Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
668
 

Ulaşamadıklarımızın delisi, ulaştıklarımızınsa efendisiyiz!

Ulaşamadıklarımızın delisi, ulaştıklarımızınsa efendisiyiz!
 

Gördüğün rüya güzel de, gördüğün rüyanın gerçekleşme ihtimali ne sence?!!!


Ulaşamadıklarımızın delisi, ulaştıklarımızınsa efendisiyiz! 

Yaradılışı gereği olsa gerek insan, ulaşamadığı şeylere deli olur, divane olur güzel okuyucum. 

Ulaşılamayan aşk, uzaklarımızda görünen zenginlik, gözlerimizi kamaştıran bir kariyer öyküsü; ama ay kadar uzak olan, Porshce araba ya da yalı tipi villa... Seç, beğen, al doyasıya... Ulaşamayacaksın nasıl olsa!... 

Gözünün içine, dilinden çıkacak bir tek söze kendini feda edecek sevgili, cazip gelmez her nedense sana, bana, herkese? Karun kadar zengin olmaktansa; kendine yeten olmak yetmez ne yazık ki hiçkimseye. 

Şirketinin genel müdürü olmayı herkes ister de; şef ya da müdür olmak yeterli gelmez hiçbir faniye! 

Kapısının önünde yatan 2005 model Albea görünmezken gözüne; ulaşamayacağı Porschededir aklı; kendini kaybetmiş bir şekilde! 

Biraz birikmiş parası, biraz kredisi, biraz eşten dostan bulabileceği maddi desteği yeterli olurken 2 oda + salon bir daireye; onun aklıysa hep villa tipi yalı dairesinde!... 

O yüzdendir işte insanın bitmek bilmez tatminsizlik nöbetleri... O yüzdendir işte insanı mutsuz ve gergin bir yaya çeviren mutsuzluk serzenişleri... O yüzdendir işte elinden kaçırdıktan sonra " Bilemedim değerini..." diye inlemeleri... O yüzden insan, aptalca kendini sanır her şeyin efendisi... İnsanın efendisi beş para etmezken alemin gözünde; para delisi o yüzden görür itibarı ulaşılmaz delilerinin doymak bilmez nefsinde. 

Ulaştıklarımıza karşı ne umursamaz, ne halden anlamaz nankörler olduğumuzu bir düşünün hele... Sonra da ulaşamadıklarımıza olan tapınma, yamanma merakımızı delice... Biri ha bire nankörlük ederken bize gıkımız çıkmaz; öbürü emrimize amadeyken hiç umrumuzda olmaz. Böylesine yaman çelişki, bu dünyada, Ademoğlundan başka hiçbir canlıda bulunmaz! 

Ulaşamadığımız sevgiliye sabrederiz sayısız günlerce. Ulaştığımızaysa zerre sabredemeyiz. Azarlarız bir de garibimi nankörce. 

Zenginden nokta kadar menfaatimiz için eğilirken virgül büyüklüğünde; fakirden kaçarız ölümüne. 

Kariyerden önce, işini en iyi, en doğru şekilde yapmak gelir. Gel gör ki, işini iyi yapandansa, meseleyi herkesten iyi kıvıran müdür herkesten önce gelir!!! 

Oto galerisinden 2.el ortalama bir araba alan, vereceği üç kuruş parayı galericinin burnundan getirir. Sıfır olan kız gibi arabayaysa; sorgusuz, sualsiz her şeyini verir, bitirir. 

Velhasılı kelam, ne demiştik? Ulaşamadıklarımızın delisi; ulaştıklarımızınsa efendisiyiz! 

 

 

Not: Yazımdaki görsel www.fantastikresimler.net adresinden alınmıştır. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şeker tadında bir yazı, elinize sağlık. İnsanoğlu biraz doyumsuz ve nankör ruhlu mu acaba? Elde edinceye kadar yapmadığını bırakmaz; elde ettikten sonra da kısa zamanda (eğer maymun iştahlılık da varsa işin içinde) galiba çabuk değerini unutur. Yeni olan her şey güzel, ama eskimeye başladıkça değerinin yitirlmesine mahkum mu kalıyorlar, ne dersiniz? Güneşiniz bol olsun. selamlar

YEŞİM BUYURGAN 
 24.05.2011 11:50
Cevap :
Sizi sayfamda görmeyi bayağı özlemiştim Yeşim hanımcım. Sayfama ve bloglarıma yorumlarınızla. yaptığınız katkılar ve paylaşımlarınızla ruh. can ve renk vermektesiniz yazdıklarıma. Sayfama daha yakın ilginizi bekler, güzel bir gün geçirmenizi dilerim. Cemce sevgilerimle...  24.05.2011 15:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1349
Toplam yorum
: 3614
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1693
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster