerek dolaylı ekonomik yaptırımlarla dize getirmeye çalışyorlar.Baş kesen Bir IŞİD a bile gerekli müdahaleyi tam yapmıyorlar;O da belli amaçlar doğrultusunda kuruldu zaten...Elinize sağlık İsmail bey.İyi bir bilgiydi.Selamlar.

Abbas Oğuz 
 10.02.2015 18:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1415
Toplam yorum
: 4863
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1182
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster